השתלת שיניים

הטכנולוגיות המתקדמות של היום מאפשרות לנו לבצע השתלת שיניים בצורה יעילה ומיטיבה יותר עם המטופלים. אצלנו במרפאה תוכלו לבצע השתלת שיניים, ולהפסיק לסבול כמה שיותר מהר מכאבי שיניים בלילה ולחזור לחייך בפה מלא.

 

מהי השתלת שיניים?

השתלת שיניים היא ניתוח שבו מוכנס שתל המדמה שן במקום שן טבעית שאינה קיימת יותר. זהו ניתוח לכל דבר, שנועד להחליף שיניים טבעיות בכאלו מלאכותיות ולשמור על המבנה הקיים של חלל הפה והלסת. בתהליך השתלת השיניים, המומחה עוקר את השן הטבעית שיש לעקור ומבריג אל עצם הלסת את השתל העשוי טיטניום, ובעצם מחליף את שורש השן שעליו בונים את השן המלאכותית מחרסינה.

השתלת שיניים היא מענה טיפולי למגוון בעיות שיניים וחניכיים, שמחליף את הצורך בשיניים תותבות, שהיו הפתרון הרווח עד השנים האחרונות לשיניים חסרות. השתלות שיניים משוות מראה אסתטי לחלל הפה ולחיוך, מונע הרגלי אכילה לא בריאים המגיעים בעקבות מחלות פה וחניכיים ומאפשר חוויית אכילה ולעיסה רגילה, ללא הפרעות וכאבים.

שתלים דנטליים הם תחליף איכותי לשיניים טבעיות, ומספקים פתרון עמיד ואולטימטיבי לכל אי הנוחות המתלווה למחלות פה, לסת וחניכיים.

השתלת שיניים היא הליך כירורגי בהרדמה מקומית המתבצע במרפאה בידי מומחה לרפואת חניכיים, ומומלצת לאלו המעוניינים להנות מחיוך רחב, בלי להתבייש בו, ולאלו שסובלים מסימפטומים בעקבות שיניים ׳אבודות׳.

השתלת שיניים היא פתרון קבע, ומבוצעת כיום בעזרת טכנולוגיות מתקדמות ומהירות שפותחו לאורך העשורים האחרונים על מנת לצמצם את מורכבות השתלות השיניים ולאפשר השתלת שיניים למתאימים לכך.


הדרך היעילה ביותר לבצע השתלת שיניים

כמו בכל נושא בחיים, ישנן כמה גישות לביצוע השתלות שיניים. אין גישה אחת נכונה, אולם ישנן גישות שיכולות למנוע סיבוכים עתידיים באופן משמעותי. בעזרת אבחון דנטלי נכון לפני תחילת הטיפולים, נוכל להגיע יחד לתוצאות מספקות בפרק זמן מצומצם. אבחון דנטלי הוא אחד השירותים אותם אנחנו מציעים במרפאתנו, כחלק מהאמונה שלנו ברפואת שיניים משלימה.

רפואת שיניים משלימה לוקחת בחשבון את בעיות השיניים, החניכיים וחלל הפה, אך מתייחסת אליהן כחלק מהשלם שהוא גוף האדם, ובוחנת בעיות אחרות שיכולות לצוץ ולהשפיע על בריאות הפה והלסת, כמו אלרגיות, בעיות במערכת העיכול או הנשימה, הרגלי תזונה, מצבי לחץ ועוד. חשוב לציין שריפוי הפה בעקבות אבחון דנטלי לא מחליף את הצורך בטיפולי שיניים, אלא מדייק אותם ואת התוצאות שלהם.

על מנת להתאים לכל מטופל את טיפול השתלת השיניים המיטיב, תהליך השתלת השיניים במרפאתנו יחל בתהליך של אבחון רקמות העצם והחניכיים על מנת למפות את חלל הפה, ועל מנת שנוכל להפיק מודל דיגיטלי מתקדם של החיוך העתידי. לאחר ריפוי חלל הפה נבצע הערכה מחדש על מנת למפות את הרקמות שנרפאו ולהעריך את האופן בו נבצע את השתלת השיניים.

 

אילו סוגי השתלות שיניים קיימים?

ישנו מגוון רחב של סוגים של השתלות שיניים המשתנים בהתאם למרפאה ולמצב המטופל שעובר את ההליך הכירורגי.
אצלנו במרפאה משתמשים בשני סוגי שתלים, שתלים זיגומטיים ושתלים בזאליים.

שתלים זיגומטיים

עבור מטופלים ומטופלות הסובלים מחוסר עצם בלסת העליונה, אשר אינם מעוניינים בהליכים של הרמת סינוס, קיימת גם אופציה אחרת- השתלת שיניים זיגומטית. סוג זה של השתלה מאפשרת פתרון מידי לבעיית חוסר העצם, על ידי שימוש בשתלים דנטליים ייעודיים הנקראים שתלים זיגומטיים.

שתלים אלה אינם מחוברים לעצם הלסת (החסרה), אלא לעצם הלחי שמעליה (הקרויה זיגומה). השתלים הללו ארוכים יותר ולכן הם מצליחים להתחבר גבוה יותר ובאופן יציב, כך שניתן לחבר את והשיניים (מערכת הכתרים) אליהם בקלות, ולמעשה לעקוף את הבעיה באופן אלגנטי וקצר יותר.

שתלים בזאליים

שתלי דיסק בשונה משתלים סטנדרטיים אינם בנויים בצורת בורג אלא יש להם בסיס שטוח בצורת דיסק ומכאן שמם. את שתלי הדיסק מחדירים מצידי הלסת ולא בהחדרה אנכית וכך מאפשרים להם להתקבע במקומות, שבהם יש מחסור של עצם. במצבים כאלו, לרוב יש צורך ב- השתלה בזאלית משולבת – שתלים בזאליים עם שתלים רגילים.

שתלים בזאליים או שתלי הדיסק אינם יכולים להחזיק לבד מערכת של שיניים ולכן השימוש בהם נעשה על ידי השתלת שיניים משולבת שבה נעזרים בשתלים דנטליים רגילים המעוגנים לאזורים בעצם הלסת שבהם יש מספיק עובי לעצם ואילו באזורים הדקים של העצם נעשה שימוש בשתלי דיסק. שילוב שני סוגי השתלים מסייע להשיג יציבות גבוהה למערכת השיניים החדשה בלי ליצור דלקות או פגיעה מיותרת באזור החניכיים.

השימוש בסוג שתל מסוים משתנה ממטופל למטופל, ותלוי אך ורק במצב הרפואי איתו המטופל מגיע. במרפאה אנחנו עושים תהליך שלם של מיפוי חלל הפה באמצעים טכנולוגיים ודיגיטליים מתקדמים, המאפשר תכנון ממוחשב של תהליך ההשתלה הכירורגי.

אחד התהליכים שאנחנו מתמחים בו במרפאתנו הוא השתלת שיניים, תהליך שבו עקירה כירורגית והתקנת השתל מתבצעות בטיפול אחד, המצמצם את זמן ההחלמה ומאפשר להגיע לתוצאות טובות בזמן קצר. חשוב לציין שהשתלת שיניים לא מתאימה לכל המטופלות והמטופלים, ולכן אנחנו מציעים ייעוץ ובדיקת התאמה לפני ההגעה למרפאה ללא תשלום, כך שנוכל להתחיל להעריך ביחד את סוג הטיפול המתאים למצב הספציפי שלכם.

 

מה הקשר בין השתלת שיניים להרמת סינוס?

השתלות שיניים בלסת העליונה יכולות לערב הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס, והוא מתבצע במקרים בהם עצם הסינוס ׳יורדת׳ למטה  אחרי עקירת השיניים, שכן במקרים כאלו הכנסת השתל הדנטלי עלולה לפגום בעצם הסינוס. במקרים כאלו מתבצע הליך כירורגי שגרתי, נפוץ ובעל אחוזי הצלחה גבוהים, שיחל באבחון של הסינוס על מנת לוודא שהוא איננו דלקתי וניתן לבצע בו את ההליך הכירורגי. ישנם כמה סוגי ניתוחים הנקראים הרמת סינוס, שיכולים להשתנות בין מטופל למטופל באופן פרטני. במרפאה אנחנו מבצעים אבחון יעיל ואפקטיבי של כלל חלל הפה, בעזרתו נוכל לבצע התאמה מלאה של סוג הטיפול למצב הרפואי עימו הגיע המטופל. את הצורך בהרמת סינוס ניתן לצמצם באופן משמעותי עם תכנון נכון של אופי הטיפול, כדי למנוע את איבוד עצם הסינוס מלכתחילה, בעזרת טיפולים מכינים לפני ביצוע כל התערבות כירורגית בחלל הפה.

 

היתרונות בביצוע השתלת שיניים

כולנו מכירים את האמרה ״אין שני לרושם ראשוני״, והחיוך שלנו הוא חלק בלתי נפרד מסממני הרושם הראשוני שאנחנו משדרים לעולם. בנוסף, כולנו מכירים כאבי שיניים וכמה מעיקים, כואבים ונוראיים הם יכולים להיות, לעתים אף ברמה של חוסר תפקוד בסיסי והפרעות באכילה, בשתייה ובדיבור. השתלת שיניים במקרים רבים עונה על שני הצרכים הללו, הצורך האסתטי והצורך התפקודי. אצלנו במרפאה תקבלו אבחון מקיף ומעמיק, שילווה בבנייה יסודית של אסטרטגיית טיפול מותאמת אישית, לאחר הקשבה לצרכים שלכם. רגישות בשיניים גם יכולה להיות סיבה לביצוע השתלות שיניים, מצב שיכול להיות מושפע ממגוון גורמים אך בשורה התחתונה גורם לבעיות באכילה ובשתייה ולרגישות יתר בעת ביצוע פעולות אלה.

השתלת שיניים מחליפה פתרונות אחרים המוכרים לנו, כמו שיניים תותבות, והופכת את ההתמודדות עם השינויים בחלל הפה לפשוטה ויעילה יותר, באופן שהרבה יותר נוח למטופלים להתמודד איתו בחיי היומיום.

השתלות שיניים הן פתרון ארוך טווח הדורש פחות תחזוקה מפתרונות דנטליים אחרים, המרגיש טבעי יותר בחלל הפה מאשר שיניים תותבות. השתלים הדנטליים מאפשרים ללעוס כל סוג מזון שהוא, ללא ההגבלות הידועות בפתרונות אחרים, והתחושה שלהם בפה מרגישה טבעית, כאילו היו שם כל הזמן, ולתחושה כזו של נוחות אין מחיר.

 

מהם השלבים שעוברים מרגע ההחלטה לבצע השתלות שיניים ועד גמר הטיפול?

השתלת עצם

כאשר הבעיה בשיניים או בחניכיים היא נרחבת, פעמים רבות, לאחר עקירת השן, נוצר מצב שבו אין מספיק עצם לצורך ביצוע השתלת השיניים. במצבים אלו יש לבצע השתלת עצם, לצורך קליטת השתל. קיימות שיטות רבות להשתלת עצם, לכל שיטה יש את ההיגיון והמחקר העומד מאחוריה. במרפאתנו, אנו משתמשים במגוון רחב של שיטות להשתלת עצם, דבר המאפשר לנו לבחור את הדרך הנכונה ביותר עבורך, באופן אישי, כאשר ניגשים לביצוע ההשתלות.

הרמת סינוס

כאשר חסרה עצם באזור האחורי של הלסת העליונה, מתרחשת ירידה של רצפת הסינוס, אל עבר האזור מחוסר העצם והשיניים. על מנת לבצע השתלות שיניים במצב זה, לעתים, יש לבצע תהליך להרמת סינוס. תהליך הרמת הסינוס, יכול להיות בגישה של הרמת סינוס פתוחה או הרמת סינוס סגורה. הדרך הנכונה ביותר לביצוע פעולה זו, בעת הצורך, היא על פי התאמה אישית למצבך. כיום, בעקבות פיתוחם טכנולוגיים מתקדמים, ניתן לבצע, במרבית המקרים תהליך השתלות ללא הרמת סינוס פתוחה, המאפשר קבלת תוצאות טובות בהשתלה עם מינימום תופעות לוואי ומקסימום יעילות עבורך.

כשמדברים על התאמת השתלת השיניים אל הפה והסיטואציה שלכם הפרטנית, אין דרך שלא להיתקל במושגים הבאים – הרי שכל רופא ישאל אתכם או יתאים לכם אותם ללא ידיעתכם. ולכן, החלטנו לפרט את סוגי השתלים שיכולים להתאים לכם בהשתלת שיניים מקיפה.

 

שיקום על גבי שתלים

ישנה נטייה לחשוב כי טיפול השיקום אמור לייצר מצב שבו יש כתרים או תותבות על גבי שתלים. הדבר הנכון יותר הוא כי בעצם הכתרים (או כל טיפול שיקומי אחר כמו תותבות לדוגמא) אינם הפתרון השיקומי אלא כלי עזר להשגת מטרות הטיפול השיקומי.

מטרות הטיפול המשקם הינן:

  1. לשחזר את מבנה וצורת השיניים האבודות- לכל שן יש את הצורה והמבנה
  2. לשחזר את מבנה הפה באופן, שיאפשר תפקוד נכון יותר של השיניים. ממש כמו שהמבנה של מגדל אייפל נעשה באופן, שיאפשר לו להחזיק מעמד כ"כ הרבה שנים (כיום הוא כבר בן 130 שנים והוא נשא עליו כבר מעל למיליוני אנשים) כך גם מבנה הפה שלנו צריך להיבנות באופן, שיאפשר לך ליהנות מיציבות לאורך שנים רבות.
  3. לשחזר את התפקוד התקין של כל שן ושן . הידעת? לכל שן יש תפקיד בפני עצמו. לדוגמא- לשיניים הטוחנות- תפקיד בטחינת המזון, לחותכות- תפקיד בחיתוך המזון ולניבים- יש תפקיד בהגנה על השיניים האחרות בזמן תפקוד.
  4. לספק מענה אסתטי ראוי, בעת שחזור השיניים האבודות
  5. לשקם ולהוביל את הפה למצב של איזון והרמוניה למשך שנים רבות.
  6. לוודא שהכתרים יהיו בנויים באופן שיאפשר להם לשרוד במצבים של תפקוד רגיל וכן במצבים בהם יש לך הרגלי שחיקת שיניים.


אסתטיקת השיניים והחיוך

כאשר יש צורך לשחזר שיניים שנעקרו באזור הקדמי של הפה, נבצע את כל התהליכים הנצרכים על מנת להעניק לך שחזור אסתטי מושלם בעיניך.
אנו מאמינים כי האסתטיקה של החיוך צריכה להיות מותאמת אישית, לכן בתהליך תכנון השיקום האסתטי, הצוות שלנו ישב יחד אתך ויעשה את מיטב מאמציו כדי להבין את טעמך האישי ובהתאם לכך יבצע את תכנון מראה החיוך. יצירת התכנון הסופי תיעשה רק לאחר אישור אישי שלך. במרפאתנו אנו משתמשים בכלים הדיגיטליים המתקדמים ביותר לתכנון החיוך, בשלב הראשוני של החיוך, כך שניתן להגיע לדיוק המירבי של חיוך חלומותיך, באמצעות הצוות הטכני שאתו אנו עובדים ולהגשים את החלום שלך לחיוך המושלם.

בהתאם לביצוע התכנון, בשלב השיקום הזמני, אנו מבצעים שחזורי מעבר אסתטיים (העשויים מחומר פלסטי), שיאפשרו לך לראות ולהרגיש כיצד התכנון נראה בפועל. בשלב זה ניתן לבקש שינויים ודיוקים נוספים, בהתאם לראות עיניך ורק לאחר אישור שלך נעבור לביצוע השיקום הקבוע (שיהיה עשוי מחומרים חזקים יותר, כמו זירקוניה) אנו מחויבים ב100% להגשמת חיוך החלומות שלך!
במרפאתנו, הטיפולים מבוצעים ע"י המומחים המנוסים והטובים ביותר בתחום.

הצוות שלנו במרפאת השיניים בירושלים מיומן מאוד באיתור ואבחון השלבים הנצרכים לצורך השתלת השיניים ובניית תכנית טיפול מקיפה שתאפשר לך להיות בטוח שנעשים כל השיקולים והשלבים בטיפול באופן הטוב ביותר מא' ועד ת'

חזרה לחלק מסוים במאמר
דוקטור שרית אברהם
דוקטור שרית אברהם

ד"ר שרית אברהם בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים בהדסה, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים. ד"ר אברהם מייצגת את הדור החדש של רופאי השיניים ומשלבת בין טיפול איכותי ומקצועי בד בבד עם גישה הרואה את המטופל כמכלול.
ד"ר אברהם מבצעת סקירה מעמיקה אודות מצבו הרפואי של המטופל על מנת לאתר את גורמי השורש שהביאו את המטופל למרפאתה, המצריכים לעיתים מעורבות של גורמי טיפול נוספים כדוגמת רופא אף אוזן גרון או אורטודנט.
ד"ר אברהם מתעדכנת כל העת בפרקטיקות הטיפול החדשניות ביותר במסגרת חברותה ב- SPEAR EDUCATION CAMPUS ומחזיקה את הציוד המתקדם ביותר כגון סורק אינטראוראלי ומדפסת תלת מימד המאפשרים לקצר את משך הטיפול ולתת מענה מדויק למטופל.

מאמרים שיכולים לעניין אתכם:
רופא שיניים בירושלים
רופא שיניים בירושלים

כשאתם יוצאים לחנות לרכוש טלפון נייד, לא סביר להניח שתרכשו את הראשון שתפגשו רק מפני שהוא עונה להגדרה: "טלפון נייד", כל בר דעת בשנות ה-2000

קרא עוד »
תחומי טיפול נוספים:

שלח לנו את השאלה האישית שלך ונחזור אליך בהקדם!

שירות הניתן ללא עלות וללא מטרות רווח (מענה יינתן תוך 1-7 ימים).

"אנחנו מאמינים שלכל אחד מגיע לקבל תשובה!"

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

דילוג לתוכן