מומחה חניכיים (פריודונט)

מומחה חניכיים בירושלים

סובלים ממחלת חניכיים חריפה? מומחה חניכיים או פריודונט בעגה המקצועית, הוא רופא שיניים שהשלים 4 שנות התמחות בתחום החניכיים (פריודונטיה) ועוסק בטיפול בבעיות חניכיים שונות. חשוב לציין כי מומלץ לפנות למומחה חניכיים עם הופעת סימנים ראשונים להתפתחות מחלת חניכיים. פריודונט יבצע אבחון מוקדם וייתן המלצה לטיפול שימנע את הצורך לביצוע סדרת טיפולים מורכבים בהעדר טיפול מהיר. 

בפוסט הבא: כל מה שרציתם לדעת על מומחה חניכיים בירושלים, כיצד מזהים מחלות חניכיים ומהם סוגי הטיפול לדלקות ומחלות חניכיים. 

 

מתי יש לפנות לפריודונט?

במידה ואתם מזהים תסמינים של מחלת חניכיים או נסיגת חניכיים כפי שיפורטו בהמשך, חשוב להגיע בהקדם לאבחון וטיפול אצל מומחה חניכיים בירושלים לקבלת טיפול מקצועי ומיומן.

מומחה חניכיים בירושלים יבצע אבחון ולאחריו יציע תוכנית טיפול אינדיבידואלית לפי מצב החניכיים והשיניים של המטופל. התוכנית תכלול הדרכה לשמירה היגיינית של חלל הפה והפניה לטיפול שיננית להסרה שחל אבנית מהשיניים – זאת במידה ודלקת החניכיים בשלבים מוקדמים מאוד. במידה והדלקת התפתחה למחלת חניכיים תיבחנה אופציות של טיפול הקצעת שורשים ואף ניתוח חניכיים.

 

מחלת חניכיים – הגדרה

מחלת חניכיים היא מחלה הקשורה בחלל הפה ונגרמת כתוצאה מהצטברות פלאק על השיניים והחניכיים. המחלה מתבטאת בצורת דלקת וזיהום.

נציין כי פעולה של צחצוח בקו החניכיים והשיניים, מסלקת את שכבת החיידקים אך תוך 24 שעות הפלאק מצטבר שוב. במידה והשכבה אינה מוסרת, היא מתקשה עד ליצירת אבנית – שכבה הניתנת לסילוק רק באמצעות טיפול שיננית מקצועי.

שימו לב שהזנחת היגיינת הפה, חוסר צחצוח שיניים והימנעות מביקורים דו שנתיים אצל השיננית עלולים לגרום להתפתחות של דלקת חניכיים כרונית. דלקת זו תתבטא באמצעות היווצרות של רווח בין החניכיים והשיניים. ברווח הזה (כיסים) יצטברו שאריות מזון וחיידקים. עם הזמן וללא טיפול מתאים, יעמיקו הכיסים מעבר לשלושה מילימטרים, מה שעלול לפגוע בעצם המגנה על השיניים ולגרום לנשירה של שיניים.

דלקות חניכיים כרוניות שאינן מטופלות עלולות לגרום להגברת הסיכון להתקפי לב, שבץ, הפלות בהריון ועוד.

 

איך נזהה מחלות חניכיים?

מחלות חניכיים מזוהות עם מספר תסמינים. להלן סימנים אפשריים המעידים על רקמות חניכיים דלקתיות:

 • נפיחות ואודם של החניכיים
 • דימום בזמן לעיסת מאכלים קשים (כגון תפוח)
 • דימום בעת צחצוח שיניים
 • רגישות בחלל הפה לקור וחום
 • התנדנדות שיניים
 • ריח בלתי נעים מהפה
 • כאב
 • היווצרות של מרווחים בין השיניים

 

לא נעים להכיר: נסיגת חניכיים

נסיגת חניכיים היא תהליך הדרגתי בו נסוגות החניכיים וקיימת חשיפה של השן עד לשורשיה. תהליך זה גורם להצטברות שכבות חיידקים, עששת ורגישות חמורה בשן. בנוסף, כתוצאה מהזיהום נפגעות רקמות התמיכה של השיניים ושורשי השן והחניכים חשופים להרס.

ד"ר שרית אברהם, מייסדת מרפאת דנטלי-פרסונלי מציינת כי נסיגת חניכיים הינה תופעה העשויה לפגוע בשן בודדת, במספר שיניים בודדות ואף בכל השיניים ולגרום לנזק בריאותי חמור. בנוסף, מטופלים הסובלים מנסיגת חניכיים סובלים גם מפגיעה במראה האסתטי של חלל הפה.

מרפאת דנטלי פרסונלי מכילה מומחי שיניים רבים המקיפים את הדיסציפלינות השונות של חלל הפה כולל תחום הפריודונטיה. צוות המרפאה כולל את ד"ר שני סמואל, מומחית חניכיים בירושלים ואת ד"ר אליסון זרומב – מומחית למחלות חניכיים והשתלות שיניים בירושלים. שניהם מומחים בתחומם ומציעים מקצועיות רבה לצד אנושיות ואמפתיה.

נציין כי במרפאה שירות ייחודי הכולל מחלקות רבות המתואמות ביניהם לצורך יצירת מצע טיפולי שלם הרואה את חלל הפה בצורה הוליסטית ומאפשר טיפול כוללני מדויק לכל מטופל.

באשר לנסיגת חניכיים חמורה, נדרש מומחה חניכיים לבצע שחזור של רקמת החניכיים על ידי פעילות כירורגית בחניכיים, במהלכה תשוקמנה הרקמות הפגועות בכל שן.

 

מהם הגורמים לנסיגת חניכיים?

קיימים מספר גורמים הנחשבים כאחראיים לפגיעה בחניכיים:

 • שינויים הורמונליים בהריון ובגיל המעבר
 • עישון
 • תורשה וגנטיקה
 • צחצוח חזק מדי של השיניים והחניכיים
 • הזנחה היגיינית
 • זיהום כתוצאה ממחלת חניכיים

 

מהו טיפול הקצעת שורשים?

מחלות חניכיים בדרגות שונות ניתנות לטיפול באמצעות ניקוי שיננית מעמיק של השיניים, החניכיים וכיסי החניכיים הנותרים בין השיניים לחניכיים. עם זאת, פעמים שטיפול זה אינו מספיק על מנת להילחם בדלקת ולהציל את רקמות החניכיים והשיניים. בשלב זה נדרשת התערבות של מומחה חניכיים בירושלים שתפקידו לבצע טיפול עמוק הנקרא בשם: הקצעת שורשים.

הטיפול מבצוע כאמור על ידי פריודונט ונחשב לטיפול מגן לפני שהמצב יתדרדר עוד ותידרש פעולה כירורגית מורכבת לטיפול בשיניים.

בחירה בשיטת טיפול זו תתבצע לאחר אבחון של מומחה חניכיים, הפריודונט ייעזר בבדיקה קלינית יסודית ובצילומי רנטגן של חלל הפה על מנת לקבוע את נחיצות ויעילות הטיפול עבור המטופל.

 

דנטלי פרסונלי – מומחי חניכיים מובילים בירושלים

מרפאת דנטלי פרסונלי בניהולה של ד"ר שרית אברהם, מציעה מענה מושלם לכל חלל הפה עם מגוון מומחי רפואת שיניים בירושלים בתחומי התמחות שונים. כחלק ממדיניות של הצעת טיפול מקיף, בין צוות המרפאה נמנים שני מומחי חניכיים מקצועיים.

מומחה חניכיים בירושלים של דנטלי פרסונלי מציע אחסון מדויק ודרכי טיפול מתקדמות, מכשור טכנולוגי חדיש וידע רב בחלל הפה ובתחום החניכיים. במרפאה מענה קליני ברמה גבוהה במיוחד לצד יחס אנושי מושלם, אדיבות ושקיפות.

הטיפול במרפאה מבוסס שיטות טיפול מתקדמות אותן פיתחה ד"ר אברהם בוגרת הפקולטה לרפואה בהדסה והשתלמויות רפואת שיניים בכל העולם. ד"ר אברהם מובילה את אמונת הטיפול השלם בתחום השיניים והיא רואה ערך רב באבחון ומתן טיפול רפואי תוך הסתכלות רחבה לטווח ארוך בניגוד לתפיסה הרואה בטיפול שיניים מענה נקודתי.

סובלים מדלקת בחניכיים? אל תבזבזו זמן יקר, לפני שיהיה מאוחר פנו למרפאת דנטלי פרסונלי לקבלת טיפול רפואי מקצועי של מומחה חניכיים בירושלים.

חזרה לחלק מסוים במאמר
דוקטור שרית אברהם
דוקטור שרית אברהם

ד"ר שרית אברהם בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים בהדסה, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים. ד"ר אברהם מייצגת את הדור החדש של רופאי השיניים ומשלבת בין טיפול איכותי ומקצועי בד בבד עם גישה הרואה את המטופל כמכלול.
ד"ר אברהם מבצעת סקירה מעמיקה אודות מצבו הרפואי של המטופל על מנת לאתר את גורמי השורש שהביאו את המטופל למרפאתה, המצריכים לעיתים מעורבות של גורמי טיפול נוספים כדוגמת רופא אף אוזן גרון או אורטודנט.
ד"ר אברהם מתעדכנת כל העת בפרקטיקות הטיפול החדשניות ביותר במסגרת חברותה ב- SPEAR EDUCATION CAMPUS ומחזיקה את הציוד המתקדם ביותר כגון סורק אינטראוראלי ומדפסת תלת מימד המאפשרים לקצר את משך הטיפול ולתת מענה מדויק למטופל.

מאמרים שיכולים לעניין אתכם:
Google ג גוגל
4.6
מבוסס על 27 ביקורות
×
js_loader
שלח לנו את השאלה שלך ונחזור אליך בהקדם!

השירות ניתן ללא עלות וללא מטרות רווח (מענה יינתן תוך 1-7 ימים)

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​
דילוג לתוכן