לוגו של דר' שרית אברהם - דנטלי פרסונלי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתלים זיגומטיים

שתלים זיגומטיים
Picture of דוקטור שרית אברהם
דוקטור שרית אברהם

רופאת שיניים עם ניסיון רב בשיטות מתקדמות ואפקטיביות, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים.

תוכן עניינים

השתלים הזיגומטיים משתמשים בעצם הלחי לעיגון שתלים ארוכים. קהל היעד עבור שתלים מסוג זה הם בעלי חסר בעצם עבורם מתאפשרת חזרה לתפקוד מיידי וכן הנאה ממראה אסתטי. נציין כי בעולם רפואת השיניים קיימים מומחים בודדים לשיקום הפה הבקיאים בתחום השתלים הזיגומטיים הכולל יכולות אבחון גבוהות יחד עם מיומנויות רבות ומורכבות בהתאמת השתלים ובהתקנתם בחלל הפה. במאמר הבא נעסוק בהגדרה של השתל הזיגומטי, ביתרונות, תהליך ההשתלה ועוד. 

 

איך פועלת שיטת השתלת שיניים רגילה?

שתל דנטלי רגיל הוא שתל המוברג לתוך עצם הלסת ומהווה תחליף לשורש השן החסרה. לאחר הטיפול יבלוט חלק מתוך עצם הלסת, חלק זה מכונה “כתר” והוא משמש חלופה לחלק החשוף של השן ולכותרת השן. במהלך הטיפול יכניס הרופא את השתל הדנטלי לעצם הלסת בפעולת הברגה. כיסוי השתל ייעשה באמצעות רקמת חניכיים. במקרה בו עצם הלסת חסרה, יש להשתמש בשיטה שונה להשתלת שיניים. כאן נכנסים לתמונה השתלים הזיגומטיים.

YouTube player

שתלים זיגומטיים – מהם?

שתל זיגומטי הינו סוג שתל בזאלי ארוך במיוחד (אורכו נע בין 30-52 מילימטר) והוא נועד להשלמת חסרי שיניים עבור מטופלים שלהם חסר משמעותי בעצמות הלסת שלהם. הייחודיות של שתלים אלו מתבטאת מקור העגינה שלהם: עצם הלחי המכונה גם עצם הזיגומה ומכן שם הטיפול. עצם הלחי במקרה זה, מהווה תחליף לעצם הלסת החסרה כשהיא מציעה חוזק וקשיחות ומאפשרת הצבת גשר זמני על גבי השתל כבר במועד הסמוך למועד ביצוע ההשתלה.

 

יתרונות השתל הזיגומטי

בעולם רפואת השיניים ידוע כי שתלים זיגומטיים נושאים בחובם יתרונות רבים. ביניהם:

 • שיטת הטיפול להתקנת שתלים זיגומטיים מונעת את הצורך בביצוע של סדרות טיפולים יקרות ומורכבות כגון הרמת סינוסים ובניית עצם.
 • טיפול בעל סיכויי הצלחה גבוהים במיוחד.
 • שתלים זיגומטיים מייתרים את הצורך בשימוש בשיניים תותבות נשלפות הפוגמות באיכות חיי המשתמשים.
 • מטופלים שעברו השתלה זיגומטית מדווחים על תפקוד מלא ונאות אסתטית כתוצאה מהטיפול.
 • בהתאם לתהליך הטיפול הכולל התקנה של גשר זמני מייד בסמוך לטיפול – נהנים המטופלים מתוצאות מהירות ומחזרה זריזה ליכולת התפקוד המקורית שלהם.
 • תוצאות טיפול המחזיקות מעמד לאורך שנים.

 

שתלים זיגומטיים

 

שתלים זיגומטיים – למי מתאימים?

שתלים זיגומטיים מתאימים לאוכלוסייה העשויה לסבול מחסר בעצם הלסת וצורך בהשתלה מורכבת שאינה מבוססת על שיטת ההברגה המסורתית:

 • מטופלים שכתוצאה ממחלת חניכיים או עקירות סובלים מחסר בעצם וכן מטופלים שבעקבות שימוש ממושך בתותבות סובלים משחיקת עצם ונדרשים לפני ביצוע השתלת שיניים רגילה לעבור טיפולים של בניית עצם והרמת סינוסים. בהתאם לשיטת הטיפול המתקדמת של ההשתלה הזיגומטית, נחסך למטופלים הצורך בתהליך המורכב.

חשוב לציין כי מטופלים החולים באוסטיאופורוזיס או בסוכרת, נדרשים לייעוץ עם הרופא המטפל שלהם לצורך אישור ביצוע שתלים זיגומטיים. בנוסף, שחוב לדעת שיטת זו אינה מתאימה למטופלים בעלי עבר של קבלת טיפול כימותרפי או שעדיים עוברים טיפולים כימותרפיים.

 

תהליך ההשתלה

להלן השלבים לביצוע שתלים זיגומטיים:

 1. ביצוע צילום C.T להדמיית תלת ממד של הלסת. 
 2. לפי תצלום ההדמיה רופא השיניים בונה תוכנית מדויקת של ההשתלה בהתאם למבנה חלל הפה ועצמות הלחי של המטופל.
 3. במהלך הטיפול עצמו יעגן רופא השיניים את השתל לעצם הלחי באמצעים מתקדמים.

נציין כי הליכי ההשתלה כוללים התקנת מספר שתלים במקביל על מנת ליצור מערכת יציבה של גשרים זמניים ושל גשרים קבועים בהמשך.

 

מהם הסיבוכים האפשריים בהשתלה של שתלים זיגומטיים?

השתלה של שתל זיגומטי היא תהליך המערב רקמות עמוקות בחלל הפה ועצם הלחי ובשל כך נחשב למורכב במיוחד. הסיכונים הכרוכים בביצוע שתל זיגומטי עשויים להיות:

 • פגיעה בגלגל העין
 • פגיעה בארובת העין
 • פגיעה מוחית
 • זיהומים
 • סינוסיטיס
 • חדירת נוזלים ואוויר בין חלל הפה לסינוס 
 • ועוד

 

איך ניתן למנוע סיכונים בהשתלת שתלים זיגומטיים?

בהתאם לרמת הסיכון הגבוהה יש לבחור בקפידה מומחה כירורגי לשיקום פה לביצוע הטיפול המתמחה בתחום השתלות של שתלים זיגומטיים ובעל ניסיון רב על מנת שיתכנן היטב את תהליך ההשתלה וינתח את האפשרויות מול ההשלכות של כל חלק בתהליך. שחוב שהמומחה ישלב ידע מעולם ניתוחי הפה והלסת לצד אנטומיית הגולגולת והפנים.

 

דנטלי פרסונלי – מרפאת מומחים לביצוע שתלים זיגומטיים

מרפאת השיניים דנטלי פרסונלי פועלת בשיטתה של ד”ר שרית אברהם מנהלת המרפאה: לא עוד טיפול שיניים נקודתי אלא פתרון יעיל ואפקטיבי בהתאמה אישית. על צוות המרפאה נמנים מומחי רפואת שיניים ושיקום הפה ברמה בינלאומית וכן נעשה שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר בענף רפואת השיניים. זו הסיבה שמטופלים הנדרשים לביצוע פעולות כירורגיות מורכבות כגון שתלים בזאליים או שתלים זיגומטיים פונים למרפאה זו במטרה לקבל את הטיפול הטוב ביותר.

 

ד”ר אברהם אמונה על מקצועיות בלתי מתפשרת לצד שירות אייש אינדיבידואלי לכל לקוח. ד”ר שרית אברהם היא בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים מטען הדסה והיא בעלת תואר במדעים הביו-רפואיים של רפואת השיניים. מרפאת דנטלי פרסונלי בניהול של ד”ר שרית אברהם מובילה את תחום רפואת השיניים השלמה בישראל כשהיא רואה את תחום רפואת השיניים כאמצעי להשגת בריאות חלל הפה והגוף כולו ויצירת איזון שלם.

במרפאה מומחי חניכיים והשתלות שיניים, מומחה פה ולסת, מומחה טיפולי שורש ושינניות. פריסת שירותי המרפאה מאפשרת ראיית מצב שיני המטופל כתמונה שלמה ויצירת תוכנית טיפולית מקיפה לשיפור איכות חיי המטופל בצורה הבטוחה והמקצועית ביותר. 

בנוסף, המרפאה מציעה שירות אנושי, חם ומשפחתי כחלק מאג’נדה כי הלקוח נמצא במרכז. דנטלי פרסונלי – מרפאת השיניים שלכם לביצוע כל סוגי טיפולי השיניים לרבות טיפולים הדורשים מומחיות והשתלות כירורגיות גם במצבים מורכבים.

למידע נוסף, צרו קשר עכשיו עם צוות המרפא לקביעת פגישת ייעוץ וקבלת הצעת מחיר משתלמת.

חזרה לחלק מסוים במאמר
Picture of דוקטור שרית אברהם
דוקטור שרית אברהם

ד"ר שרית אברהם בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים בהדסה, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים. ד"ר אברהם מייצגת את הדור החדש של רופאי השיניים ומשלבת בין טיפול איכותי ומקצועי בד בבד עם גישה הרואה את המטופל כמכלול.
ד"ר אברהם מבצעת סקירה מעמיקה אודות מצבו הרפואי של המטופל על מנת לאתר את גורמי השורש שהביאו את המטופל למרפאתה, המצריכים לעיתים מעורבות של גורמי טיפול נוספים כדוגמת רופא אף אוזן גרון או אורטודנט.
ד"ר אברהם מתעדכנת כל העת בפרקטיקות הטיפול החדשניות ביותר במסגרת חברותה ב- SPEAR EDUCATION CAMPUS ומחזיקה את הציוד המתקדם ביותר כגון סורק אינטראוראלי ומדפסת תלת מימד המאפשרים לקצר את משך הטיפול ולתת מענה מדויק למטופל.

ד"ר שרית אברהם ברשתות: קבוצת הפייסבוק | יוטיוב | טלפון: 077-9974460

פורסם כתבה על ד"ר שרית בכיכר השבת
פורסם בכיכר השבת

במרפאת השיניים בירושלים דנטלי פרסונלי תוכלו ליהנות מטיפול שורש אפקטיבי מקצועי ומתקדם אשר מטפל באופן יסודי ביותר בשורשי השן.

קרא עוד »
Google ג גוגל
4.5
מבוסס על 24 ביקורות
×
js_loader
שלח לנו את השאלה שלך ונחזור אליך בהקדם!

השירות ניתן ללא עלות וללא מטרות רווח (מענה יינתן תוך 1-7 ימים)

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​
דילוג לתוכן