לוגו של דר' שרית אברהם - דנטלי פרסונלי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הביולוגיה של האמונה

Picture of דוקטור שרית אברהם
דוקטור שרית אברהם

רופאת שיניים עם ניסיון רב בשיטות מתקדמות ואפקטיביות, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים.

תוכן עניינים

חמשת ספרי הבריאות שישנו לכם את החיים

קריאה, התמדה ויישום של הכתוב בספרים אלו יכול לשפר באופן משמעותי את בריאותכם בכלל ובריאות הפה שלכם בפרט

עם יד על הלב, מתי בפעם האחרונה קראתם ספר שפתח לפניכם עולם חדש? מכירים את זה שלפעמים מספיק לקרוא מספר שורות בספר כדי לגרום לעצמכם לשנות את כל מהלך חייכם?

אז עכשיו, לפני ראש השנה, התקופה בשנה בה היקום מלא באנרגיות של פתיחות ושינוי, אני משתפת אתכם ברשימת חמשת הספרים, ששינו את חיי.

1.תחושת בטן, ג’וליה אנדרס.

בספר מרתק זה, הרופאה והמיקרוביולוגית ג’וליה אנדרס פותחת בפנינו צוהר לעולמם המרתק של החיידקים והיצורים הקטנטנים והבלתי נראים, אך חשובים, השוכנים בתוך מעינו. “במשך שנים ניסיתי אינספור שיטות תזונה כדי לקיים אורח חיים בריא ולאחר הקריאה בספר זה נפתחה בפני הבנה חדשה לגמרי” כך אמרה לי מטפלת תזונתית שהכרתי בעבר וכתוצאה מכך גרמה לי לקרוא את הספר, נשאבתי לתוכו מהדפים הראשונים. כרופאת שיניים, בוגרת הדסה, המעודכנת במחקרים הרפואיים העדכניים, חשתי שהספר הזה מפיח חיים בשממה של תחום שהיה נידח והיום מקבל חיים ומשמעות אחרים בתוך שגרת היומיום שלנו. הצלחתו של הספר הזה, בעיני, היא בהוצאה של המידע ה’יבש’ מעולם המחקר והנגשתו לכל אחד מאתנו, בחייו האישיים. ספר זה מהווה, בעיני, את תחילתה של ידידות נפלאה בינינו לעולם המיקרובים במקיפים את חיינו. אם עד עכשיו עשינו את מיטב מאמצינו לחסל אותם, היום אנחנו יודעים כיצד לכבד אותם במינון הנכון. שווה הצצה.

2. מרפא הבושם. כהן שאולי משה הרב. לאחר קריאת כל כרכי ספר הרפואות של הרמב”ם בגיל 17, כשנתקלתי לראשונה בספר זה, נהניתי ביותר לראות כיצד המחבר של מרפא הבושם הצליח לאגד בתוכו את העקרונות של אחד מגדולי הרופאים ב- 800 השנים האחרונות ולצמצם אותם לספר אחד, קריא ומובן לקהל הרחב. ספר חיוני בכל בית, בו רוצים לקבל תובנות ראשוניות על הרפואה הטבעית ועצות יישומיות, מאת חכמי היהדות הקדומים, לטיפול במצבים שכיחים כמו דלקת גרון, בעיות במערכת העיכול ועוד.

3. ריפוי עצמי בתנועה. מאיר שניידר. כאשר התחלתי את המסע לריפוי מחלת האסטמה שלי בגיל 17, ספר זה היווה עבורי פתח להבנת הגוף ולדרך הריפוי שלו. שיטת הריפוי-העצמי בתנועה של מאיר שניידר מאפשרת לך להרחיב את היכולת הגופנית להשיג בריאות ואריכות ימים, על ידי תיקון השימוש הלא נכון בו. מאיר שניידר, אשר תאר בספרו “החיים כתנועה” כיצד ריפא את עצמו מעיוורון מולד, הקדיש עצמו לגילוי ופיתוח שיטות לשיפור כל חלקי הגוף ולתיקון מצב חולי בעבודה עצמית. ספר זה מלמד כיצד להתייחס אל גופנו, להגיב על צרכיו המיוחדים ולשחרר את הפוטנציאל הגלום בו. הגוף מצויד באופן טבעי בכלים הדרושים לפיתוחה ואחזקתה של בריאות טובה – וספר זה מראה לך את הדרך להשתמש בהם. מומלץ ביותר.

4. ריפוי הכאב הכרוני. ד”ר ג’ון סארנו. את הספר הזה קיבלתי במתנה מאחד ממטופלי לפני שנים מספר. ספר מיוחד זה, אשר נכתב בידי ד”ר ג’ון סארנו, רופא אמריקאי ידוע, עוסק בקשר בין רגשות, מחלות ואיכות חיים, כמו גם בדרכים העומדות לרשותנו לשפר את בריאותנו ולהתמודד עם בעיות גופניות שונות.

הגישה הטיפולית של ד”ר סארנו מבוססת על מתן ידע והבנה למקור האמיתי של הכאב. זהו ידע פורץ דרך שהרפואה המערבית מתחילה רק לאחרונה לאמץ לחיקה. הידע החשוב הזה נכתב והופץ על-ידי ד”ר סארנו בכמה רבי-מכר שנמכרו בלמעלה ממיליון עותקים. הספרים הללו סייעו לקוראיו להחלים מכאביהם, בעקבות קריאה והבנה של הקשר בין הכאב הכרוני שהם סובלים ממנו לבין הרגשות החבויים שהם נושאים בתוכם.

הספר “ריפוי הכאב הכרוני” מתאר כיצד רגשות יכולים לגרום למוח שלנו לייצר תסמינים גופניים, תחום המוכר כיום בשמו המדעי המודרני פסיכו-נוירו-אימונולוגיה. הספר מפרט את המחלות השונות שנגרמות מסיבות רגשיות, ומתאר את הדרכים לטיפול בבעיות אלה. ספר חשוב מאוד, שצריך להפיץ אותו לכל מי שסובל מכאב כרוני.

5. הביולוגיה של האמונה. ד”ר ליפטון ה’ ברוס. ברמה השכלית “הביולוגיה של האמונה” עוסק באפיגנטיקה – שדה ידע חדשני אשר מראה, בין היתר, כיצד מערכות של רגש, אמונה ותודעה משפיעות על ביטוייו של הצופן הגנטי המולד. זוהי החזית החדשה והעדכנית ביותר של הסוגיה המדעית העוסקת בקשר בין סביבה ותורשה. ברמה המעשית, ספר זה מלמד אותנו כיצד המחשבות שלנו משפיעות על כל הרבדים של חיינו וכן כמה נכון המשפט “החיים והמוות ביד הלשון”. יש ספר אחד אחר, שאליו מתקשר הספר הזה והוא ספר המצוי כמעט בכל בית בעולם התנ”ך. הספר הראשון בתנ”ך, בראשית, נפתח בבריאת העולם ע”י הדיבור. כבר אלפי שנים פילוסופים והוגי דעות רבים מתייחסים אל ספר הבריאה שבפרק א’ בבראשית כלמידה בלתי פוסקת של השפעת המחשבות והדיבור שלנו על חיינו וכאן, ד”ר ליפטון, מצליח להביא את המחקר הביולוגי שבוצע בשנים האחרונות בהקשר הזה. ספר חיוני ביותר לכל מי שרוצה להוביל לשינוי חיוני לחייו.

מאחר ומאמר זה נכתב היום, מספר ימים לפני ראש השנה הבעל”ט, חשתי כי לא אוכל לסיים בלי דבריו של מורי ורבי הרוחני, אשר דבריו מרפאים אותי בכל עת: “התשובה השכלית היא אותה שכבר רכשה לה את הטבעית והאמונית, שכבר באה למדרגה העליונה… כי-אם הכרה ברורה, הבאה מהשקפת העולם והחיים השלמה …תשובה זו, הכלולה מהקודמות, היא מלאה כבר אור אין קץ, היא באה להפך את החטאים כולם לזכיות, מכל השגיאות היא מוציאה למודים נשגבים, ומכל ההשפלות עליות נהדרות. זאת היא התשובה שעיני כל אליה נשואות. שהיא מוכרחת לבא ושסופה לבא.” (אורות התשובה, פרק א, הרב קו”ק זצוק”ל).

אאחל לכל אחד ואחת מכם שתהיה לכם שנה מלאה בתשובת הנפש והגוף וימלא ה’ את משאלות לבכם לטובה,

שלכם,

ד”ר שרית אברהם.

חזרה לחלק מסוים במאמר
Picture of דוקטור שרית אברהם
דוקטור שרית אברהם

ד"ר שרית אברהם בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים בהדסה, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים. ד"ר אברהם מייצגת את הדור החדש של רופאי השיניים ומשלבת בין טיפול איכותי ומקצועי בד בבד עם גישה הרואה את המטופל כמכלול.
ד"ר אברהם מבצעת סקירה מעמיקה אודות מצבו הרפואי של המטופל על מנת לאתר את גורמי השורש שהביאו את המטופל למרפאתה, המצריכים לעיתים מעורבות של גורמי טיפול נוספים כדוגמת רופא אף אוזן גרון או אורטודנט.
ד"ר אברהם מתעדכנת כל העת בפרקטיקות הטיפול החדשניות ביותר במסגרת חברותה ב- SPEAR EDUCATION CAMPUS ומחזיקה את הציוד המתקדם ביותר כגון סורק אינטראוראלי ומדפסת תלת מימד המאפשרים לקצר את משך הטיפול ולתת מענה מדויק למטופל.

ד"ר שרית אברהם ברשתות: קבוצת הפייסבוק | יוטיוב | טלפון: 077-9974460

מחלת חניכיים

כאן תהיה לך אפשרות למצוא הסבר מלא על מהי מחלת חניכיים וכיצד ניתן להתאים את הטיפול באופן המותאם באופן אישי

קרא עוד »
סתימה בשן - אילוסטרציה
סתימה (שחזור שן)

סתימה נמנית בין טיפולי השיניים הנפוצים ביותר בייחוד בקרב ילדים ובני נוער. שמו המקצועי של הטיפול הוא “שחזור שן” והוא

קרא עוד »
Google ג גוגל
4.5
מבוסס על 24 ביקורות
×
js_loader
שלח לנו את השאלה שלך ונחזור אליך בהקדם!

השירות ניתן ללא עלות וללא מטרות רווח (מענה יינתן תוך 1-7 ימים)

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​
דילוג לתוכן