לוגו של דר' שרית אברהם - דנטלי פרסונלי
חיפוש
Close this search box.

ניקוי רעלים – האמנם?

כבר מעל 10 שנים, אשר במהלכן אני מטפלת הרבה מאוד באוכלוסייה ייחודית, שרובה משתייכת לסוג האנשים שמתעסקים הרבה מאוד עם הבריאות שלהם – אוכלים בריא, עושים צומות/ניקויים, ספורט, מדיטציות, יוגה והרשימה עוד ארוכה. הדבר הבולט, אשר מאפיין אוכלוסייה זו, הוא שלמרות כל המאמצים לתחזק את בריאותם, הם עדיין סובלים מאוד מכל מני בעיות שאינן נחשבות ‘מחלות’ אך איכות החיים שלהם ירודה עקב עייפות מוגברת, חוסר שקט במערכת העיכול, קושי לישון באופן רצוף במהלך שנת הלילה, צפיפות עצם נמוכה, חרדה מוגברת שמנהלת את חייהם, קושי בקיום קשרים ברמה האישית, חברתית, זוגית, משפחתית… ובנוסף, רבים מהם סובלים מבעיות של הפה, השיניים והחניכיים.

 

ניקוי רעלים – בואו נבין את זה לעומק

כל עוד יש רקמות מורעלות בתוך הפה, השיניים והחניכיים – הגוף לא יוכל לממש את פוטנציאל הניקוי שלו ולהבריא. כמאמר ‘כל עוד הוא קולט אינו פולט’.

 • יצירת הבנה מעמיקה והוכחות מדעיות לגבי כך שאדם הסובל מבעיות בפה, השיניים או החניכיים אינו יכול להיחשב אדם בריא.
 • להרחיב את הדיון לגבי הצורך, הלא ממומש, של מטפלים ברפואה משלימה להרחיב את סל הכלים הדיאגנוסטיים שבידיהם ולאפשר להם לקדם את מטופליהם לרפואה שלמה באמת.
 • יצירת שיתוף פעולה נכון בין המטפל ברפואה משלימה לבין הצוות הרפואי+ פרא- רפואי.
 • לקיים דיון פורה בנושא החרדה הרפואית והדנטלית כחלק בלתי נפרד מתהליך ניקוי רעלים רגשי, נפשי ומתן סיוע משמעותי למטופל להגיע לרפואה שלמה באמת.

 

ניקוי רעלים זה לא רק תזונה או צום מיצים/מים/ צום מלא

לא ניתן לצאת מנק’ הנחה שמישהו בריא רק בגלל המאמצים שהוא משקיע בבריאות, יש צורך להבין כי מדדים אובייקטיביים הם אלו שינחו ויבדילו בין אדם בריא לאדם שאינו בריא, גם אם הוא אינו מוגדר כ’חולה’ על פי המדדים של הרפואה הקונוונציונלית, אלא על פי מדדים  בסיסיים של איכות חיים ותופעות של טרום מחלה (שיכולות להימשך הרבה מאוד שנים לפני שנוצרות מחלות של ממש).

כאשר ישנן מחלות של הפה, השיניים ו/או החניכיים, דבר זה מעיד, על פי רוב על בעיה בתפקודי הגוף. בעיות רבות בתפקודי הגוף הן בעיות שניתן לפתור אותן ע”י תזונה ואורח חיים בריא. זאת מכיוון שרקמות הגוף שלנו הן בד”כ בעלות יכולת חידוש גבוהה. יכולת זו מגיעה לרקמות מעצם היותן מלאות בכלי דם, אשר יכולים להביא אליהן חומרים ותאי דם  המעודדים ריפוי והתחדשות (ע”י תהליכי דלקת חניכיים. יש לעמוד על כך שרבים מתייחסים לתהליך הדלקתי באופן הלא נכון וחושבים אותו בטעות למחלה, אך אין זה כך בהכרח, כי אם תהליך שהגוף מייצר לצורך ריפוי, בתחילה). לעומת זאת, בשונה מרקמות אחרות בגוף, אל השיניים מגיעה כמות מועטה יותר של כלי דם ולכן יכולת ההתחדשות שלהם, באופן טבעי וללא התעבות רפואית, הינה נמוכה יותר.

YouTube player

תהליך ניקוי הרעלים מול רקמות פה חולות

שיניים, חניכיים, ריריות, הינן רקמות דלקתיות, אשר כל עוד הן לא מטופלות הן מהוות מקור להצטברות רעלים בגוף. לכן, תהליך ניקוי רעלים והבראה, אשר אינו מתייחס לריפוי רקמות הפה, השיניים והחניכיים, הינו תהליך ניקוי רעלים, אשר תמיד יהיה בגדר לוקה בחסר גדול מאוד.

יתירה מכן, נכון להיום (שנת 2020), מחקרים מצביעים על כך כי מעל ל-45% מהשתלות השיניים יסתיימו במחלה דלקתית חמורה ביותר. מטפל ברפואה משלימה, שאינו מתייחס לבעיות הפה של מטופליו- מעיד אותם להמשיך לסבול ממצבים המגבירים רעילות בגופו וכל תזונה, אפילו המיטבית ביותר, לא תסייע לו להיפטר מכך.

לכן, חיוני ביותר, שכל מי שרואה בעצמו כמטפל הרוצה בטובת מטופליו באמת, יבין וידע לכוון את מטופליו למקומות שיסייעו לו לטפל בשיניו ויעשו את מיטב המאמצים לשמר את השיניים הטבעיות שלו.

 

יצירת הבנה מעמיקה והוכחות מדעיות לגבי כך שאדם הסובל מבעיות בפה, השיניים או החניכיים אינו יכול להיחשב אדם בריא.

מחלות הפה, פעמים רבות מהוות נק’ ראשונית להבנה כי ישנה בעיה בריאותית, שגם אם היא אינה מוגדרת כמצב מחלה, ע”פ הרפואה הקונוונציונלית והאדם עדיין מתפקד, מצב זה מעיד על טרום מחלה, שאילו מטפלים חכמים באמת יבינו ויתפשו אותה בזמן היא לא תדרדר ותתפתח לכדי מחלה של ממש.

הדם הזורם אל השיניים והחניכיים עובר דרך נימי דם קטנים מאוד. מחלה בשיניים ו/או החניכיים מעידה על חוסר בזרימת דם לאזורי אלו. חוסר בזרימת דם בנימי הדם הקטנים, יכול להעיד, לכשעצמו, על בעיות גופניות רבות. בין בעיות אלו: בעיה במאזן הסוכר בדם, הפרעות בתפקודי הכבד, בעיות בתפקוד מערכת העיכול ועוד.

בעיות בריאותיות נוספות, שיכולות להשפיע על השיניים והחניכיים, הינן: רפלוקס (עלייה של חומצה מן הקיבה אל הוושט וחלל הפה), בעיות ביצירת/הפרשת הרוק, בעיות נשימה, בעיות שינה בעיות יציבה ועוד. אבחון מעמיק ומדויק של בעיות הפה, יכול לעורר את ההבנה לגבי המצבים הבריאותיים הלא תקינים וטיפול מדויק בזמן הנכון יכול להבריא באופן שלם ואף להציל חיים של ממש.

 

להרחיב את הדיון לגבי הצורך, הלא ממומש, של מטפלים ברפואה משלימה להרחיב את סל הכלים הדיאגנוסטיים שבידיהם ולאפשר להם לקדם את מטופליהם לרפואה שלמה באמת.

כאמור, תזונה וניקוי רעלים הם כלי חשוב ומרכזי כדי להוביל את האנשים לרפואה שלמה. אך עם זאת, גם הרמב”ם כתב בספר הרפואות כי לא לכל אדם מתאים כל סוג תזונה. כיצד ניתן לדעת אם סוג התזונה מתאים למטופל ובאמת מסייע לו?

ישנו מגוון רחב של בדיקות, המציעות כיום לבדוק את מידת ההאמה של סוג התזונה לכל אחד באופן אישי. הבעיה עם בדיקות אלו הינה שהן בדיקות המצריכות מאנשים לעבור בדיקות פולשניות (כגון בדיקות צואה או דם), הבדיקות נעשות במעבדה או קופ”ח (לא נגישות באופן יומיומי) והן לרוב, מאוד יקרות (מאות ואלפי שקלים).

לעומת זאת, ישנה בדיקה שיכולה לסייע לאנשים, די בקלות להבין האם סוג התזונה באמת מתאים להם וכן להעיד על כיוון מחשבה והבנה לגבי תפקודי גוף נוספים.

בדיקה זו הינה בדיקת רוק. מדובר בבדיקת רוק פשוטה, שע”י לימוד נכון, כל מטפל (ואף כל מטופל) יכולים לבצע אותה ולקבל הבנה טובה יותר לגבי סוג התזונה ואורח החיים המתאים עבור המטופל.

 

איך מבצעים את בדיקת הרוק?

 • יורקים לתוך כוס קטנה (ממש כמו בדיקות אחרות) במשך כדקה וחצי.

למה מתייחסים בבדיקת הרוק?

 • לכמות הרוק
 • צבע הרוק
 • מרקם
 • רמת חומציות

מהי בדיקת רוק תקינה?

 • כמות הרוק- צריכה להיות לפחות 5 מ”ל
 • צבע הרוק-  צריך להיות שקוף
 • מרקם- כמו של מים (קליל וזורם)
 • רמת חומציות- 7.4

אם הכמות מעטה, הצבע עכור או בצבעים אחרים ולא שקוף, מרקם קצפי או כבד, רמת חומציות נמוכה- זה מעיד על בעיה, המצריכה טיפול. לרוב, הדבר הראשון שזה יצביע עליו הינו כי התזונה אינה מתאימה אישית עבור אותו מטופל. אם התזונה אינה מתאימה- בוודאי שהוא ימשיך לסבול מבעיות בריאותיות וירידה באיכות החיים וכמובן- ימשיך לסבול מהפה, השיניים והחניכיים.

בדומה לבדיקת הרוק, ישנן מספק בדיקות קלות, זולות וזמינות, אשר כל מטפל ברפואה משלימה יכול ללמוד אותן ולהשתמש בהן כאשר הוא רוצה להבין ולהעמיק כיצד ביכולתו לסייע למטופליו באופן הנכון והמדויק ביותר עבורם (כגון, שאלוני שינה, שאלוני בריאות הפה ועוד).

 

יצירת שיתוף פעולה נכון בין המטפל ברפואה משלימה לבין הצוות הרפואי+ פרא- רפואי.

כיום, קיים חוסר קשה מאוד ונרחב בשיח פורה בין עולם הרפואה לרפואה המשלימה. רופאים עדיין מסתמכים רבות על תרופות בלא כל ידע בעולם הרפואי המשלים ומטפלים משלימים רבים מטפלים במטופליהם ע”י תזונה או שיטות טיפוליות ספציפיות, כאשר המטופלים נותרים ללא מענה לבעייתם, מפני שלא נעשה בירור מעמיק ואבחון של מצב המטופל והתאמת דרך הטיפול באופן אישי ומדויק עבור כל אחד ואחד.

ישנן שיטות רבות ונפלאות, אך לא לכל אדם מסייעת כל שיטת טיפול. שימוש בכלים דיאגנוסטיים נכונים וקיום מרכז לימודי שיתופי בו יהיו חברים הן רופאים והן מטפלים, יוכל להוביל להפרייה הדדית, שתסייע באופן נכון ומדויק יותר למטופלים ותוביל אותם באמת לרפואה שלמה.

חלק ממטרת ביטאון זה היא לקרוא לרופאים ולמטפלים לשלב ידיים על מנת ליצור עולם רפואי שלם וטוב יותר עבור כולנו.

 

לקיים דיון פורה בנושא החרדה הרפואית והדנטלית כחלק בלתי נפרד מתהליך ניקוי רעלים רגשי, נפשי ומתן סיוע משמעותי למטופל להגיע לרפואה שלמה באמת.

בפועל, מרבית עקרונות הרפואה ידועים מזה שנים רבות. עם זאת, מובן כי לא ניתן לקיים דיון על טיפול רפואי, תזונה ו/או ניקוי רעלים, כל עוד ישנה בעיה של המטופל להגיע לטיפול, לבטוח במטפל וכן לעקוב אחר הנחיות הטיפול במרץ ועקביות בתוך ביתו ובשגרת חייו.

לאור הטיפול באנשים רבים, פיתחתי מודל התנהגותי הנקרא ‘מודל יציאת מצרים’, אשר מאפשר למטפלים להבין בקלות וביעילות באיזה מקום (תודעתי) נמצא המטופל שלהם, כיצד לתקשר אתו (ולא רק לדבר) ולהוביל אותו למקום שבו הוא יוכל לשתף פעולה ולצאת מהבור של החולי ולהיות בריא לאורך ימים (בע”ה נו”נ).

ליצירת קשר בנושאים: 1.רפואת שיניים משלימה, 2.אבחון, טיפול והתאמת תזונה על פי בדיקת הרוק, 3. יצירת מקום לשיתוף פעולה בין רופאים, רופאי שיניים ומטפלים ברפואה משלימה, 4.לימוד מודל ‘יציאת מצרים’ להנהגת בריאות טובה יותר בקרב אנשים רבים יותר

ניתן לפנות ישירות לד”ר שרית אברהם דרך כתובת האימייל [email protected].

שלכם,

ד”ר שרית אברהם.

חזרה לחלק מסוים במאמר
דוקטור שרית אברהם
דוקטור שרית אברהם

ד"ר שרית אברהם בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים בהדסה, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים. ד"ר אברהם מייצגת את הדור החדש של רופאי השיניים ומשלבת בין טיפול איכותי ומקצועי בד בבד עם גישה הרואה את המטופל כמכלול.
ד"ר אברהם מבצעת סקירה מעמיקה אודות מצבו הרפואי של המטופל על מנת לאתר את גורמי השורש שהביאו את המטופל למרפאתה, המצריכים לעיתים מעורבות של גורמי טיפול נוספים כדוגמת רופא אף אוזן גרון או אורטודנט.
ד"ר אברהם מתעדכנת כל העת בפרקטיקות הטיפול החדשניות ביותר במסגרת חברותה ב- SPEAR EDUCATION CAMPUS ומחזיקה את הציוד המתקדם ביותר כגון סורק אינטראוראלי ומדפסת תלת מימד המאפשרים לקצר את משך הטיפול ולתת מענה מדויק למטופל.

ד"ר שרית אברהם ברשתות: קבוצת הפייסבוק | יוטיוב | טלפון: 077-9974460

ד"ר שרית אברהם משנה לכם את החיוך!

אודות ד"ר שרית

DMD, MSC, GP | מנהלת רפואית | מייסדת מרפאת דנטלי פרסונלי

בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים בהדסה, בעלת תואר MSC במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים, מובילה את תחום רפואת השיניים השלמה בישראל. ד”ר אברהם חוקרת כל תיק רפואי בסבלנות, ביסודיות ובשיטתיות ורואה את רפואת השיניים כתחום רפואי מקצועי בלתי מתפשר שמוביל את בריאות הפה והגוף לאיזון שלם.

לקבוצה של אנשים שלא מפחדים לחייך!

תעודות מקצועיות

מטופלים ממליצים

רינה כהןרינה כהן ★★★★★ עשיתי טיפול שיניים יסודי במרפאה של דר' שרית אברהם. מה שנקרא שיקום הפה (כולל טיפולי חניכים ללא ניתוח,סתימות וכתרים וכמובן התייחסות משמעותית לאסטתיקה של השיניים.הייתי מרוצה מאוד מאוד מהטיפול היסודי והמקצועי,מהרגישות לצרכים שלי ומההתייחסות הסופית למראה. התוצאה מרשימה!!נדרשת השקעה כספית כמו כל טיפולי שיניים אבל ההשקעה הייתה שווה לחלוטין. ממליצה בחום!!!שרה מאירשרה מאיר ★★★★★ מרפאת שיניים כזו לא תפגשו!אני רוצה להודות באופן אישי לד״ר שרית אברהם ולצוות המסור והנדיר שלהשנותן פתרונות חכמים שלא קיימים בענף הרפואה בארץ שלנוהם בוחנים ומצלמים בכל זוית ועושים בדיקה מעמיקה לצורת הטיפול הנכונה כדי לחסוך פלישות מיותרות, כסף ואנרגיה ללקוחעברתי הרבה מאוד טיפולים עד שהגעתי אליכם וכולם טיפלו ללא סוףהעיקר לסתום ולקדוחופעם ראשונה אתם עושים את המיטב המדויק והחדשני בצורה כל כך אחראית ופורצת דרךאין מילים!!!! זכות גדולה לעבוד אתכםYa’akovaYa’akova ★★★★★ “AT JUST THE RIGHT TIME!”I accompanied a friend to her appointment at Dr. Sarit’s office and asked if it were possible to fix the small crack between my upper two front teeth. After gentle and careful investigation, Dr. Sarit told me that small crack was the least of my mouth problems. She showed me I had a roaring infection lining my entire right upper gum line as well as a dead tooth (the culprit?). Just days before, my previous dentist sent me home seeing none of this. I had gotten to Dr. Sarit AT JUST THE RIGHT TIME!Dr Sarit and Maya are highly skilled, courteous and professional. Their office uses the most up-to-date and holistic dental technology.As a new Olah, I feel blessed to have found Dr. Sarit’s office and highly recommend her for all of your dental needs.⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️Uri ShiranUri Shiran ★★★★★ אחרי שהתגלגלתי ממרפאה למרפאה, סוף סוף מצאתי את ה מקום שבאמת דואג לך ועושה הכל למען המטופל , צוות מקצועי, איכותי, אדיב ומתחשב.טיפול שיניים באיכות גבוהה , חדשני הייטקי ממש.הטיפול תמיד מתחיל בפגישה מקדימה עם ד"ר שרית שהיא אדם מיוחד בפני עצמו, שמסבירה בשקיפות מלאה על הטיפול, ונמשך בטיפול שנעשה בשלווה ומלווה בהסבר, הרוגע שהיא מצליחה להשרות על המטופל פשוט מדהים..!!כדאי גם לצפות בסרטונים של ד"ר שרית בדף הפייסבוק, מעניין ומלמד, ככה בעצם הגעתי למרפאה.מאחל לכל הצוות המדהים הזה הצלחה רבהNinaNina ★★★★★ היה לי כמה סיבוכים בשן שהובילו בסופו של דבר לטיפול שורש ולאורך כל הדרך דר שרית אברהם תמכה בי ונתנה לי מענה מקצועי גם אחרי שעות הפעילותשמחה שנתקלתי ברופאה מקסימה ומאוד אנושית כמוהה ובצוות שלהאבי קאבי ק ★★★★★ צהריים טובים.אתמול עברתי טיפול מיוחד ומורכב על הצד הטוב ביותר.יש לציין שלמרות ששבוע שעבר הוסבר לי בטלפון על כל תהליך הטיפול. ד"ר שני סמואלקיבלה אותי בחיוך ורוגע והסבירה שוב ובפרוט את כל המהלך מול הצילומים במחשב.הטיפול היה מקצועי מאד מאד מאד... , מדוייק ,עם הרבה סבלנות , רגישות בכל שלב ושלב.גם בסיום הטיפול הרגשתי דאגה והאיכפתיות שהכל יהיה על הצד הטוב היותר.תודה רבה.מעריך מאד , זה לא מובן מאליו.יהי רצון שתמיד תיהיו שליחים טובים.אורנה צמחאורנה צמח ★★★★★ מודה ליקום שבתזמון מדוייק הפגיש אותי עם ד"ר שרית אברהם ועם הצוות המקצועי הנפלא שהיא בוחרת להעסיק במרפאתה. (מזכירה נפלאה, אסיסטנטיות מעולות, שינניות ליגה לאומית, כירורגים למקרה הצורך, מומחי שרש כשצריך ).הגעתי ללא היכרות מוקדמת. מלאת חששות, האם יקשיבו לי, האם ירגישו אותי, האם יהיו סבלניים, האם יצליחו לרכוש את אמוני.....והכל קרה. ממש הכל. התחברתי. אני מקבלת מד"ר שרית הסברים, אפשרויות, ייעוץ סופר מקצועי ועבודה - מוקפדת יסודית ומקצועית.שווה להכיר⚘⚘⚘ממליצה⚘⚘⚘כי על שיניים ובריאות הפה לא מתפשרים⚘⚘⚘Shulamit MagnusShulamit Magnus ★★★★★ I came to Dr. Avraham after being told in my kupa's dental practice that a molar needed root canal (a procedure I'd never experienced and wish never to repeat). On the second of the drilling appointments for that, the dentist told me that the tooth was cracked, that nothing could be done but to extract it, to which I did not consent. Several other dentists told me, similarly, with a cracked tooth (which crack could have been caused by the drilling itself), there is only extraction and an implant. A friend told me that Dr. Avraham specializes in saving teeth others say can't be saved. Although she offered no guarantee she did say, and later, once I consented to try, confirmed, that there are cracks and there are cracks and that not all mean the tooth must be extracted. She also examined the gums and the rest of the tooth and felt the attempt to treat the tooth was warranted. We went ahead; her chosen root canal specialist did that, in Dr. Avraham's office, and Dr. Avraham handled the rest of getting the tooth prepared and fitted with temporary and then, a permanent crown. What others said, definitively, was not possible, I now have in my mouth. Dental work is not pleasant, putting it mildly, and people should take vigorous, ongoing care of their teeth and gums to prevent such. But if you have a significant problem, in particular, one that others say can't be treated except with extraction, despite the cost, if you can manage it, do see Dr. Avraham. She is highly skilled, as are her extraordinary dental staff; has the most advanced equipment; and is a dedicated professional .Tzipporah BraggTzipporah Bragg ★★★★★ I recommend Dr. Sarit. She is a up to date in her knowledge and her practices follow the most healthy dental standards. She is also kind and considerate to what is in the best interest to her patients. She is an example of a professional who truly wishes to serve, as she goes above and beyond the call of what is needed at the time.עופרה בנימיניעופרה בנימיני ★★★★★ הגעתי לד"ר שרית אברהם להתייעצות מהמפגש הראשון התרשמתי שהגישה של ד"ר שרית הוליסטית וייחודית.ד"ר שרית התאימה לי תכנית לשיקום הפה. זכיתי לטיפול מסור ומקצועי מאוד מלווה במתן הסברים מפורטים לאורך כל שלבי הטיפול ובסבלנות רבה.אני שבעת רצון מתוצאות הטיפול מחייכת בשמחה ובעיקר אוכלת בהנאה. ברצוני להביע את את תודתי והערכתי לד"ר שרית ולצוות המרפאה. הקשר עם ד"ר שרית ימשך לצורך בדיקות תקופתיות לשמירה על בריאות הפה. לכל מי שמעוניין בטיפול שיניים מסור ואחראי אני ממליצה בחום על ד"ר שרית אברהם וצוות המרפאה. עופרה בנימיני.Ophrah ListokinOphrah Listokin ★★★★★ Dr. Sarit is a dentist who cares about her patients. She takes the time to listen and explain what she will do. She is open to suggestions and questions. She is also up to date on new developments and techniques.I am very pleased with her work and highly recommend her.Maud TaylorMaud Taylor ★★★★★ This is the best dentist I have ever been to! Dr Sarit Avraham does long-term wholistic natural dentistry. She corrected all the mistakes done in my past. She also listens patiently to your dental history and uses the safest and latest technologies in a comfortable setting. She works with the best specialists and with them , she undertakes to solve problems that other dentists with a narrower outlook tend to ignore, with efficiency and precision.NaomiNaomi ★★★★★ Excellent, professional and top quality work from Dr Sarit and her staff. Sarit took the time to make me feel comfortable and at ease while being sensitive and gentle. Her intricate and delicate skills allowed for minimal pain and comfort.I highly recommend Dr Sarit!!js_loader

מהתקשורת

כתבה שפורסמה על ד"ר שרית אברהם בכיכר השבת

תחומי טיפול נוספים:

בוא נחזיר לכם את החיוך :)
Google ג גוגל
4.5
מבוסס על 24 ביקורות
×
js_loader
שלח לנו את השאלה שלך ונחזור אליך בהקדם!

השירות ניתן ללא עלות וללא מטרות רווח (מענה יינתן תוך 1-7 ימים)

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​
דילוג לתוכן