לוגו של דר' שרית אברהם - דנטלי פרסונלי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שתלים בזאליים

שתל בזאלי לדוגמא
Picture of דוקטור שרית אברהם
דוקטור שרית אברהם

רופאת שיניים עם ניסיון רב בשיטות מתקדמות ואפקטיביות, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים.

תוכן עניינים

שתלים בזאליים הם שתלים ייעודיים עבור אנשים הסובלים ממחסור או ליקוי בעצם הלסת מה שמונע אפשרות לבצע השתלת שיניים בשיטה המקובלת. השתלה בזאלית עוקפת את הבעיה באמצעות החדרת דיסק לעצם הבסיס בגולגולת, שיטה המאפשרת השתלה מהירה ויעילה במקרים מורכבים. במאמר הבא נדון בהגדרה של שתלים בזאליים, תהליך ההרכבה של שתלים בזאליים, הסיכונים הכרוכים בהשתלה בזאלית ושתל בזאלי – היום שאחרי.

 

השתלת שיניים בזאלית

כיום, אחת מהשיטות הפופולריות ביותר להשתלת שיניים היא השיטה של ההשתלה הבזאלית. טכניקה זו מאפשרת להרכיב שתלים גם למטופלים שחסרה להם עצם הלסת או שמסיבות שונות היא הידקקה או נחלשה. לפני מספר שנים, אופציה זו הייתה רק משאלה, כיום, היא נפוצה ביותר בענף רפואת השיניים.

השתלה בזאלית מכונה בשמה זה כיוון שהיא עושה שימוש בשתל דנטלי מבוסס דיסק מאונך בצורה גיאומטרית ייחודית ולא מבוסס בורג כמו שנהוג בשיטה הרגילה. שתלי דיסק אלו מיועדים עבור בעלי עצם אלבאולרית שנשחקה עם השנים ובייחוד עבר בני הגיל השלישי והאוכלוסייה המבוגרת.

 

תהליך ההרכבה של שתל בזאלי 

מטופלים בעלי עצמות לסת דקות או פגועות לא יכולים לקבל טיפול השתלת שיניים המבוסס על הברגת שן חיצונית לתוך עצם הלסת. מחוסרי עצמות הלסת יקבלו טיפול רפואי דנטלי הכולל החדרה של שתלים בזאליים בצורה ייחודית אל תוך רקמת החניכיים. שכן, שתל מוברג אינו רלוונטי עבורם בהתאם לחוסר יכולת קליטה של שתל אל תוך העצם.

YouTube player

מהם הפתרונות הרלוונטיים עבור בעלי ליקויים בלסת התחתונה?

השיניים בדרך הטבעית בוקעות מתוך עצמות הלסתות שלנו. כאשר מכל סיבה שהיא, חסרה שן או מספר שיניים למטופל הוא יידרש להשתלת שיניים כדי לסייע לו באכילה, בדיבור וכן כדי לשפר את הנראות האסתטית שנפגעה הודות לנשירת השן הטבעית. רופא שיניים המזהה חוסר בעצם הלסת יקבע צורך בהשתלה בזאלית.

 

הדגמה של שתל בזאלי

 

ממה נובע חוסר בעצם הלסת?

חוסר בעצם הלסת נגרם לרוב כתוצאה משימוש בשיניים תותבות במשך תקופה ממושכת ונסיגת עצם או אף כתוצאה מדלקות חניכיים חוזרות ונשנות. חוסר עצם נחשב בעבר לבעיה חמורה מאוד שלא נמצא לה פתרון, אולם בימינו ניתן לבצע טיפול זה בכל מרפאת שיניים המתמחה בטיפול בשתלים בזאליים.

 

מהם הסיכונים בהשתלה בזאלית?

כמו בכל טיפול רפואי אחר, גם שתל באזלי אינו חף מסיכונים שכן כבכל טיפול רפואי גם כאן עלולים לצוץ סיבוכים בלתי צפויים. עם זאת, חשוב לדעת כי הסיכונים בשתלים בזאליים הם מינימליים ותלויים בעיקר במקצועיות רופא השיניים המטפל ובניסיונו בתחום.

כדי לוודא שאתם נמנעים ככל האפשר מחשיפה לסיכון, חוש במאוד לברר על מרפאת שיניים מקצועית במיוחד המציעה שירותי השתלה בזאלית כולל שירותי אבחון, טיפול והשתלה כירורגית. אנו ממליצים לכם לבקש חוות דעת ולקבל אינדיקציה על מומחיות הרופא בתחום ההשתלה הבזאלית. יש לדעת כי רופא מקצועי בתחום יכין אתכם כמטופלים באמצעות בדיקה יסודית ויבנה תוכנית טיפולית מותאמת בהתאם לממצאי הבדיקה.

 

רמת כאב בהרכבת שתל בזאלית

למרות התדמית המכאיבה שיצאה לטיפולי ההשתלה בכלל והשתלה בזאלית בפרט, נציין כי הרכבת שתל בזאלית לא אמורה להיות כרוכה בכאב משמעותי כלל מכיוון שהיא נעשית בהרדמה מקומית כדי להקל על המטופל. 

 

שתל בזאלי – היום שאחרי הטיפול

ההחלמה מטיפול השתלה של שתל בזאלי נחשבת לקצרה ואורכת מספר ימים בלבד. בחודשים שלאחריה מומלץ למטופל להימנע מאכילת מזונות קשים. לאחר תקופה זו – השימוש בשן המושתלת וכמו גם מראה השן אמורים להיות טבעיים לחלוטין.

השיניים המושתלות באופן בזאלי מקנות נוחות ברמה גבוהה, זאת בניגוד לשיטת הטיפול שרווחה טרם פיתוח טכניקה זו – שימוש בשיניים תותבות, מה שהקשה על האכילה והדיבור ואף היה עשוי להכאיב. כך השתל הבזאלי מאפשר לכם ליהנות משימוש נוח במיוחד לאיכות חיים גבוהה יותר.

 

כמה עולים שתלים בזאליים?

שימו לב כי השתלה בזאלית, כמו טיפולים רבים בעולם רפואת השיניים אינה תהליך זול. מטופלים רבים יפנו לחפש את האפשרות הזולה ביותר כדי להקל על העלויות, עם זאת, נכון לחפש רופא מקצועי מאוד לביצוע המשימה כיוון שמדובר בהליך כירורגי מורכב.

כדי לוודא שאתם מקבלים את המחיר הטוב ביותר במחיר הטוב ביותר – שימו לב שמומלץ לבצע סקר מחירים מקיף. כיום, עם המידע המקוון באתרי מרפאות השיניים תוכלו לבקש הצעות מחיר בדיגיטל ולקבל מענה מהיר מה שמקל עליכם את מלאכת השוואת המחירים. מחיר ההשתלה אינו אחיד ועשוי להשתנות מאדם לאדם לפי המקרה הרפואי הספציפי ולפי סוג הרופא המטפל ורמת המומחיות שלו. ההמלצה היא שלא לוותר על רופא בכיר מכיוון שמדובר בפעולה כירורגית לכל דבר ועניין.

 

מהם היתרונות של השתלה בזאלית?

  • שתל בזאלי ניתן לבצע בתקופת זמן קצרה יחסית לביצוע שתלים רגילים. כבר לאחר ימים מספר המטופל מסיים עם התהליך לעומת פרוצדורה רגילה שאורכת אף מספר חודשים.
  • אין צורך בביצוע הליכים רפואיים מורכבים אחרים כגון: הרמת סינוס והשתלת עצם.
  • השתל הבזאלי מחזיק מעמד שנים ארוכות וידוע ביציבותו ועמידותו בפה.
  • שתל בזאלי מפזר עומסים בפה בצורה אופטימלית. 
  • מניעת סיכון לפגיעה בעצב הלסת או עיוות של מראה הפנים.

 

דנטלי פרסונלי – מומחים בתחום השתלים הבזאליים

מרפאת דנטלי פרסונלי בניהול של ד”ר שרית אברהם הינה מרפאת שיניים מקצועית בירושלים המציעה מענה רפואי מקיף תוך התמחות ייחודית בהשתלה בזאלית. ד”ר אברהם, מנהלת המרפאה היא מפתחת של שיטה מקצועית בתחום רפואת השיניים לטיפול הוליסטי והיא מאמינה במתן טיפול מקיף במקרה הצורך לצורך איזון בריאות הגוף – על פני מענה נקודתי זמני.

צוות המרפאה הכולל כירורגים מומחים, שינניות ומומחי חניכיים – מציב סטנדרטים גבוהים מאוד בענף רפואת השיניים ומעמיד בפניכם אפשרות לטיפול הטוב ביותר במחירים מיוחדים. צרו קשר עוד היום עם נציגי דנטלי פרסונלי לקבלת הצעת מחיר מעודכנת.

חזרה לחלק מסוים במאמר
Picture of דוקטור שרית אברהם
דוקטור שרית אברהם

ד"ר שרית אברהם בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים בהדסה, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים. ד"ר אברהם מייצגת את הדור החדש של רופאי השיניים ומשלבת בין טיפול איכותי ומקצועי בד בבד עם גישה הרואה את המטופל כמכלול.
ד"ר אברהם מבצעת סקירה מעמיקה אודות מצבו הרפואי של המטופל על מנת לאתר את גורמי השורש שהביאו את המטופל למרפאתה, המצריכים לעיתים מעורבות של גורמי טיפול נוספים כדוגמת רופא אף אוזן גרון או אורטודנט.
ד"ר אברהם מתעדכנת כל העת בפרקטיקות הטיפול החדשניות ביותר במסגרת חברותה ב- SPEAR EDUCATION CAMPUS ומחזיקה את הציוד המתקדם ביותר כגון סורק אינטראוראלי ומדפסת תלת מימד המאפשרים לקצר את משך הטיפול ולתת מענה מדויק למטופל.

ד"ר שרית אברהם ברשתות: קבוצת הפייסבוק | יוטיוב | טלפון: 077-9974460

Google ג גוגל
4.5
מבוסס על 24 ביקורות
×
js_loader
שלח לנו את השאלה שלך ונחזור אליך בהקדם!

השירות ניתן ללא עלות וללא מטרות רווח (מענה יינתן תוך 1-7 ימים)

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​
דילוג לתוכן