הוצאת שחזורי אמלגם ( סתימות עם כספית)

רבים כיום מעוניינים להחליף את שחזורי האמלגם(סתימות המכילות כספית) , שבפיהם, בחומרים שהם יותר ידידותיים. עם זאת, רבים אינם מודעים לסיבוכים העלולים להתלוות לפרוצדורה זו וחשוב מאוד לדעת במה מדובר.

החלפת שחזורי אמלגם אינה פרוצדורה פשוטה של החלפת חומר אחד בחומר אחר, לסתימת השן, כפי שרבים נוטים לחשוב.

הגישה במרפאתנו דוגלת בכך ש:

  1. לכתחילה יש להשתמש בחומרים ביוקומפטבילים, ולהשתמש בחומרים שהם מתאימים יותר לסביבה הביולוגית של הפה.
  1. כאשר ישנו צורך רפואי להחליף את שחזור (סתימת) האמלגם, מכיוון שהייתה עששת או סדק בשן, יש לוודא שתהליך זה נעשה על פי הפרוטוקול הבטיחותי להוצאת שחזורי אמלגם: שימוש בסכר גומי, חדר מאוורר, מסנן אוויר בחדר, סקשן בעל עוצמה גבוהה ועוד.
  1. עם זאת, כאשר הרצון להחליף את שחזורי האמלגם הוא ללא אינדיקציה רפואית, אלא על פי העדפה אישית שלך, חשוב שתהיה מודע לכך כי לתהליך זה יכולות להיות השלכות, לרבות צורך בהחלפת הסתימות בכתרים, פגיעה אפשרית במוך השן והסיכון להגעה לטיפולי שורש ועוד.

למרות החסרונות שלו, לאמלגם (סגסוגת מתכות, המכילה כספית, אשר שימשה במשך שנים רבות לסתימות) ישנן תכונות מסוימות, הגורמות לחומר זה להתנהג באופן שונה לחלוטין מחומרי סתימה אחרים. לאמלגם יכולת לשאת בעומסים כבדים יותר וכן ניתן לבנות אתו סתימות גדולות יותר מאשר חומרי שחזורי לבנים.

לכן, כאשר ניגשים לביצוע תהליך להחלפת שחזורי אמלגם, חשוב ביותר שהצוות המטפל יהיה מאוד מיומן בתהליך זה וידע לבצע עבורך את השיקולים הנכונים:

  1. האם בכלל כדאי לך לבצע את התהליך
  2. מהם הסיכונים הכרוכים בתהליך זה במקרה שלך, אם ישנם כאלו
  3. וכן גם יהיה מיומן מאוד כדי לדעת באילו חומרים ראוי להחליף כל סתימה, בהתאם לגודל ולמיקום שלה בפה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

שלח לנו את השאלה האישית שלך ונחזור אליך בהקדם!

שירות הניתן ללא עלות וללא מטרות רווח (מענה יינתן תוך 1-7 ימים).

“אנחנו מאמינים שלכל אחד מגיע לקבל תשובה!”