לוגו של דר' שרית אברהם - דנטלי פרסונלי
חיפוש
Close this search box.

שיננית בירושלים

שיננית בירושלים
דוקטור שרית אברהם
דוקטור שרית אברהם

מומחית להשתלות ורפואת שיניים, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים.

תוכן עניינים

טיפול שיננית הינו טיפול מניעתי כחלק מסדרת טיפולים שנועדה להפחית ולמנוע דלקות חניכיים וכן לשמור על בריאות השן וחלל הפה. התפקיד העיקרי של השיננית הוא לתת טיפולים משמרים במטרה מניעתית על מנת לשמור על בריאות השיניים וחלל הפה לאורך החיים. שיננית מבצעת ניקוי שיניים יסודי ומעמיק ולכן מומלץ לבקר אצל שיננית בירושלים גם אם לא ניכרת כל בעיה ספציפית בחלל הפה, בשיניים או בחניכיים. ביקור אצל שיננית ייעשה אחת לשישה חודשים. 

סובלים מבעיות בחלל הפה או מדלקות חניכיים? עבורכם הפניה לשירות שיננית בירושלים חשובה לאין ערוך על מנת למנוע הידרדרות של המצב ולהגן על השיניים והפה. בכל מקרה של ספק מומלץ להתייעץ עם שיננית או רופא שיניים בנוגע לתדירות הטיפול המומלצת.

 

שיננית ורופא שיניים – מצא את ההבדלים

שניהם עוטים חלוק לבן ובידי שניהם אנו מפקידים את חלל הפה שלנו – רופא שיניים ושיננית. עם זאת, רב השונה על הדומה בתפקידי שיננות ורפואת שיניים. שיננית אינה רופאה והיא מוסמכת אך ורק לביצוע ניקוי עמוק בחלל הפה ולמתן הדרכה לשמירה והגנה על בריאות הפה והיגיינת הפה.

שיננית בירושלים ובכל עיר אחרת בארץ אינה מוסמכת לשימוש בחומרי הרדמה, ביצוע שחזורי שן וסתימות, עקירות שיניים או כל הליך רפואי אחר הדורש הסמכה של רופא.

עם זאת, למרות המיקוד של תפקיד השיננית, היכרותה המעמיקה עם חלל הפה, החניכיים, השיניים והלשון מאפשרת לה להפנות מטופלים לרופאים מומחים עבור התאמת טיפול מורכב, כאשר היא מזהה תופעה בעייתית בחלל הפה.

כך לדוגמה במקרה בו היא מזהה דלקת חניכיים חריפה ואף מחלת חניכיים, מתפקידה להפנות לטיפול הקצעת שורשים על ידי פריודונט (רופא מומחה בטיפולי חניכיים), טיפול זה כולל ניקוי עמוק של אזורים דלקתיים ברקמות החניכיים, נעשה בהרדמה מקומית או תחת חומר מטשטש – מה שכפי שציינו, אינו בסמכותה של שיננית.

YouTube player

דלקות חניכיים – רמות החומרה השונות

דלקות חניכיים מהוות בעיה רפואית נפוצה כל כך עד שרוב האוכלוסייה עשויה לסבול ממנה בשלב זה אחר של החיים. לרוב, דלקת חניכיים אינה נושאת בחובה סיכון וככל שמטפלים בה היטב, היא עתידה להיעלם כפי שבאה.

עם זאת, ראוי לציין כי במצבים של הזנחה וחוסר היגיינה עלולה להתפתח בחניכיים מחלת חניכיים, מחלה זו מתפתחת עם השנים וגורמת לנסיגת חניכיים, פגיעה בעצמות התמיכה של החניכיים ואף לאובדן שיניים. מח חניכיים מלווה בכאב בעוצמה משתנה.

זו הסיבה שיש חשיבות לטיפול מהיר ויעיל בדלקת חניכיים. כאשר בשלב הראשון יש לזהות את האיתותים כי משהו בחלל הפה אינו מתפקד כשורה.

לרוב, דלקת חניכיים לא מתבטאת בתחושת כאב אולם ניתן לזהותה באמצעות סימנים של נפיחות, אודם בחניכיים, דימום בחיכוך קל כמו בעת צחצוח שיניים ונגיסה בתפוח או במזון קשה אחר. סימנים נוספים לדלקת חניכיים הם: טעם לא טוב וריח רע העולה מהפה.

במידה ואתם סובלים מחלק מתסמינים אלו, חשוב להתייעץ עם שיננית לגבי דרך טיפול מתאימה.

 

תפקיד השיננית

שיננית מוסמכת יכולה, בנוסף לניקוי הפה לעסוק גם בתרופות לשימוש מושהה שנרשמו על ידי רופא שיניים ותפקידן לסייע בהפחתת דלקת חניכיים.

בתחום סמכותה של שיננית בירושלים למרוח פלואוריד להפחתת סיכון להיווצרות של עששת על השיניים ולמניעת רגישות יתר לקור ולחום. מתוקף תפקידה של שיננית להסיר תחבושות ותפרים לאחר טיפול שיניים מורכב.

 

טיפול ניקוי אצל שיננית בירושלים

שיננית לא מספקת רק טיפול ניקוי מעמיק, מתפקידה לתת הדרכה פרטנית לשמירה על היגיינת חלל הפה גם לאחר היציאה משערי המרפאה לשימור תוצאות הניקוי על ידי המטופל בצורה עצמאית.

ניסיונה של השיננית מאפשר לה לתת המלצה על אביזרי ניקוי, משחות שיניים ומברשות שיניים ייעודיות עבור מצב השיניים וחלל הפה ספציפיים למטופל. בנוסף תוכל השיננית לתת הסבר על הסרה יעילה של שאריות מזון לאחר הארוחה.

שיננית בירושלים תבצע תשאול של הלקוח לגבי מצב בריאותו כולל בירור לגבי תרופות אותן הוא נוטל ומצבים רפואיים הדורשים התייחסות מיוחדת, בירור זה ימנע סיבוכים הקשורים בנטילת תרופות הקשורות בהגדלת חניכיים, יובש בפה או דילול הדם, נתונים שלהם השפעה על דרכי טיפול ותוצאותיו. תפקיד נוסף חיוני הקשור בעבודתה של השיננית הוא זיהוי מצבים חריגים והפניית המטופל למומחה רלוונטי ברפואת שיניים להמשך טיפול מקצועי.

לאחר ביצוע תשאול והפניה תבצע השינית ניקוי של חלל הפה בפועל באמצעות 2 סוגי מכשירים:

  • מכשיר אולטראסוני
  • מכשיר ידני

תפקיד מכשור זה הוא לסלק שאריות אבנית ורובד של חיידקים מכל אזור בחלל הפה. בשלב הבא תשתמש השיננית במכשיר פוליש לסילוק כתמים ולהברקת השיניים.

 

האם טיפול שיננית מלווה בכאב?

לא אמורה להילוות לטיפול שיננית תחושת כאב, אם כי חלק מהמטופלים מדווחים על הרגשה מסוימת של חוסר נוחות. בעלי רגישות גבוהה באזור השיניים או בעלי נסיגת חניכיים עשויים לחוש בכאב יותר ממטופלים אחרים. כדי למנוע כאב במצבים אלו יכולה השיננית למרוח חומר אלחוש באזור הטיפול וכך להוריד את תחושת חוסר הנוחות למינימום.

ד”ר שרית אברהם, מנהלת מרפאת דנטלי-פרסונלי מייעצת לדווח לשיננית על תחושת פחד מכאב במידת הצורך על מנת שהשיננית תוכל לנהוג ביתר זהירות ואף להשתמש באמצעים להפחתה ומניעת כאב.

 

דנטלי פרסונלי – שיננית מקצועית בירושלים

דנטלי פרסונלי – מרפאת השיניים המפורסמת בירושלים מציעה שירותי שינית מתקדמים על ידי נשות מקצוע מובילות בתחום. המרפאה מכילה מגוון מחלקות ומציע שירות הוליסטי הכולל פרספקטיבה רחבה ומבט מקצועי על חלל הפה תוך מתן כל שירותי רפואת שיניים במגוון תחומים במקום אחד לכל בני המשפחה.

במרפאה 3 שינניות מקצועיות בעלות ניסיון וותק רב בתחום זה המעניקות יחס אדיב ומתואמות לחלוטין עם שאר צוות המרפאה למתן טיפול מקיף לכל מטופל.

חזרה לחלק מסוים במאמר
דוקטור שרית אברהם
דוקטור שרית אברהם

ד"ר שרית אברהם בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים בהדסה, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים. ד"ר אברהם מייצגת את הדור החדש של רופאי השיניים ומשלבת בין טיפול איכותי ומקצועי בד בבד עם גישה הרואה את המטופל כמכלול.
ד"ר אברהם מבצעת סקירה מעמיקה אודות מצבו הרפואי של המטופל על מנת לאתר את גורמי השורש שהביאו את המטופל למרפאתה, המצריכים לעיתים מעורבות של גורמי טיפול נוספים כדוגמת רופא אף אוזן גרון או אורטודנט.
ד"ר אברהם מתעדכנת כל העת בפרקטיקות הטיפול החדשניות ביותר במסגרת חברותה ב- SPEAR EDUCATION CAMPUS ומחזיקה את הציוד המתקדם ביותר כגון סורק אינטראוראלי ומדפסת תלת מימד המאפשרים לקצר את משך הטיפול ולתת מענה מדויק למטופל.

ד"ר שרית אברהם ברשתות: קבוצת הפייסבוק | יוטיוב | טלפון: 077-9974460

קשיי שינה

מה הקשר בין השתלות שיניים לקשיי שינה? לכן, אם אתם סובלים משחיקת שיניים ועד היום אמרו לכם שאין מה לעשות,

קרא עוד »
Google ג גוגל
4.5
מבוסס על 24 ביקורות
×
js_loader
שלח לנו את השאלה שלך ונחזור אליך בהקדם!

השירות ניתן ללא עלות וללא מטרות רווח (מענה יינתן תוך 1-7 ימים)

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​
דילוג לתוכן