מעוניינים לקבוע תור לד"ר שרית אברהם?

הוצאת שחזורי אמלגם ( סתימות עם כספית)

תוכן עניינים

רבים כיום מעוניינים להחליף את שחזורי האמלגם(סתימות המכילות כספית) , שבפיהם, בחומרים שהם יותר ידידותיים. עם זאת, רבים אינם מודעים לסיבוכים העלולים להתלוות לפרוצדורה זו וחשוב מאוד לדעת במה מדובר.

החלפת שחזורי אמלגם אינה פרוצדורה פשוטה של החלפת חומר אחד בחומר אחר, לסתימת השן, כפי שרבים נוטים לחשוב.

הגישה במרפאתנו דוגלת בכך ש:

  1. לכתחילה יש להשתמש בחומרים ביוקומפטבילים, ולהשתמש בחומרים שהם מתאימים יותר לסביבה הביולוגית של הפה.
  1. כאשר ישנו צורך רפואי להחליף את שחזור (סתימת) האמלגם, מכיוון שהייתה עששת או סדק בשן, יש לוודא שתהליך זה נעשה על פי הפרוטוקול הבטיחותי להוצאת שחזורי אמלגם: שימוש בסכר גומי, חדר מאוורר, מסנן אוויר בחדר, סקשן בעל עוצמה גבוהה ועוד.
  1. עם זאת, כאשר הרצון להחליף את שחזורי האמלגם הוא ללא אינדיקציה רפואית, אלא על פי העדפה אישית שלך, חשוב שתהיה מודע לכך כי לתהליך זה יכולות להיות השלכות, לרבות צורך בהחלפת הסתימות בכתרים, פגיעה אפשרית במוך השן והסיכון להגעה לטיפולי שורש ועוד.

למרות החסרונות שלו, לאמלגם (סגסוגת מתכות, המכילה כספית, אשר שימשה במשך שנים רבות לסתימות) ישנן תכונות מסוימות, הגורמות לחומר זה להתנהג באופן שונה לחלוטין מחומרי סתימה אחרים. לאמלגם יכולת לשאת בעומסים כבדים יותר וכן ניתן לבנות אתו סתימות גדולות יותר מאשר חומרי שחזורי לבנים.

לכן, כאשר ניגשים לביצוע תהליך להחלפת שחזורי אמלגם, חשוב ביותר שהצוות המטפל יהיה מאוד מיומן בתהליך זה וידע לבצע עבורך את השיקולים הנכונים:

  1. האם בכלל כדאי לך לבצע את התהליך
  2. מהם הסיכונים הכרוכים בתהליך זה במקרה שלך, אם ישנם כאלו
  3. וכן גם יהיה מיומן מאוד כדי לדעת באילו חומרים ראוי להחליף כל סתימה, בהתאם לגודל ולמיקום שלה בפה.
מעוניינים לקבוע תור לייעוץ ללא תשלום?
דוקטור שרית אברהם

דוקטור שרית אברהם

ד"ר שרית אברהם בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים בהדסה, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים. ד"ר אברהם מייצגת את הדור החדש של רופאי השיניים ומשלבת בין טיפול איכותי ומקצועי בד בבד עם גישה הרואה את המטופל כמכלול.
ד"ר אברהם מבצעת סקירה מעמיקה אודות מצבו הרפואי של המטופל על מנת לאתר את גורמי השורש שהביאו את המטופל למרפאתה, המצריכים לעיתים מעורבות של גורמי טיפול נוספים כדוגמת רופא אף אוזן גרון או אורטודנט.
ד"ר אברהם מתעדכנת כל העת בפרקטיקות הטיפול החדשניות ביותר במסגרת חברותה ב- SPEAR EDUCATION CAMPUS ומחזיקה את הציוד המתקדם ביותר כגון סורק אינטראוראלי ומדפסת תלת מימד המאפשרים לקצר את משך הטיפול ולתת מענה מדויק למטופל.

מה בודקים לפני טיפול

5 דברים שחשוב לדעת לפני טיפולי השיניים לנסיגת החניכיים יכולים להיות הרבה מאוד גורמים- צחצוח קשה מדי, חומציות גבוהה של הפה, נשימת פה, שיניים עקומות,

קרא עוד »

גנטיקה

מה הקשר בין גנטיקה לבעיות בשיניים? ברגע שמאבחנים מה מחליש את השיניים ניתן להפסיק את הסבל ולקבל שליטה מחדש על המצב ולהתחיל להנות מרפואת שיניים

קרא עוד »

השפעת חומרים דנטלים

האם חומרים דנטלים עלולים להזיק? במקומות אחרים בעולם- אירופה, אוסטרליה, קנדה וארה"ב, ישנה מגמה הולכת ועולה של ביצוע בדיקות דם, במטרה לאבחן האם ישנה רגישות

קרא עוד »

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

שלח לנו את השאלה האישית שלך ונחזור אליך בהקדם!

שירות הניתן ללא עלות וללא מטרות רווח (מענה יינתן תוך 1-7 ימים).

"אנחנו מאמינים שלכל אחד מגיע לקבל תשובה!"

דילוג לתוכן