מעוניינים לקבוע תור לד"ר שרית אברהם?

מערכת העיכול

תוכן עניינים

מה הקשר בין ניתוחי חניכיים לבעיות במערכת העיכול?

מה הקשר בין בעיות בחניכיים לבין הפרעות המערכת העיכול? יש קשר ממשי ואם יש לך בעיות חניכיים- חושב מאוד לדעת ולהבין כיצד לטפל באופן הנכון!

אנשים רבים סובלים מדלקות חניכיים, דימום או כיסי חניכיים והמצב יכול להחמיר עד לצורך גם בניתוח. חוסר הנעימות שבמצב הזה מלווה לעיתים בהרבה מאוד סבל, ובחרדה ודאגה מהמחשבה ש”אין מה לעשות”, “חובה לנתח” או “בקרוב אני אאבד את השיניים שלי”.

מסתבר שדווקא יש מה לעשות!
המחקרים העדכניים ביותר מוכיחים שב80% מהמקרים אפשר להימנע מהצורך בניתוח חניכיים, שאפשר להחלים את החניכיים ולהגיע למצב של חניכיים בריאות וחזקות.

אחת הבעיות המרכזיות בטיפול ואבחון במחלות החניכיים היא ההתייחסות למחלה באופן מקומי בלבד. על פי רוב, טיפול החניכיים יתמקד בטיפול מקומי הכולל ניקוי ע”י שיננית או ניקוי עמוק ע”י מומחה, תחת הרדמה ו/או ניתוח חניכיים.
לאנשים רבים, טיפול זה לא נותן מענה לטווח הארוך ופעמים רבות הבעיות חוזרות. אנשים רבים חשים מתוסכלים, שלמרות כל המאמצים שלהם לעקוב אחר הוראות הרופאים והשינניות, להשתמש בכל עזרי הצחצוח האפשריים ולהגיע באופן קבוע לטיפולי חניכיים/ ניקויים אצל השיננית. עדיין מצב החניכיים שלהם לא משתפר. ואדרבא, כל הזמן ניתנת להם תחושה שהם לא מתאמצים מספיק בבית.

זה לא אתם. זו מערכת העיכול שלכם

הבעיה המרכזית נובעת מאבחון לא נכון של השורש של הבעיה. פעמים רבות, זה לא מספיק לצחצח טוב את השיניים. זה חלק חשוב ובסיסי בטיפול בבעיות החניכיים אבל לא מספיק בפני עצמו.
פעמים רבות, בעיות החניכיים נובעות מבעיות במערכת העיכול, אשר יכולות להוביל לשני מצבים עיקריים, המשפיעים על המצב:

ריפלוקס

כמעט כל בעיה במערכת העיכול מובילה לרפלוקס- עליה של חומצה מהקיבה אל הגרון והפה. ברגע שיש עליה של חומצה מן הקיבה אל חלל הפה, דבר זה מוביל לירידה ב PH של הפה, להתיישבות של חיידקים אלימים יותר בתוך הפה ולנזקי חומציות, הכוללים בין היתר, היווצרות של כיסי חניכיים, חורים בצוואר השן, נסיגת חניכיים ועוד.

בעיה בספיגה של אבני מזון בסיסיות, החיוניות לבריאות החניכיים.

מחקרים מצאו כי ישנו קשר בין חסר בויטמינים ומינרלים חיוניים לבין בריאות החניכיים. ביניהם: ויטמין סי, סלניום, קומפלקס בי ועוד. החסר בויטמינים מוביל לעלייה בדלקתיות ולירידה ביכולת של רקמות החניכיים לעבור תהליך של ריפוי. לכן טיפול נקודתי בחניכיים לא מספיק עבורכם.

הדבר החיוני שחשוב לכם להבין הוא האם ישנה בעיה של רפלוקס (שהיא בעיה מאוד נפוצה, כ- 40% מהאוכלוסיה המערבית סובלים מרפלוקס, שימו לב!) או בעיה אחרת במערכת העיכול או הספיגה של המזון שיכולים לגרום לחוסר יכולת של החניכיים להשתקם ולהבריא.
זוהי דוגמא נוספת לכך, שאבחון רפואי מקיף הוא חיוני על מנת שיהיה ניתן לספק לכם טיפול שיניים טוב, שיוביל אתכם לשיקום והבראה אמיתית!

87% מבעיות השיניים שלנו מושפעות ישירות מבריאות הגוף.

תהליך ריפוי מעמיק של בריאות הפה וטיפול במחוללים הגופניים יכול להפחית את סיבוכי השיניים והחניכיים ולמנוע טיפולים וניתוחים במעל ל-80% מהמקרים.
רפואת השיניים יכולה להציע לנו הרבה יותר מאשר טיפול נקודתי… היא יכולה להפוך אותנו ממטופלים למתרפאים. ברפואת שיניים שלמה חוקרים ומאבחנים את הגורמים לבעיות בשיניים ובונים אסטרטגיית טיפול ושיקום ממוקדת ואפקטיבית שמובילה לבריאות שלמה של הפה.

מעוניינים לקבוע תור לייעוץ ללא תשלום?
דוקטור שרית אברהם

דוקטור שרית אברהם

ד"ר שרית אברהם בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים בהדסה, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים. ד"ר אברהם מייצגת את הדור החדש של רופאי השיניים ומשלבת בין טיפול איכותי ומקצועי בד בבד עם גישה הרואה את המטופל כמכלול.
ד"ר אברהם מבצעת סקירה מעמיקה אודות מצבו הרפואי של המטופל על מנת לאתר את גורמי השורש שהביאו את המטופל למרפאתה, המצריכים לעיתים מעורבות של גורמי טיפול נוספים כדוגמת רופא אף אוזן גרון או אורטודנט.
ד"ר אברהם מתעדכנת כל העת בפרקטיקות הטיפול החדשניות ביותר במסגרת חברותה ב- SPEAR EDUCATION CAMPUS ומחזיקה את הציוד המתקדם ביותר כגון סורק אינטראוראלי ומדפסת תלת מימד המאפשרים לקצר את משך הטיפול ולתת מענה מדויק למטופל.

השתלת עצם

כאשר הבעיה בשיניים או בחניכיים היא נרחבת, פעמים רבות, לאחר עקירת השן, נוצר מצב שבו אין מספיק עצם לצורך ביצוע השתלת השיניים. במצבים אלו יש

קרא עוד »

טיפול או ריפוי?

טיפול או ריפוי? גלו כיצד נעשים תהליכי ריפוי נכונים ואפקטיביים יותר לפה, השיניים והחניכיים לפני שנענה על השאלה – מה ההבדל בין תהליך ריפוי לטיפול

קרא עוד »

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

שלח לנו את השאלה האישית שלך ונחזור אליך בהקדם!

שירות הניתן ללא עלות וללא מטרות רווח (מענה יינתן תוך 1-7 ימים).

"אנחנו מאמינים שלכל אחד מגיע לקבל תשובה!"

דילוג לתוכן