לוגו של דר' שרית אברהם - דנטלי פרסונלי
חיפוש
Close this search box.

5 דברים שחשוב לדעת לפני טיפולי השיניים

אם הגעתם לכאן אז כנראה שיש לכם צורך להבין יותר לעומק מדוע יש לכם כל הזמן בעיות עם השיניים. אנשים רבים נמצאים במצב שבו הם עוברים עוד ועוד טיפולי שיניים וזה פשוט לא נגמר. בכל פעם מגיעים למרפאה, עושים עוד טיפולים ובפעם הבאה מגלים שיש עוד ועוד טיפולים. מהסיבה הזו בדיוק אנשים רבים חשים מאוד מאוכזבים מתוצאות טיפולי השיניים שלהם. הם מרגישים שלא משנה כמה טיפולים הם יעברו, הם ימשיכו לפתח כל הזמן בעיות בלי להגיע למצב שבו בריאות הפה שלהם יציבה.

 

על מנת להפסיק לסבול מהשיניים ולהתחיל ליהנות מבריאות פה יציבה ישנם 5 דברים שחשוב לדעת לפני טיפולי השיניים, עליהם נרחיב ממש עוד מעט. אבל לפני שנדבר על 5 הדברים הללו, חשוב להבין משהו אחד משמעותי.

ישנם 2 סוגים של טיפול בשיניים:

  1. טיפול מקומי בנזק שנוצר (ז”א – אם יש חור אז עושים סתימה, אם יש כאב חזק שמעיר משינה – עושים טיפול שורש, אם יש סדק בשן – עושים כתר, אם יש דלקת חניכיים – עושים טיפול חניכיים), שמאוד קל ופשוט להבין מה עושים בו.
  2. טיפול בגורם לנזקי הפה והשיניים. ז”א, אם יש חור בשן – אז מאבחנים מדוע נוצר החור ומטפלים בסיבה להיווצרות החור. לדוגמא – כשיש חור ממוקד בין השיניים, לרוב מדובר בחוסר ניקוי יעיל בין השיניים והפתרון הוא שימוש בחוט דנטלי או מברשות קטנות לניקוי האזור.

דוגמא נוספת היא – כאשר יש נסיגת חניכיים, הטיפול הממוקד יהיה טיפול חניכיים להפחתת הדלקת.

עם זאת, לנסיגת החניכיים יכולים להיות הרבה מאוד גורמים – צחצוח קשה מדי, חומציות גבוהה של הפה, נשימת פה, שיניים עקומות, פעולה חזקה מדי של שרירי הלסת וחוסר יציבות של מפרק הלסת. במצב כזה, טיפול החניכיים המקומי לא יוכל לאפשר לנו לקבל תוצאות טובות מספיק לעצירת הנסיגה ולכן חשוב לטפל בגורמים לבעיה. לכן, ברור עתה כי חשוב לבדוק את הדברים, שיכולים להשפיע על מצב הפה ,החניכיים והשיניים, על מנת שיהיה ניתן לתת מענה שהוא לא רק מטפל באופן נקודתי בבעיה אלא גם פותר את הסיבה לבעיה.

 

5 הדברים שחשוב לבדוק לפני טיפולי השיניים

1. תפקוד דרכי הנשימה העליונות

אחד הדברים המשפיעים ביותר על מצב בריאות הפה הינו תפקוד דרכי הנשימה העליונות. מידת ההשפעה של תפקוד נשימתי לקוי של דרכי הנשימה העליונות יכולה להיות מאוד גדולה על השיניים ולכן יש לתת על כך את הדעת ולקבל החלטה האם יש צורך וכיצד יש לטפל במצב. תפקוד לקוי, אנטומיה צרה, גודש של הסינוסים, אף סתום, נזלת מתמשכת, קושי לנשום מהאף במהלך היום או הלילה יכול להשפיע במידה ניכרת על רמת החומציות בפה ועל שחיקת שיניים ובעיות בחניכיים ונסיגה.

כאשר אנו נוטים לסבול כל הזמן מהשיניים ללא כל סיבה הגיונית, באחוזים גבוהים מאוד מדובר בקושי לנשום כראוי בזמן הלילה. מי שחווה בעיה לנשום מהאף במהלך היום- יהיה בוודאי מודע לכך. אך חלק ניכר מהאנשים אינם מודעים לעובדה שיש להם בעיה לנשום מהאף במהלך הלילה. כאשר מתקשים לנשום מהאף, הדרך היחידה שנותרת לנשום היא, כמובן, דרך הפה. נשימה דרך הפה נמצאה כגורם לעליה בבעיות של הפה, החניכיים והשיניים מכיוון שהאוויר הנכנס דרך הפה מייבש את הרוק ומותיר את הפה ללא הגנה וחשוף לחומציות וחיידקים מזיקים.

פעמים רבות, בעת פגישת אבחון מקיפה במרפאת השיניים ניתן להבחין בקשר שבין קושי לנשום מהאף לבין נזקי הפה, אשר נצפים בבדיקה. בהמשך, נוכל להבין מדוע חשוב לאבחן זאת במרפאת השיניים וכיצד דבר זה יוכל לסייע לכם להפסיק לסבול מהחניכיים ו/או השיניים ולהתחיל ליהנות מיציבות בריאות הפה.

 

2. בחינת הסימטריה של הפנים והלסתות


עוד לפני שמתחילים להסתכל על השיניים, אם אתם רוצים להבין מה משפיע עליהן ישנם דברים שאפשר ללמוד ממידת הסימטריה של הפנים והלסתות. לדוגמא, אתם יכולים ממש עכשיו להסתכל במראה ולבחון לדוגמא את גשר האף שלכם – האם הוא ישר או שהוא נוטה מעט או יותר לימין או שמאל? אם גשר האף לא ישר ונוטה לאחד הצדדים זה יכול להעיד על סטייה של מחיצת האף שלכם, מה שיכול להשפיע על הנשימה שלכם בעת שנת הלילה. וכבר הבנו מהסעיף הקודם שיכולה להיות לכך השפעה מאוד משמעותית על השיניים שלכם.

 

3. תפקוד מפרק הלסת ושרירי הלעיסה


למפרק הלסת והשרירים ישנה השפעה ניכרת על מצב השיניים. כאשר קיים מצב של חוסר תיאום בין מיקום מפרק הלסת ותפקוד שרירי הלעיסה – יכולים להיווצר נזקים רבים לשיניים. אם מפרק הלסת לא מתפקד כהלכה הוא יכול לגרום לשרירים להפעיל הרבה מאוד כוחות על השיניים ובכך לגרום לכאבים, לסדקים בשיניים ואף להחליש את החניכיים וזה במיוחד רלוונטי למי שכבר נעקרו לו שיניים בגלל אחד מהמצבים האלו או יותר.

 

4. מבנה קשתות השיניים והיחסים בין השיניים בלסת התחתונה לשיניים בלסת העליונה.


בשלב זה בוחנים את מידת ההתאמה בין גודל וצורת קשת השיניים העליונה (קשת השיניים = המבנה בו מסודרות כל השיניים לאורך כל הלסת) לקשת השיניים התחתונה, לצפיפות השיניים/ רווחים, למיקום השיניים בתוך כל קשת וכן להיבטים מבניים נוספים. הרבה אנשים חושבים בטעות שאם השיניים שלנו עקומות מדובר בעיקר בעניין קוסמטי, אבל בעצם האופן שבו קשתות השיניים שלנו בנויות יכול מאוד להשפיע על מצב השיניים והחניכיים.

כמה קילוגרמים אתם מסוגלים לשאת באמצעות הידיים? התשובה של רוב האנשים היא שהם יכולים לשאת בין 10 ל 70 קילו. האם ידעתם ששרירי הלעיסה יכולים להפעיל בין 150 ל 1500 קילוגרם כוח? כן, בדיוק מה ששמעתם. עכשיו, תחשבו כמה כוחות השיניים שלנו צריכות לשאת מדי יום. אז כמו שברור לכם שבניין לא יוכל לעמוד תחת משקל מסוים אם הוא לא יהיה בנוי באופן הנכון כך גם מבנה הפה שלנו. אם יש לכם נסיגת חניכיים, שיניים שהן לא יציבות וניידות, שחיקת שיניים ואפילו שן או שיניים שנעקרו בגלל סדק בשן, סביר להניח שיש משהו במבנה השיניים שלא בנוי כמו שצריך כדי לשאת בעומסים הכבדים המופעלים ע”י שרירי הלעיסה ולכן אתם ממשיכים לסבול מהשיניים כל הזמן.

 

5. מאזן החומציות של הפה


רקמות הפה, השיניים והחניכיים יכולים להיות בריאים רק במצב בו נשמר מאזן החומציות של הפה. פה בריא יכול להתקיים במצב של חומציות נמוכה. אם החומציות נהיית גבוהה- דבר זה יכול להשפיע באופן ישיר ולגרום לחורים בשיניים, בעיות חניכיים ואפילו לאפטות וכיבים בפה מאזן החומציות של הפה מושפע מ: תפקוד בלוטות הרוק, כמות הפלאק, התזונה ותפקוד מערכת העיכול. אלו הם 4 הגורמים שמשפיעים ביותר על מאזן החומציות בפה. .

לדוגמא, אם אתם נוטים לסבול מדלקת חניכיים, דימום, נסיגה ואף חורים בשיניים, המצב הזה יכול להיות מושפע באופן מאוד משמעותי ע”י תפקוד בלוטות הרוק שלכם. קצת קשה לבדוק את תפקוד בלוטות הרוק בבית, אבל כדי שבכל זאת תוכלו לבדוק את זה כבר עכשיו אני מזמינה אתכם להסתכל פנימה אל תוך הפה ולראות מה קורה שם- האם הפה נראה כמו רטוב ע”י מים? והאם הנוזל הזה נראה שקוף וחלק או שהוא קצפי או אפילו לבן. אם הוא שקוף וחלק כמו מים אז סביר להניח שהכל בסדר, אבל – אם אתם רואים בועות של קצף שטות בתוך הפה זה יכול להיות כבר סימן ראשון לכך שמשהו בנוזל הרוק שלכם לא מתפקד כמו שצריך וזה כבר יכול להסביר לכם למה אתם סובלים מהבעיות האלו בשיניים.

5 דברים אלו; מאזן החומציות של הפה, תפקוד מפרק הלסת ושרירי הלעיסה, מבנה קשתות השיניים, הסימטריה של הפנים ותפקוד דרכי האוויר העליונות הם 5 הדברים המשפיעים ביותר על מצב בריאות הפה והשיניים. כאשר מאבחנים באופן הנכון את הגורם לבעיות בפה, החניכיים והשיניים קל יותר לכוון לטפל באופן משולב- הן בנזקים שנגרמו והן בגורם לנזקים. כאשר נמצאים במצב בו עוברים עוד ועוד טיפול שיניים ובכל זאת לא מפסיקים לסבול ולהצטרך לעבור שוב ושוב טיפולים, האבחון של הגורם לבעיות הפה הוא משמעותי ביותר והדרך היחידה להצליח היא ע”י אבחון נכון, המאפשר לכוון את הטיפול באופן מקיף ומדויק לצרכים שלך.

 

87% מבעיות השיניים שלנו מושפעות ישירות מהדברים המשפיעים עליהן בסביבת הפה והגוף.

תהליך ריפוי מעמיק של בריאות הפה וטיפול במחוללים הגופניים יכול להפחית את סיבוכי השיניים והחניכיים ולמנוע טיפולים וניתוחים במעל ל-80% מהמקרים.

רפואת השיניים יכולה להציע לנו הרבה יותר מאשר טיפול נקודתי. היא יכולה להפוך אותנו ממטופלים למתרפאים. ברפואת שיניים שלמה חוקרים ומאבחנים את הגורמים לבעיות בשיניים ובונים אסטרטגיית טיפול ושיקום ממוקדת ואפקטיבית שמובילה לבריאות שלמה של הפה.

YouTube player
חזרה לחלק מסוים במאמר
דוקטור שרית אברהם
דוקטור שרית אברהם

ד"ר שרית אברהם בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים בהדסה, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים. ד"ר אברהם מייצגת את הדור החדש של רופאי השיניים ומשלבת בין טיפול איכותי ומקצועי בד בבד עם גישה הרואה את המטופל כמכלול.
ד"ר אברהם מבצעת סקירה מעמיקה אודות מצבו הרפואי של המטופל על מנת לאתר את גורמי השורש שהביאו את המטופל למרפאתה, המצריכים לעיתים מעורבות של גורמי טיפול נוספים כדוגמת רופא אף אוזן גרון או אורטודנט.
ד"ר אברהם מתעדכנת כל העת בפרקטיקות הטיפול החדשניות ביותר במסגרת חברותה ב- SPEAR EDUCATION CAMPUS ומחזיקה את הציוד המתקדם ביותר כגון סורק אינטראוראלי ומדפסת תלת מימד המאפשרים לקצר את משך הטיפול ולתת מענה מדויק למטופל.

ד"ר שרית אברהם ברשתות: קבוצת הפייסבוק | יוטיוב | טלפון: 077-9974460

ד"ר שרית אברהם משנה לכם את החיוך!

אודות ד"ר שרית

DMD, MSC, GP | מנהלת רפואית | מייסדת מרפאת דנטלי פרסונלי

בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים בהדסה, בעלת תואר MSC במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים, מובילה את תחום רפואת השיניים השלמה בישראל. ד”ר אברהם חוקרת כל תיק רפואי בסבלנות, ביסודיות ובשיטתיות ורואה את רפואת השיניים כתחום רפואי מקצועי בלתי מתפשר שמוביל את בריאות הפה והגוף לאיזון שלם.

לקבוצה של אנשים שלא מפחדים לחייך!

תעודות מקצועיות

מטופלים ממליצים

רינה כהןרינה כהן ★★★★★ עשיתי טיפול שיניים יסודי במרפאה של דר' שרית אברהם. מה שנקרא שיקום הפה (כולל טיפולי חניכים ללא ניתוח,סתימות וכתרים וכמובן התייחסות משמעותית לאסטתיקה של השיניים.הייתי מרוצה מאוד מאוד מהטיפול היסודי והמקצועי,מהרגישות לצרכים שלי ומההתייחסות הסופית למראה. התוצאה מרשימה!!נדרשת השקעה כספית כמו כל טיפולי שיניים אבל ההשקעה הייתה שווה לחלוטין. ממליצה בחום!!!שרה מאירשרה מאיר ★★★★★ מרפאת שיניים כזו לא תפגשו!אני רוצה להודות באופן אישי לד״ר שרית אברהם ולצוות המסור והנדיר שלהשנותן פתרונות חכמים שלא קיימים בענף הרפואה בארץ שלנוהם בוחנים ומצלמים בכל זוית ועושים בדיקה מעמיקה לצורת הטיפול הנכונה כדי לחסוך פלישות מיותרות, כסף ואנרגיה ללקוחעברתי הרבה מאוד טיפולים עד שהגעתי אליכם וכולם טיפלו ללא סוףהעיקר לסתום ולקדוחופעם ראשונה אתם עושים את המיטב המדויק והחדשני בצורה כל כך אחראית ופורצת דרךאין מילים!!!! זכות גדולה לעבוד אתכםYa’akovaYa’akova ★★★★★ “AT JUST THE RIGHT TIME!”I accompanied a friend to her appointment at Dr. Sarit’s office and asked if it were possible to fix the small crack between my upper two front teeth. After gentle and careful investigation, Dr. Sarit told me that small crack was the least of my mouth problems. She showed me I had a roaring infection lining my entire right upper gum line as well as a dead tooth (the culprit?). Just days before, my previous dentist sent me home seeing none of this. I had gotten to Dr. Sarit AT JUST THE RIGHT TIME!Dr Sarit and Maya are highly skilled, courteous and professional. Their office uses the most up-to-date and holistic dental technology.As a new Olah, I feel blessed to have found Dr. Sarit’s office and highly recommend her for all of your dental needs.⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️Uri ShiranUri Shiran ★★★★★ אחרי שהתגלגלתי ממרפאה למרפאה, סוף סוף מצאתי את ה מקום שבאמת דואג לך ועושה הכל למען המטופל , צוות מקצועי, איכותי, אדיב ומתחשב.טיפול שיניים באיכות גבוהה , חדשני הייטקי ממש.הטיפול תמיד מתחיל בפגישה מקדימה עם ד"ר שרית שהיא אדם מיוחד בפני עצמו, שמסבירה בשקיפות מלאה על הטיפול, ונמשך בטיפול שנעשה בשלווה ומלווה בהסבר, הרוגע שהיא מצליחה להשרות על המטופל פשוט מדהים..!!כדאי גם לצפות בסרטונים של ד"ר שרית בדף הפייסבוק, מעניין ומלמד, ככה בעצם הגעתי למרפאה.מאחל לכל הצוות המדהים הזה הצלחה רבהNinaNina ★★★★★ היה לי כמה סיבוכים בשן שהובילו בסופו של דבר לטיפול שורש ולאורך כל הדרך דר שרית אברהם תמכה בי ונתנה לי מענה מקצועי גם אחרי שעות הפעילותשמחה שנתקלתי ברופאה מקסימה ומאוד אנושית כמוהה ובצוות שלהאבי קאבי ק ★★★★★ צהריים טובים.אתמול עברתי טיפול מיוחד ומורכב על הצד הטוב ביותר.יש לציין שלמרות ששבוע שעבר הוסבר לי בטלפון על כל תהליך הטיפול. ד"ר שני סמואלקיבלה אותי בחיוך ורוגע והסבירה שוב ובפרוט את כל המהלך מול הצילומים במחשב.הטיפול היה מקצועי מאד מאד מאד... , מדוייק ,עם הרבה סבלנות , רגישות בכל שלב ושלב.גם בסיום הטיפול הרגשתי דאגה והאיכפתיות שהכל יהיה על הצד הטוב היותר.תודה רבה.מעריך מאד , זה לא מובן מאליו.יהי רצון שתמיד תיהיו שליחים טובים.אורנה צמחאורנה צמח ★★★★★ מודה ליקום שבתזמון מדוייק הפגיש אותי עם ד"ר שרית אברהם ועם הצוות המקצועי הנפלא שהיא בוחרת להעסיק במרפאתה. (מזכירה נפלאה, אסיסטנטיות מעולות, שינניות ליגה לאומית, כירורגים למקרה הצורך, מומחי שרש כשצריך ).הגעתי ללא היכרות מוקדמת. מלאת חששות, האם יקשיבו לי, האם ירגישו אותי, האם יהיו סבלניים, האם יצליחו לרכוש את אמוני.....והכל קרה. ממש הכל. התחברתי. אני מקבלת מד"ר שרית הסברים, אפשרויות, ייעוץ סופר מקצועי ועבודה - מוקפדת יסודית ומקצועית.שווה להכיר⚘⚘⚘ממליצה⚘⚘⚘כי על שיניים ובריאות הפה לא מתפשרים⚘⚘⚘Shulamit MagnusShulamit Magnus ★★★★★ I came to Dr. Avraham after being told in my kupa's dental practice that a molar needed root canal (a procedure I'd never experienced and wish never to repeat). On the second of the drilling appointments for that, the dentist told me that the tooth was cracked, that nothing could be done but to extract it, to which I did not consent. Several other dentists told me, similarly, with a cracked tooth (which crack could have been caused by the drilling itself), there is only extraction and an implant. A friend told me that Dr. Avraham specializes in saving teeth others say can't be saved. Although she offered no guarantee she did say, and later, once I consented to try, confirmed, that there are cracks and there are cracks and that not all mean the tooth must be extracted. She also examined the gums and the rest of the tooth and felt the attempt to treat the tooth was warranted. We went ahead; her chosen root canal specialist did that, in Dr. Avraham's office, and Dr. Avraham handled the rest of getting the tooth prepared and fitted with temporary and then, a permanent crown. What others said, definitively, was not possible, I now have in my mouth. Dental work is not pleasant, putting it mildly, and people should take vigorous, ongoing care of their teeth and gums to prevent such. But if you have a significant problem, in particular, one that others say can't be treated except with extraction, despite the cost, if you can manage it, do see Dr. Avraham. She is highly skilled, as are her extraordinary dental staff; has the most advanced equipment; and is a dedicated professional .Tzipporah BraggTzipporah Bragg ★★★★★ I recommend Dr. Sarit. She is a up to date in her knowledge and her practices follow the most healthy dental standards. She is also kind and considerate to what is in the best interest to her patients. She is an example of a professional who truly wishes to serve, as she goes above and beyond the call of what is needed at the time.עופרה בנימיניעופרה בנימיני ★★★★★ הגעתי לד"ר שרית אברהם להתייעצות מהמפגש הראשון התרשמתי שהגישה של ד"ר שרית הוליסטית וייחודית.ד"ר שרית התאימה לי תכנית לשיקום הפה. זכיתי לטיפול מסור ומקצועי מאוד מלווה במתן הסברים מפורטים לאורך כל שלבי הטיפול ובסבלנות רבה.אני שבעת רצון מתוצאות הטיפול מחייכת בשמחה ובעיקר אוכלת בהנאה. ברצוני להביע את את תודתי והערכתי לד"ר שרית ולצוות המרפאה. הקשר עם ד"ר שרית ימשך לצורך בדיקות תקופתיות לשמירה על בריאות הפה. לכל מי שמעוניין בטיפול שיניים מסור ואחראי אני ממליצה בחום על ד"ר שרית אברהם וצוות המרפאה. עופרה בנימיני.Ophrah ListokinOphrah Listokin ★★★★★ Dr. Sarit is a dentist who cares about her patients. She takes the time to listen and explain what she will do. She is open to suggestions and questions. She is also up to date on new developments and techniques.I am very pleased with her work and highly recommend her.Maud TaylorMaud Taylor ★★★★★ This is the best dentist I have ever been to! Dr Sarit Avraham does long-term wholistic natural dentistry. She corrected all the mistakes done in my past. She also listens patiently to your dental history and uses the safest and latest technologies in a comfortable setting. She works with the best specialists and with them , she undertakes to solve problems that other dentists with a narrower outlook tend to ignore, with efficiency and precision.NaomiNaomi ★★★★★ Excellent, professional and top quality work from Dr Sarit and her staff. Sarit took the time to make me feel comfortable and at ease while being sensitive and gentle. Her intricate and delicate skills allowed for minimal pain and comfort.I highly recommend Dr Sarit!!js_loader

מהתקשורת

כתבה שפורסמה על ד"ר שרית אברהם בכיכר השבת

תחומי טיפול נוספים:

בוא נחזיר לכם את החיוך :)
Google ג גוגל
4.5
מבוסס על 24 ביקורות
×
js_loader
שלח לנו את השאלה שלך ונחזור אליך בהקדם!

השירות ניתן ללא עלות וללא מטרות רווח (מענה יינתן תוך 1-7 ימים)

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​
דילוג לתוכן