לוגו של דר' שרית אברהם - דנטלי פרסונלי
חיפוש
Close this search box.

השתלות שיניים

השתלת שיניים הוא מענה לשיניים שעבר זמנן ומחליף את הצורך בשיניים תותבות, שהיה הפתרון הרווח עד השנים האחרונות לשיניים שאינן ברות תפקוד ויש צורך להחליפן. שיניים מושתלות מאפשרות חוויית אכילה ולעיסה רגילה, ללא הפרעות וכאבים ובנוסף מעניקות מראה אסתטי לחלל הפה ולחיוך. השתלה היא פתרון קבוע שניתן לבצע במרפאת דנטלי פרסונלי בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת ביותר.

הדרך היעילה ביותר לבצע השתלת שיניים

כמו בכל נושא בחיים, ישנן כמה גישות לביצוע השתלות שיניים. אין גישה אחת נכונה, אולם ישנן גישות שיכולות למנוע סיבוכים עתידיים באופן משמעותי. בעזרת אבחון דנטלי נכון לפני תחילת הטיפולים, נוכל להגיע יחד לתוצאות מספקות בפרק זמן מצומצם. אבחון דנטלי הוא אחד השירותים אותם אנחנו מציעים במרפאתנו, כחלק מהאמונה שלנו ברפואת שיניים משלימה.

רפואת שיניים משלימה לוקחת בחשבון את בעיות השיניים, החניכיים וחלל הפה, אך מתייחסת אליהן כחלק מהשלם שהוא גוף האדם, ובוחנת בעיות אחרות שיכולות לצוץ ולהשפיע על בריאות הפה והלסת, כמו אלרגיות, בעיות במערכת העיכול או הנשימה, הרגלי תזונה, מצבי לחץ ועוד. חשוב לציין שריפוי הפה בעקבות אבחון דנטלי לא מחליף את הצורך בטיפולי שיניים, אלא מדייק אותם ואת התוצאות שלהם.

על מנת להתאים לכל מטופל את טיפול השתלת השיניים המיטיב, תהליך של השתלה במרפאתנו יחל בתהליך של אבחון רקמות העצם והחניכיים על מנת למפות את חלל הפה, ועל מנת שנוכל להפיק מודל דיגיטלי מתקדם של החיוך העתידי. לאחר ריפוי חלל הפה נבצע הערכה מחדש על מנת למפות את הרקמות שנרפאו ולהעריך את האופן בו נבצע את השתלת השיניים.

 

איזה סוג שתל יהיה הכי טוב עבורך?

השימוש בסוג שתל מסוים משתנה ממטופל למטופל, ותלוי אך ורק במצב הרפואי איתו המטופל מגיע. במרפאה אנחנו עושים תהליך שלם של מיפוי חלל הפה באמצעים טכנולוגיים ודיגיטליים מתקדמים, המאפשר תכנון ממוחשב של תהליך ההשתלה הכירורגי.

אחד התהליכים שאנחנו מתמחים בו במרפאתנו הוא השתלת שיניים, תהליך שבו עקירה כירורגית והתקנת השתל מתבצעות בטיפול אחד, המצמצם את זמן ההחלמה ומאפשר להגיע לתוצאות טובות בזמן קצר. חשוב לציין שהשתלת שיניים לא מתאימה לכל המטופלות והמטופלים, ולכן אנחנו מציעים ייעוץ ובדיקת התאמה לפני ההגעה למרפאה ללא תשלום, כך שנוכל להתחיל להעריך ביחד את סוג הטיפול המתאים למצב הספציפי שלכם.

 

היתרונות בהשתלה

כולנו מכירים את האמרה ״אין שני לרושם ראשוני״, והחיוך שלנו הוא חלק בלתי נפרד מסממני הרושם הראשוני שאנחנו משדרים לעולם. בנוסף, כולנו מכירים כאבי שיניים וכמה מעיקים, כואבים ונוראיים הם יכולים להיות, לעתים אף ברמה של חוסר תפקוד בסיסי והפרעות באכילה, בשתייה ובדיבור.

השתלת שיניים במקרים רבים עונה על שני הצרכים הללו, הצורך האסתטי והצורך התפקודי. אצלנו במרפאה תקבלו אבחון מקיף ומעמיק, שילווה בבנייה יסודית של אסטרטגיית טיפול מותאמת אישית, לאחר הקשבה לצרכים שלכם. רגישות בשיניים גם יכולה להיות סיבה לביצוע השתלות שיניים, מצב שיכול להיות מושפע ממגוון גורמים אך בשורה התחתונה גורם לבעיות באכילה ובשתייה ולרגישות יתר בעת ביצוע פעולות אלה.

השתלת שיניים מחליפה פתרונות אחרים המוכרים לנו, כמו שיניים תותבות, והופכת את ההתמודדות עם השינויים בחלל הפה לפשוטה ויעילה יותר, באופן שהרבה יותר נוח למטופלים להתמודד איתו בחיי היומיום.

השתלות שיניים הן פתרון ארוך טווח הדורש פחות תחזוקה מפתרונות דנטליים אחרים, המרגיש טבעי יותר בחלל הפה מאשר שיניים תותבות. השתלים הדנטליים מאפשרים ללעוס כל סוג מזון שהוא, ללא ההגבלות הידועות בפתרונות אחרים, והתחושה שלהם בפה מרגישה טבעית, כאילו היו שם כל הזמן, ולתחושה כזו של נוחות אין מחיר.

מהם השלבים שעוברים מרגע ההחלטה לבצע השתלות שיניים ועד גמר הטיפול?

להרבה חברים שלי השתפרו החיים באמצעות השתלות שיניים, גם אני רוצה!

השתלות השיניים אפשרו להרבה אנשים לחזור לאיכות חיים טובה מאוד, דבר שלא התאפשר לפני כן, כאשר האופציה היחידה, לשיקום המצב של שיניים חסרות (שנעקרו) היה כמעט אך ורק תותבות נשלפות. הבעיה עם שיניים תותבות הייתה לא רק שהן היו נראות פחות טוב והותירו אנשים עם החשש להיחשף בפני הקרובים שלהם עם שיניים חסרות ולהצטרך לשים את השיניים בתוך כוס מים בלילה, אלא שהן פעמים רבות לא כ”כ יציבות ופחות מאפשרות לאנשים לתפקד באופן חופשי עם השיניים. המעבר משיניים תותבות להשתלות שיניים סייע להרבה מאוד אנשים לחזור לתפקוד מלא, ללעוס את המזון ללא מגבלה וכן לחייך בחופשיות ללא חשש שיראו שאין שיניים

השתל הדנטלי

במרפאות שיניים המקפידות על הכללים הנכונים ותו התקן הנדרש להשתלות שיניים, על פי רוב, השתל יהיה עשוי מטיטניום. הטיטניום הוא מתכת אצילה, אשר נמצא כי היא יכולה להיקלט בגוף האדם ולהישאר בתוכו במשך שנים ללא סיבוכים (ברוב המקרים).

במקור, שתלי הטיטניום שימשו ברפואה לריפוי והחלמה משברים בעצמות. בשנות ה-  70 של המאה הקודמת, רופא בשם ד”ר ברנמרק החל לעשות ניסויים במטרה לבחון האם באופן דומה יהיה ניתן להשתמש בשתלי טיטניום במקום שיניים שנעקרו. הוא אכן ראה שזה אפשרי ומאז נעשו הרבה מאוד מחקרים בנושא והשתלות השיניים החלו לצבור תאוצה ולהוות תחליף ראוי במצבים בהם לא ניתן לשמר את השיניים.

בזמנו של ד”ר ברנמרק, לא נטו לבצע שתלים ביום אחד. זהו טרנד יחסית חדש, של השנים האחרונות. על מנת שנוכל לבחון האם הטרנד הזה נכון, חשוב שנענה על השאלה הבאה:

מה קורה לנו בגוף ברגע שמכניסים לתוכו שתל?

הגוף שלנו בנוי בצורה כזו, שהוא לא אוהב שינויים. כמו שקשה לרדת במשקל, לאזן את רמות הסוכר ולחץ הדם ואפילו כמו שקשה להסתגל מחדש לשינויי טמפרטורה, ככה גם יש צורך בזמן להסתגלות הגוף לשינוי במצב השיניים.

רפואת השיניים השלמה מתייחסת לכל הצרכים שלך באופן אישי ומשלבת בין טיפול מרפאתי בסטנדרטים מאוד גבוהים ושימוש בטכנולוגיה גבוהה ומתקדמת לבין הבנה מעמיקה של הצרכים  האישיים שלך, על מנת אפשר לך להגיע למצב של איזון והרמוניה של הפה לאורך שנים רבות וטובות.

 

אסתטיקת השיניים והחיוך

כאשר יש צורך לשחזר שיניים שנעקרו באזור הקדמי של הפה, נבצע את כל התהליכים הנצרכים על מנת להעניק לך שחזור אסתטי מושלם בעיניך.
אנו מאמינים כי האסתטיקה של החיוך צריכה להיות מותאמת אישית, לכן בתהליך תכנון השיקום האסתטי, הצוות שלנו ישב יחד אתך ויעשה את מיטב מאמציו כדי להבין את טעמך האישי ובהתאם לכך יבצע את תכנון מראה החיוך. יצירת התכנון הסופי תיעשה רק לאחר אישור אישי שלך.

 

השתלת שיניים בירושלים

במרפאת השיניים שלנו, אנו נותנים עדיפות לשביעות רצון המטופלים ומעניקים טיפול יוצא דופן לאורך כל תהליך הטיפול. צוות המומחים המיומן שלנו בקיא בזיהוי ואבחון השלבים הדרושים לביצוע השתלת שיניים, תוך הקפדה על תכנית טיפולים מקיפה המותאמת לצרכים הספציפיים שלכם. תהיו בטוחים שכל השיקולים והשלבים הכרוכים בטיפול מבוצעים בדיוק ובזהירות מרבית. עם המחויבות שלנו להגשים את חיוך החלומות שלכם, אתם יכולים לסמוך על כך שטיפול השתלות השיניים שתקבלו במרפאתנו יהיה באיכות הגבוהה ביותר.

שאלות נפוצות בנושא השתלות שיניים

שתלים דנטליים הם שורשי שיניים מלאכותיים העשויים מטיטניום המשמשים כבסיס להחלפת שיניים.

עם טיפול ותחזוקה נאותים, שתלים דנטליים יכולים להחזיק מעמד לכל החיים, מה שהופך אותם לפתרון ארוך טווח לשיניים חסרות.

בעוד שתלים דנטליים הם אפשרות החלפת שיניים יעילה ביותר, לא כולם מועמדים עבורם. גורמים כמו בריאות כללית, צפיפות עצם ומצב חניכיים נלקחים בחשבון במהלך תהליך ההערכה.

הליך השתלת השיניים מבוצע בדרך כלל בהרדמה מקומית, ולכן אי הנוחות ממוזערת. מטופלים עשויים לחוות כאב קל ואי נוחות לאחר ההליך, אך ניתן להתמודד עם תרופות.

כן, שתלים דנטליים מתפקדים כמו שיניים טבעיות, ומאפשרים לאנשים ללעוס ולדבר בקלות. הם מספקים יציבות ותמיכה, משפרים את הפונקציונליות הכללית של הפה.

Google ג גוגל
4.5
מבוסס על 24 ביקורות
×
js_loader
שלח לנו את השאלה שלך ונחזור אליך בהקדם!

השירות ניתן ללא עלות וללא מטרות רווח (מענה יינתן תוך 1-7 ימים)

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​
דילוג לתוכן