לוגו של דר' שרית אברהם - דנטלי פרסונלי
חיפוש
Close this search box.

כיצד ניתן להפחית את חוסר האונים שבטיפולי השיניים?

דוקטור שרית אברהם
דוקטור שרית אברהם

מומחית להשתלות ורפואת שיניים, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים.

תוכן עניינים

כיצד ניתן להפסיק את חוסר האונים שבטיפולי שיניים?

ברפואת השיניים השלמה שואפים להפוך אתכם ממטופלים למתרפאים, להוביל אתכם לבריאות ויציבות של הפה והשיניים לאורך שנים ולתת לכם את כל הידע כדי שתדעו כיצד לתחזק את הבריאות שלכם ברמה היומיומית

מכירים את התחושה המתסכלת הזו, שבה אתם מתיישבים על הכסא הדנטלי ואז השיננית מתחילה להראות לכם איפה אתם לא מצחצחים טוב ואתם מתחילים להיות מוצפים ברגשות- אשמה, חוסר אונים, הרגשה של קטנות…

יש משהו כ”כ לא נעים בסיטואציה הזו, שגורמת לנו להרגיש ‘קטנים’, כאלו שלא מצליחים לדייק את הפעולה הכי פשוטה שיש- לנקות את השיניים. “הפעולה הזו היא באחריות שלי- האשמה היא שלי!”, “איך לא שמתי לב” ו”למה בכל פעם זה אותו הדבר”, “מה אני ילדה קטנה שאני לא יכולה לשים לב יותר?”

אז זהו שזו לא באמת אשמתכם!

מאוד קשה לעין הבלתי מיומנת לזהות את ההבדל בין הצבע הלבן של הפלאק לצבע הלבן של השן, במיוחד באזורים שקשה לגשת אליהם בתוך הפה.

גם אני, כרופאת שיניים, לא תמיד יכולה לראות מה קורה בפיהם של אנשים בלי לשבת תחת התאורה המיוחדת שיש אצלי במרפאה (מכירים את האנשים האלו שניגשים באמצע אירוע משפחתי ושואלים “הי את רופאת שיניים, נכון? תראי מה יש לי פה! אז זהו- שלא באמת אפשר לראות הרבה דברים בלי הציוד המיוחד שיש לי במרפאה). אז איך נוכל לצפות מכם לראות את ההבדל בין הלבן של הפלאק ללבן של השן? זה לא באמת הגיוני!

אני מאמינה, שברגע שאנחנו נספק את הכלים הנכונים עבורכם כדי לזהות ולדעת מה צריך כדי לתחזק את השיניים בבית באופן הנכון, החוויה של תחושת העצמה וסיפוק תבוא באופן טבעי- “הי, הנה אני יודע בדיוק מה לעשות ואני מצליח”. זה חשוב ביותר בתהליך טיפולי השיניים!!!

קשה מאוד להתמיד ולעשות דברים שאנחנו לא מצליחים בהם. זו ממש לא אשמתכם. התפקיד שלנו (הצוות הרפואי) הוא לתת לכם את הכלים להצליח לשמור על בריאות הפה והשיניים שלכם! כך עוברים ממקום של מטופל- הנזקק לטיפולים כל הזמן, למקום של מתרפא – שבגמר הטיפול במרפאה, יכול לתחזק את הבריאות שלו באופן עצמאי בבית.

ישנם דברים רבים, אשר מתפקידנו לאבחן ולסייע לכם לטפל בהם, על מנת שתהפכו ממטופלים למתרפאים. בין הדברים הללו: לספק לכם את הכלים, שיאפשרו לכם לנקות את הפה והשיניים באופן אפקטיבי יותר, מבלי שתהיו תלויים בנו, לבחון יחד אתכם האם ישנם הרגלי אורח חיים שיכולים להשפיע על מצב השיניים ולבנות יחד אתכם תכנית טיפול להבראה. בנוסף, מתפקידנו לאתר את מה שגורם לכם לבעיות בפה והשיניים ולמקד את הטיפול גם ברמה המקומית- בתוך הפה וגם ברמה הבריאותית השלמה. 

דוגמא לכלי פשוט וטוב, שהצוות הרפואי במרפאת השיניים יכול לספק לכם, במטרה לסייע לכם להיות מסוגלים לתחזק טוב יותר את בריאות הפה שלכם, באופן עצמאי ומעצים, בעצמכם בבית, היא שימוש בתמיסה לזיהוי פלאק. 

מה עושים עם התמיסה הזו?

אחרי שסיימתם לצחצח, שימו כטיפה מהתמיסה ע”ג הלשון. התמיסה הזו צובעת באדום את הפלאק ובכך מאפשרת לכם לזהות טוב יותר איפה יש להמשיך לנקות. פשוט, קל ונכון יותר!!! איך משיגים את זה? אפשר לנסות להשיג בבתי מרקחת/ להזמין מחו”ל. אפשר גם להשיג אותו דרך מרפאת השיניים בה עושים את הטיפולים, כמובן.

השימוש בתמיסה לזיהוי פלאק, היא רק דוגמא אחת לאופן שבו הצוות הרפואי במרפאת השיניים יכול לסייע לכם ללמוד דרכים פשוטות וקלות, שיאפשרו לכם להיות מסוגלים לשמור על פה בריא ושיניים חזקות ובכך להפחית את הצורך בטיפולי שיניים.

במקומות רבים ברחבי העולם, המודל של צוות מרפאת השיניים, העובד יחד עם המטופל ומספק לו את הכלים הנכונים לבריאות הפה הוא מודל ההולך וצובר תאוצה בעשורים האחרונים. לא עוד המקום בו המטופל מגיע ומרגיש חסר אונים למול הצוות הרפואי. אנחנו יכולים לשלב ידיים ולפעול ביחד למען בריאותך. תהליך זה כולל אבחון מעמיק והבנת הצרכים האישיים שלך על מנת להבין מה גורם לך לבעיות בשיניים ומה ניתן לעשות על מנת להפסיק לסבול מבעיות אלו.

ברפואת השיניים השלמה שואפים להפוך אתכם ממטופלים למתרפאים, להוביל אתכם לבריאות ויציבות של הפה והשיניים לאורך שנים ולתת לכם את כל הכלים, כדי שתדעו כיצד לתחזק את הבריאות שלכם ברמה היומיומית. זהו תהליך טיפולי בו נוצרת שותפות בין הרופא למטופל. הצוות הרפואי מחויב באופן מלא לחתור לשורש הבעיה, מציאת פתרונות ויצירת אסטרטגיה טיפולית שלמה. ולצד זאת, השאיפה היא גם לתת לכם את כל המידע שאתם צריכים על מנת להפסיק לסבול מהחניכיים והשיניים ולהתחיל להנות מרפואת שיניים שלמה ומעצימה.

ומה נותר לכם לעשות? לצאת מהדפוסים הישנים של רפואת השיניים ולבחור לקבל את כל השפע הזה כבר עכשיו!

חזרה לחלק מסוים במאמר
דוקטור שרית אברהם
דוקטור שרית אברהם

ד"ר שרית אברהם בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים בהדסה, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים. ד"ר אברהם מייצגת את הדור החדש של רופאי השיניים ומשלבת בין טיפול איכותי ומקצועי בד בבד עם גישה הרואה את המטופל כמכלול.
ד"ר אברהם מבצעת סקירה מעמיקה אודות מצבו הרפואי של המטופל על מנת לאתר את גורמי השורש שהביאו את המטופל למרפאתה, המצריכים לעיתים מעורבות של גורמי טיפול נוספים כדוגמת רופא אף אוזן גרון או אורטודנט.
ד"ר אברהם מתעדכנת כל העת בפרקטיקות הטיפול החדשניות ביותר במסגרת חברותה ב- SPEAR EDUCATION CAMPUS ומחזיקה את הציוד המתקדם ביותר כגון סורק אינטראוראלי ומדפסת תלת מימד המאפשרים לקצר את משך הטיפול ולתת מענה מדויק למטופל.

ד"ר שרית אברהם ברשתות: קבוצת הפייסבוק | יוטיוב | טלפון: 077-9974460

Google ג גוגל
4.5
מבוסס על 24 ביקורות
×
js_loader
שלח לנו את השאלה שלך ונחזור אליך בהקדם!

השירות ניתן ללא עלות וללא מטרות רווח (מענה יינתן תוך 1-7 ימים)

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​
דילוג לתוכן