השתלות שיניים

שירותי המרפאה, הניתנים כשיש לך צורך בשתלים:

מהם השלבים שעוברים מרגע ההחלטה לבצע השתלות שיניים ועד גמר הטיפול?

 

בדיקת התאמה, לפני הגעה למרפאה, ללא תשלום

במידת הצורך, טרם הגעה למרפאה, ניתן ליצור איתנו קשר בקישור כאן ולשלוח אלינו את כל המידע הרלוונטי למצבך ולרצונך לבצע טיפולי השתלות שיניים. אנו נבחן את המידע ששלחת אלינו ונחזור אליך עם המענה הטיפולי הטוב ביותר, באופן אישי עבורך! א

בדיקה קלינית במרפאה

בעת הגעתך למרפאה, הדברים החשובים אותם נבדוק:

 1. מה היה הגורם לבעיות בשיניים אצלך. הידעת? אותם דברים שגורמים לבעיות בשיניים (ומובילים לעקירה שלהן) יכולים לגרום לבעיות בשתלים. חשוב מאוד לאבחן אותם ולטפל בהם באופן הנכון, על מנת לוודא שניתן לספק לך את הטיפול הטוב ביותר.
 2. בדיקת תפקודי הפה: בדיקת רוק, בדיקת מפרק הלסת ושרירי הלעיסה, בדיקת המבנה של הפה והסגר.
 3. האם ישנן בדיקות רפואיות נוספות, שכדאי לבצע על מנת לוודא שתהליך ההשתלה ייעשה באופן הנכון והבטוח ביותר עבורך.
 4. נבדוק יחד אתך אילו תועלות ברצונך להפיק מהטיפול: חיוך יפה, חיזוק הביטחון העצמי, יציבות, ריפוי, ריח נעים מהפה, יכולת לאכול בחופשיות. המטרות האישיות שלך יסייעו לנו לספק עבורך את המהלך הטיפולי הטוב והמדויק ביותר.

אנליזה

תהליך בו מבוצע ניתוח של תוצאות הבדיקה, תוצאות צילומי הרנטגן וכן כל המידע שנאסף מעת הגעתך למרפאה. מטרת שלב זה היא לאסוף את כל המידע הרלוונטי למצבך הרפואי, הדנטלי והרצונות האישיים שלך ולייצר מהלך טיפולי הנותן מענה לכל אחד מרבדים אלו, במטרה להעניק לך את הטיפול הנכון והמדויק ביותר עבורך, באופן אישי.

דיאגנוסטיקה

תהליך שבו מאבחנים מה גרם לבעיה הנוכחית, מה ניתן לעשות על מנת לעצור את הגורם לבעיה וכן כיצד ניתן לרפא את הפה, החניכיים ורקמות העצם שנפגעו עקב המחלה או הבעיה שגרמה לעקירת השן/שיניים.
במידת הצורך, בשלב זה כבר ניתן לקבל מאתנו תכנון ממוחשב של עיצוב החיוך וקבלת תמונה של תוצאות הטיפול הסופיות.
דוגמא לתכנון ממוחשב של עיצוב החיוך, לפני הטיפול, בסרטון כאן

הערכה מחדש

לאחר תהליך ריפוי ממוקד, אנו נבצע בדיקה להערכה מחדש. מטרת בדיקה זו היא לבחון אילו רקמות (שיניים, חניכיים, בלוטות רוק) הצליחו לעבור ריפוי ולהגיע למצב בריא וכיצד נכון להתקדם לעבר הטיפול המשקם, באופן הנכון והבטוח ביותר עבורך.

אנו מאמינים כי טיפול מצוין נעשה ע”י שימוש בכלים הנכונים והמדויקים ביותר עבורך וכן שיש לעבור את כל שלבי הטיפול והריפוי באופן שיאפשר לך לקבל את תוצאות הטיפול הטובות ביותר. לכן, הצוות הטיפולי הדנטלי שלנו תמיד יהיה עם האצבע על הדופק, יבצע הערכה ויוודא שהכל נעשה באופן הטוב והנכון ביותר עבורך, באופן אישי.

השתלות שיניים

השתלות שיניים עושים רק ע”י המומחים הטובים ביותר בתחום. ישנם מקומות בהם רופאים מפרסמים שהם מומחים להשתלות שיניים, אך בעצם חשוב מאוד להבין במה מדובר. השתלות שיניים אינן תחום התמחות בפני עצמו. המומחים, שיודעים לבצע את השתלות השיניים באופן הנכון ביותר הינם: מומחים לכירורגית פה ולסת וכן מומחים לרפואת חניכיים. במרפאתנו ניתן לקבל טיפולי השתלות שיניים ע”י מומחה לרפואת חניכיים. במקרים בהם יש צורך במעורבות של מומחה לכירורגית פה ולסת, ניתן לקבל מענה גם לכך, במסגרת המרפאה.

ניהול תיק מתרפא – ריכוז המהלך הטיפולי. כאשר מבצעים את השתלות השיניים ע”י מומחים, משמעותו של הדבר היא שיהיו לפחות 2 רופאי שיניים (לפעמים גם יותר) המעורבים בטיפול: 1. המומחה (לכירורגית פה ולסת או לרפואת חניכיים), אשר יבצע את תהליך ההשתלה, 2. הרופא שיבצע את התהליך השיקומי- הכתרים על גבי השתלים.
אנשים רבים מרגישים מעט מבולבלים כאשר הם צריכים לראות רופאים שונים ולבצע תהליכים טיפוליים שונים, כאשר אין להם ניסיון קודם בתהליך טיפולי דומה. במענה לכך, על מנת לאפשר לך ליהנות מתהליך טיפולי רציף ואחיד, שייתן לך מענה אישי כולל וטוב יותר- כל המהלך הטיפולי ירוכז ע”י רופא שיניים אחד, שינהל את ההתקשרות מול המומחים מא’ ועד ת’ ותקבל ליווי והסבר בכל שלב ושלב של הטיפול.

תכנון ממוחשב של תהליך ההשתלה הכירורגי. ישנם רופאים הדוגלים בגישה ה’חופשית’ לביצוע השתלות השיניים- בגישה זו, מבצעים את ההשתלה ללא תכנון מוקדם מראש. במרפאתנו, אנו מאמינים כי תכנון מקדים, יכול לפתור הרבה מאוד בעיות ולתת מענה טיפולי מדויק וטוב יותר עבורך. יתרונות התכנון הממוחשב בהשתלות שיניים:

 1. דיוק מירבי במיקום השתל.
 2. התאמה מירבית בין התכנון הכירורגי, האסתטי והשיקומי.
 3. מאפשר לבצע את הטיפול באופן מהיר יותר.
 4. אחוזי הצלחה גבוהים יותר..

ייעוץ וליווי חוץ מרפאתי – יש לכם מומחה מצוין, שאתם מעדיפים לבצע אצלו את השתלות השיניים? טוב מאוד! כאמור, לכל רופא יש את תחום הטיפול בו הוא הטוב ביותר. בטיפולי השתלות שיניים, כאמור, יש צורך בשני רופאי שיניים שונים (לפחות): מומחה לכירורגית פה ולסת או רפואת חניכיים (שיבצע את ההשתלות עצמן) ורופא שיניים שיבצע את השיקום על גבי השתלים. במידה ואתם מעוניינים לבצע את השתלות השיניים ע”י מומחה שאתם מכירים ומצד שני לבצע אצלנו את השיקום על גבי השתלים, אנו מציעים ליווי אישי ותכנון ההשתלה, על מנת לתמוך בכך שתוצאות הטיפול השיקומי יהיו המצוינות ביותר ולשביעות רצונך האישי הן מבחינה תפקודית (לחזור לאכול בחופשיות) והן מבחינה אסתטית (לחייך בחופשיות).

השתלת עצם

כאשר הבעיה בשיניים או בחניכיים היא נרחבת, פעמים רבות, לאחר עקירת השן, נוצר מצב שבו אין מספיק עצם לצורך ביצוע השתלת השיניים. במצבים אלו יש לבצע השתלת עצם, לצורך קליטת השתל. קיימות שיטות רבות להשתלת עצם, לכל שיטה יש את ההיגיון והמחקר העומד מאחוריה. במרפאתנו, אנו משתמשים במגוון רחב של שיטות להשתלת עצם, דבר המאפשר לנו לבחור את הדרך הנכונה ביותר עבורך, באופן אישי, כאשר ניגשים לביצוע ההשתלות.

הרמת סינוס

כאשר חסרה עצם באזור האחורי של הלסת העליונה, מתרחשת ירידה של רצפת הסינוס, אל עבר האזור מחוסר העצם והשיניים. על מנת לבצע השתלות שיניים במצב זה, לעתים, יש לבצע תהליך להרמת סינוס. תהליך הרמת הסינוס, יכול להיות בגישה של הרמת סינוס פתוחה או הרמת סינוס סגורה. הדרך הנכונה ביותר לביצוע פעולה זו, בעת הצורך, היא על פי התאמה אישית למצבך. כיום, בעקבות פיתוחם טכנולוגיים מתקדמים, ניתן לבצע, במרבית המקרים תהליך השתלות ללא הרמת סינוס פתוחה, המאפשר קבלת תוצאות טובות בהשתלה עם מינימום תופעות לוואי ומקסימום יעילות עבורך.

שתלים זיגומטיים
עבור מטופלים ומטופלות הסובלים מחוסר עצם בלסת העליונה, אשר אינם מעוניינים בהליכים של הרמת סינוס, קיימת גם אופציה אחרת- השתלת שיניים זיגומטית. סוג זה של השתלה מאפשרת פתרון מיידי לבעיית חוסר העצם, על ידי שימוש בשתלים דנטליים ייעודיים הנקראים שתלים זיגומטיים. שתלים אלה אינם מחוברים לעצם הלסת (החסרה), אלא לעצם הלחי שמעליה (הקרויה זיגומה). השתלים הללו ארוכים יותר ולכן הם מצליחים להתחבר גבוה יותר ובאופן יציב, כך שניתן לחבר את והשיניים (מערכת הכתרים) אליהם בקלות, ולמעשה לעקוף את הבעיה באופן אלגנטי וקצר יותר.

שתלים בזאליים
שתלי דיסק בשונה משתלים סטנדרטיים אינם בנויים בצורת בורג אלא יש להם בסיס שטוח בצורת דיסק ומכאן שמם. את שתלי הדיסק מחדירים מצידי הלסת ולא בהחדרה אנכית וכך מאפשרים להם להתקבע במקומות, שבהם יש מחסור של עצם. במצבים כאלו, לרוב יש צורך ב- השתלה בזאלית משולבת – שתלים בזאליים עם שתלים רגילים.
שתלים בזאליים או שתלי הדיסק אינם יכולים להחזיק לבד מערכת של שיניים ולכן השימוש בהם נעשה על ידי השתלת שיניים משולבת שבה נעזרים בשתלים דנטליים רגילים המעוגנים לאזורים בעצם הלסת שבהם יש מספיק עובי לעצם ואילו באזורים הדקים של העצם נעשה שימוש בשתלי דיסק. שילוב שני סוגי השתלים מסייע להשיג יציבות גבוהה למערכת השיניים החדשה בלי ליצור דלקות או פגיעה מיותרת באזור החניכיים.
שיקום על גבי שתלים
ישנה נטייה לחשוב כי טיפול השיקום אמור לייצר מצב שבו יש כתרים או תותבות על גבי שתלים. הדבר הנכון יותר הוא כי בעצם, הכתרים (או כל טיפול שיקומי אחר, כגון: תותבות) אינם הפתרון השיקומי אלא כלי עזר להשגת מטרות הטיפול השיקומי.
מטרות הטיפול המשקם הינן:

 1. לשחזר את מבנה וצורת השיניים האבודות- לכל שן יש את הצורה והמבנה
 2. לשחזר את מבנה הפה באופן, שיאפשר תפקוד נכון יותר של השיניים. ממש כמו שהמבנה של מגדל אייפל נעשה באופן, שיאפשר לו להחזיק מעמד כ”כ הרבה שנים (כיום הוא כבר בן 130 שנים והוא נשא עליו כבר מעל למיליוני אנשים), כך גם מבנה הפה שלנו צריך להיבנות באופן, שיאפשר לך ליהנות מיציבות לאורך שנים רבות.
 3. לשחזר את התפקוד התקין של כל שן ושן . הידעת? לכל שן יש תפקיד בפני עצמו. לדוגמא- לשיניים הטוחנות- תפקיד בטחינת המזון, לחותכות- תפקיד בחיתוך המזון ולניבים- יש תפקיד בהגנה על השיניים האחרות בזמן תפקוד.
 4. לספק מענה אסתטי ראוי, בעת שחזור השיניים האבודות
 5. לשקם ולהוביל את הפה למצב של איזון והרמוניה למשך שנים רבות.
 6. לוודא שהכתרים יהיו בנויים באופן שיאפשר להם לשרוד במצבים של תפקוד רגיל וכן במצבים בהם יש לך הרגלי שחיקת שיניים.

אסתטיקה
כאשר יש צורך לשחזר שיניים שנעקרו באזור הקדמי של הפה, נבצע את כל התהליכים הנצרכים על מנת להעניק לך שחזור אסתטי מושלם בעיניך.
אנו מאמינים כי האסתטיקה של החיוך צריכה להיות מותאמת אישית, לכן בתהליך תכנון השיקום האסתטי, הצוות שלנו ישב יחד אתך ויעשה את מיטב מאמציו כדי להבין את טעמך האישי ובהתאם לכך יבצע את תכנון מראה החיוך. יצירת התכנון הסופי תיעשה רק לאחר אישור אישי שלך. במרפאתנו אנו משתמשים בכלים הדיגיטליים המתקדמים ביותר לתכנון החיוך, בשלב הראשוני של החיוך, כך שניתן להגיע לדיוק המירבי של חיוך חלומותיך, באמצעות הצוות הטכני שאתו אנו עובדים ולהגשים את החלום שלך לחיוך המושלם.

בהתאם לביצוע התכנון, בשלב השיקום הזמני, אנו מבצעים שחזורי מעבר אסתטיים (העשויים מחומר פלסטי) , שיאפשרו לך לראות ולהרגיש כיצד התכנון נראה בפועל. בשלב זה ניתן לבקש שינויים ודיוקים נוספים, בהתאם לראות עיניך ורק לאחר אישור שלך נעבור לביצוע השיקום הקבוע (שיהיה עשוי מחומרים חזקים יותר, כמו זירקוניה). אנו מחוייבים ב- 100% להגשמת חיוך החלומות שלך!
במרפאתנו, הטיפולים מבוצעים ע”י המומחים המנוסים והטובים ביותר בתחום. הצוות שלנו מיומן מאוד באיתור ואבחון השלבים הנצרכים לצורך השתלת השיניים ובניית תכנית טיפול מקיפה שתאפשר לך להיות בטוח שנעשים כל השיקולים והשלבים בטיפול באופן הטוב ביותר מא’ ועד ת’

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

שלח לנו את השאלה האישית שלך ונחזור אליך בהקדם!

שירות הניתן ללא עלות וללא מטרות רווח (מענה יינתן תוך 1-7 ימים).

“אנחנו מאמינים שלכל אחד מגיע לקבל תשובה!”