ניתוחי חניכיים

ניתוח חניכיים מאפשר לעצב מחדש את מבנה החניכיים באמצעות הליך כירורגי, שנועד לשחזר ולחדש צורה ותפקוד תקין של החניכיים שאיבדו את כוחם. כאשר נפגעים המבנה והתפקוד התקין של החניכיים,  נפגעים בעצם המבנים החיוניים לשמירה על השיניים בתוך הפה, שכן השיניים מוחזקות בתוך הפה ע"י רקמת החניכיים.

 

מהי המטרה של ניתוח החניכיים?

המטרה ארוכת הטווח של ניתוחי חניכיים היא להגביר את תוחלת החיים של השיניים. מטרת ניתוחי חניכיים היא לטפל בעיוותים הגורמים לאיבוד רקמה שנוצרו באמצעות תהליך המחלה או גורמים אחרים ששינו את מיקום או איכות החניכיים. מטרה זו מושגת באמצעות צמצום "כיסים" של רקמה חולה, חידוש ושחזור חניכיים וחיבורם לרקמת חניכיים על מנת לספק סביבה נוחה יותר להיגיינת פה יומית וטיפול תחזוקה מקצועי.

 

מה משפיע על מצב החניכיים?

  1. גורמים מקומיים כגון – אבנית, פלאק וחיידקים.
  2. תזונה ו/או בעיות במערכת העיכול.
  3. חוסר איזון בכוחות המופעלים על החניכיים ע"י שרירי הלעיסה ומפרק הלסת.
  4. תרופות ומצבים רפואיים.

 

הגישה הרפואית, בה אנו נוקטים במרכז הרפואי לרפואת שיניים דוגלת בכך שיש תמיד לנסות לבצע תחילה טיפול חניכיים משקם ללא צורך בניתוח חניכיים. גם במצבים קשים מאוד של דלקת חניכיים ומחלות החניכיים, ניתן להגיע לריפוי מאוד משמעותי ואף הפוגה מלאה של המחלה ללא טיפול ניתוחי (במעל ל- 80% מהמקרים). על מנת שטיפול חניכיים משקם יצליח, יש להבין כי טיפול מקומי בחניכיים לא מספיק בפני עצמו.

בהגעתך למרפאתנו, נבחן את כל מה, שקשור לבריאות החניכיים שלך ונבנה לך תכנית טיפול לשיקום בריאות החניכיים ללא ניתוחים. במעל ל- 80% מהמקרים ניתן לטפל ולשקם את בריאות החניכיים ללא ניתוחי חניכיים. לכן, בשלב ראשוני, תמיד מומלץ לבצע תחילה טיפול לשיקום בריאות החניכיים, לבצע בדיקה מחודשת כמספר שבועות לאחר הטיפול ורק לאחר מכן לקבל החלטה מושכלת באם יש צורך בניתוח או שהחניכיים החלימו באופן מלא. כאשר יש צורך בניתוח חניכיים, חשוב מאוד להגיע למצב של שיקום החניכיים עד לרמה הכי טובה שניתן, בהתאם למצב ההתחלתי. לכן, תמיד חשוב להתחיל בטיפול לשיקום בריאות החניכיים.

ניתוחי חניכיים עושים רק ע"י המומחים הטובים ביותר בתחום! במרפאת השיניים שלנו, טיפולי וניתוחי חניכיים מבוצעים ע"י המומחים המנוסים והטובים ביותר בתחום. הצוות שלנו מיומן מאוד באיתור ואבחון הגורמים למחלת החניכיים ובניית תכנית טיפול מקיפה לשיקום בריאות החניכיים מא' ועד ת'!

חזרה לחלק מסוים במאמר
דוקטור שרית אברהם
דוקטור שרית אברהם

ד"ר שרית אברהם בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים בהדסה, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים. ד"ר אברהם מייצגת את הדור החדש של רופאי השיניים ומשלבת בין טיפול איכותי ומקצועי בד בבד עם גישה הרואה את המטופל כמכלול.
ד"ר אברהם מבצעת סקירה מעמיקה אודות מצבו הרפואי של המטופל על מנת לאתר את גורמי השורש שהביאו את המטופל למרפאתה, המצריכים לעיתים מעורבות של גורמי טיפול נוספים כדוגמת רופא אף אוזן גרון או אורטודנט.
ד"ר אברהם מתעדכנת כל העת בפרקטיקות הטיפול החדשניות ביותר במסגרת חברותה ב- SPEAR EDUCATION CAMPUS ומחזיקה את הציוד המתקדם ביותר כגון סורק אינטראוראלי ומדפסת תלת מימד המאפשרים לקצר את משך הטיפול ולתת מענה מדויק למטופל.

מאמרים שיכולים לעניין אתכם:
שיקום אסתטי של החיוך

כאשר יש צורך לשחזר שיניים שנעקרו באזור הקדמי של הפה, נבצע את כל התהליכים הנצרכים על מנת להעניק לך שחזור אסתטי מושלם בעיניך. מקרים נפוצים

קרא עוד »
השתלת עצם

פעמים רבות, לאחר עקירת השן, נוצר מצב שבו אין מספיק עצם לצורך ביצוע השתלת השיניים. במצבים אלו יש לבצע השתלת עצם, לצורך קליטת השתל. קיימות

קרא עוד »
תחומי טיפול נוספים:

שלח לנו את השאלה האישית שלך ונחזור אליך בהקדם!

שירות הניתן ללא עלות וללא מטרות רווח (מענה יינתן תוך 1-7 ימים).

"אנחנו מאמינים שלכל אחד מגיע לקבל תשובה!"

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

דילוג לתוכן