לוגו של דר' שרית אברהם - דנטלי פרסונלי
חיפוש
Close this search box.

השתלות שיניים במצבים של חסר עצם

דוקטור שרית אברהם
דוקטור שרית אברהם

מומחית להשתלות ורפואת שיניים, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים.

תוכן עניינים

כאשר חסרה עצם להנחה של שתלי שיניים מהסוג הרגיל (הסוג הנפוץ יותר), ישנן מספר דרכים להתמודד עם מצב זה אופן יעיל ואפקטיבי:

השתלת עצם

כאשר הבעיה בשיניים או בחניכיים היא נרחבת, פעמים רבות, לאחר עקירת השן, נוצר מצב שבו אין מספיק עצם לצורך ביצוע השתלת השיניים. במצבים אלו יש לבצע השתלת עצם, לצורך קליטת השתל. קיימות שיטות רבות להשתלת עצם, לכל שיטה יש את ההיגיון והמחקר העומד מאחוריה. במרפאתנו, אנו משתמשים במגוון רחב של שיטות עדכניות וחדשניות להשתלת עצם, דבר המאפשר לנו לבחור את הדרך הנכונה ביותר עבורך, באופן אישי, כאשר ניגשים לביצוע ההשתלות.

 

הרמת סינוס

כאשר חסרה עצם באזור האחורי של הלסת העליונה, מתרחשת ירידה של רצפת הסינוס, אל עבר האזור מחוסר העצם והשיניים. על מנת לבצע השתלות שיניים במצב זה, לעתים, יש לבצע תהליך להרמת סינוס. תהליך הרמת הסינוס, יכול להיות בגישה של הרמת סינוס פתוחה או הרמת סינוס סגורה. הדרך הנכונה ביותר לביצוע פעולה זו, בעת הצורך, היא על פי התאמה אישית למצבך. כיום, בעקבות פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים, שאת רובם ניתן למצוא אצלנו במרפאה, ניתן לבצע, במרבית המקרים תהליך השתלות בגישה של הרמה סגורה , המאפשר קבלת תוצאות טובות בהשתלה עם מינימום תופעות לוואי ומקסימום יעילות עבורך.

לאחר הרמת סינוס סגורה, לרוב מטופלים מדווחים על תחושה טובה וחזרה לשגרה מהר מאוד (לרוב כבר באותו היום), בלי משככי כאבים וברמת אנרגיה גבוהה.

 

שתלים זיגומטיים

עבור מטופלים ומטופלות הסובלים מחוסר עצם בלסת העליונה, אשר אינם מעוניינים בהליכים של הרמת סינוס, קיימת גם אופציה אחרת- השתלת שיניים זיגומטית. סוג זה של השתלה מאפשרת פתרון מיידי לבעיית חוסר העצם, על ידי שימוש בשתלים דנטליים ייעודיים הנקראים שתלים זיגומטיים. שתלים אלה אינם מחוברים לעצם הלסת (החסרה), אלא לעצם הלחי שמעליה (הקרויה זיגומה). השתלים הללו ארוכים יותר ולכן הם מצליחים להתחבר גבוה יותר ובאופן יציב, כך שניתן לחבר את  והשיניים (מערכת הכתרים) אליהם בקלות, ולמעשה לעקוף את הבעיה באופן אלגנטי וקצר יותר. שתלים זיגומטיים, כמובן, זהו תהליך המצריך מיומנות מאוד גבוהה ומוטב שיבוצע ע”י מומחה לכ.פה ולסת

 

שתלים בזאליים

שתלי דיסק בשונה משתלים סטנדרטיים אינם בנויים בצורת בורג אלא יש להם בסיס שטוח בצורת דיסק ומכאן שמם. את שתלי הדיסק מחדירים מצידי הלסת ולא בהחדרה אנכית וכך מאפשרים להם להתקבע במקומות, שבהם יש מחסור של עצם. במצבים כאלו, לרוב יש צורך ב- השתלה בזאלית משולבת – שתלים בזאליים עם שתלים רגילים.

שתלים בזאליים או שתלי הדיסק אינם יכולים להחזיק לבד מערכת של שיניים ולכן השימוש בהם נעשה על ידי השתלת שיניים משולבת שבה נעזרים בשתלים דנטליים רגילים המעוגנים לאזורים בעצם הלסת שבהם יש מספיק עובי לעצם ואילו באזורים הדקים של העצם נעשה שימוש בשתלי דיסק. שילוב שני סוגי השתלים מסייע להשיג יציבות גבוהה למערכת השיניים החדשה בלי ליצור דלקות או פגיעה מיותרת באזור החניכיים.

חזרה לחלק מסוים במאמר
דוקטור שרית אברהם
דוקטור שרית אברהם

ד"ר שרית אברהם בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים בהדסה, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים. ד"ר אברהם מייצגת את הדור החדש של רופאי השיניים ומשלבת בין טיפול איכותי ומקצועי בד בבד עם גישה הרואה את המטופל כמכלול.
ד"ר אברהם מבצעת סקירה מעמיקה אודות מצבו הרפואי של המטופל על מנת לאתר את גורמי השורש שהביאו את המטופל למרפאתה, המצריכים לעיתים מעורבות של גורמי טיפול נוספים כדוגמת רופא אף אוזן גרון או אורטודנט.
ד"ר אברהם מתעדכנת כל העת בפרקטיקות הטיפול החדשניות ביותר במסגרת חברותה ב- SPEAR EDUCATION CAMPUS ומחזיקה את הציוד המתקדם ביותר כגון סורק אינטראוראלי ומדפסת תלת מימד המאפשרים לקצר את משך הטיפול ולתת מענה מדויק למטופל.

ד"ר שרית אברהם ברשתות: קבוצת הפייסבוק | יוטיוב | טלפון: 077-9974460

שתלים זיגומטיים
שתלים זיגומטיים

השתלים הזיגומטיים משתמשים בעצם הלחי לעיגון שתלים ארוכים. קהל היעד עבור שתלים מסוג זה הם בעלי חסר בעצם עבורם מתאפשרת

קרא עוד »
Google ג גוגל
4.5
מבוסס על 24 ביקורות
×
js_loader
שלח לנו את השאלה שלך ונחזור אליך בהקדם!

השירות ניתן ללא עלות וללא מטרות רווח (מענה יינתן תוך 1-7 ימים)

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​
דילוג לתוכן