לוגו של דר' שרית אברהם - דנטלי פרסונלי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ניקוי שיניים בלייזר

ניקוי שיניים בלייזר
Picture of דוקטור שרית אברהם
דוקטור שרית אברהם

רופאת שיניים עם ניסיון רב בשיטות מתקדמות ואפקטיביות, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים.

תוכן עניינים

ניקוי שינים הוא טיפול שכיח הנעשה במטרה להסיר רובד חיידקי מהשיניים ומכיסי החניכיים במטרה לשמור על בריאות חלל הפה וכחלק מתהליכי מניעה וטיפול בדלקות שיניים וחניכיים ובמחלות חניכיים. בשנים האחרונות נכנסה טכנולוגיית הלייזר לעולם הרפואה בכלל ולתחום הדנטלי בפרט בהתאם ליכולות הדיוק, המיקוד והחיטוי הגבוהות בהשוואה לשיטות ניקוי אחרות. כאן בהמשך: ד”ר שרית אברהם מסבירה על תהליך הניקוי באמצעות אנרגיית הלייזר ויתרונות השימוש בלייזר לניקוי שיניים.

השיטות השונות לביצוע ניקוי שיניים

 • הסרת שכבה חיידקית וניקוי אבנית באופן ידני (בדרך כלל שיטה זו מגיע כהליך ניקוי משלים לטיפול כללי).
 • הסרת רובד חיידקי ואבנית באמצעות סקיילר אולטראסוני (האפשרות הנפוצה ביותר)
 • ניקוי שיניים בלייזר (השיטה החדשנית והמתקדמת ביותר שנחשבת לפופולרית כיום בקרב רופאי השיניים והמטופלים).

טכנולוגיית הלייזר בעולם רפואת השיניים

העיקרון הזעיר פולשני והעיקרון הביולוגי מהווים גישה עדכנית בעולם הדנטלי ומשקפים את האג’נדה של מרפאת דנטלי פרסונלי בהנהלת ד”ר שרית אברהם. השימוש בלייזר בתהליכים דנטליים באופן כללי וספציפית בתחום ניקוי השיניים, מביא אתו יעילות מקסימלית ונוחות למטופל לצד שימור חומר שן בריא ומניעת הרס של רקמות בריאות. הלייזר בתחום רפואת השיניים מאפשר לחסוך זמן יקר למטופל, למנוע הליכים כירורגיים ולבצע ניקוי וחיטוי ברמה הגבוהה ביותר בלי לפגוע ברקמות נוספות.

הלייזר הדנטלי

השימוש בלייזר התרחב מאוד בשנים האחרונות בעולם הדנטלי והוא מהווה חלק ממגוון רחב של טיפולים:

השיטה המסורתית של ניקוי שיניים מרובד חיידקי ומרקמות נגועות גורמת פעמים רבות לפציעה של הרקמות ובמקרה של הרס בשן: בלתי מן הנמנע לקדוח בשן בצורה ידנית ולהסיר רקמה נגועה מבלי להסיר שוליים של רקמה בריאה.

באמצעות הלייזר ניתן לבצע פעילות מדויקת לנטרול גופיפי החיידקים, ולהסיר רקמות שנפגעו ללא כל הרס מסביב.

ניקוי שיניים בלייזר – היתרונות

בהשוואה לשיטה המסורתית לניקוי אבנית ומשקעים תת חניכיים באמצעות סקיילר, ניקוי שיניים בלייזר מציע מגוון יתרונות חשובים:

 • ניקוי שיניים בלייזר מאפשר גישה גם לאזורים מתחת לפני שטח כותרות השיניים, בשכבות העמוקות של השן, ברקמות הקשות, בכיסי החניכיים וברווחים שבין השיניים.
 • סיכון נמוך לדימום בהתאם לתהליך בלתי פולשני שאינו גורם לכאב או לתגובה טראומטית של הגוף.
 • ניקוי שיניים בלייזר אינו גורם לרעידות ורעשים כמו ניקוי שיניים באמצעות סקיילר אולטראסוני ולכן מהווה כלי ייעודי לניקוי שיניים שאינו מלווה בחוסר נוחות.
 • הליך ניקוי שיניים באמצעות לייזר לא נעשה בהרדמה משום שאינו פולשני ולכן חוסך זריקת הרדמה.
 • החיטוי העמוק אותו מבצע הלייזר מגיע גם לרקמות פנימיות קשות ומסלק דלקות והצטברות חיידקית גם באזורים עמוקים בשן אליהם לא ניתן להגיע בצורה ידנית. מסיבה זו ניקוי שיניים בלייזר הוא טיפול הנשמר לטווח הארוך ונחשב למונע דלקות חוזרות בשיניים.
 • מניעת מיקרו סדקים בשכבת הציפוי של השן כפי שמתרחשים באמצעות טיפול בשיטה המסורתית.
 • בתהליכי ניקוי כירורגיים – צורך מופחת בחומרי הרדמה ובתפרים וכן החלמה מהירה יותר מאשר בטיפול המסורתי.
 • ביוסטימולציה – ניקוי שיניים בלייזר מסייע ביצירת תהליך עידוד רקמתי לריפוי וצמיחה תאית. תהליך זה מגרה את הגוף ביולוגית לייצור תאים חדשים ובכך מסייע בהאצת תהליך ההחלמה ותורם לבריאות הגוף באופן כללי על פני שיטות ריפוי וניקוי אחרות.

כך מתבצע הליך ניקוי שיניים בלייזר

בהליך טיפול לניקוי שיניים בלייזר יפעל הרופא לסילוק הרובד החיידקי מעל לשיניים, במרווחים שבין השיניים ובקו המחבר בין החניכיים לשיניים. בתהליכים מעמיקים יותר, כגון, בטיפול הקצעת חניכיים ובטיפול שיניים בלייזר, יסיר הרופא רקמות נגועות מהחניכיים, בעומק השן ובאזור תעלות השורש.

הרופא המטפל שהוכשר לעבודה בלייזר, יבחר באורך הגל המתאים במטרה להשתמש באנרגיה באופן מדויק למטרה הספציפית בניקוי השיניים (חיתוך, חיטוי, גרידה וכדומה).

שימוש בלייזר למניעת פציעה של הרקמה בזמן תהליך הניקוי

בזמן ניקוי של רקמות חניכיים ושיניים בחלל הפה עלול להיווצר מצב של פציעת הרקמה. באמצעות שימוש בלייזר מזיז רופא השיניים את רקמת חניכיים מעט הצידה ובכך מאפשר ניקוי יסודי של כיסי החניכיים בלי לפצוע את הרקמות מסביב. באמצעות תהליך ממוקד זה ניתן לקצר את זמן ההחלמה. נציין שיחד עם הביו סטימולציה הנגרמת כתוצאה מאנרגיית הלייזר, ניתן להגיע לתוצאות ניקוי טובות יותר במינימום זמן טיפול והחלמה ובהתאמה מלאה ליכולת הספיגה של הגוף.

דנטלי פרסונלי – המרפאה שלכם לניקוי שיניים מקצועי בלייזר

ד”ר שרית וצוות מרפאת דנטלי פרסונלי על פי שיטתה, פועלים מתוך גישה ביולוגית הרואה ברפואת שיניים חלק מרפואת הגוף כולו. יחד עם ערכים של קדמה וחדשנות, מקדמת ד”ר שרית שימוש במכשור הרפואי המתקדם בעולם תוך שימת דגש על ראייה רחבה ועידוד תהליכי ריפוי טבעיים. ד”ר שרית ממשיכה ללמוד בהשתלמויות בינלאומיות כשהשאיפה שלה היא להביא ללקוחותיה את הטוב ביותר מבחינה מקצועית. כחלק ממגמה זו, מתמחה המרפאה בטיפולי לייזר מתקדמים כולל ניקוי שיניים בלייזר ברמת המקצועיות הגבוהה ביותר. לקביעת תור לניקוי שיניים מתקדם בלייזר חייגו עכשיו: 077-997-4460.

מדוע מומלץ לבצע ניקוי שיניים בלייזר?

 • פעולת ניקוי וחיטוי עמוקות ויסודיות יותר מאשר בשיטה המסורתית.
 • אפשרות להזיז מעט את רקמת החניכיים לניקוי השן כדי להימנע מפציעה של הרקמה.
 • יכולת דיוק מקסימלית והסרה ממוקדת של רקמה נגועה בלי להזיק כלל לרקמות בריאות.
 • בניקוי חניכיים: דיוק ומיקוד בהסרת רקמות נגועות בניקוי כיסי חניכיים.
 • ביוסטימולציה – עידוד לחידוש רקמתי מהיר ואיכותי באופן ביולוגי.

איך לבחור רופא שיניים לניקוי שיניים בלייזר?

מכיוון שתחום הלייזר בעולם הדנטלי הוא חדש באופן יחסי, חשוב מעבר לבחירת אופן הטיפול, לברר היטב על איכות השירות מצד הרופא המטפל. חשוב לבדוק את רמת הניסיון של המומחה הדנטלי בתחום שילוב הלייזר בטיפולי שיניים והיכן הוא השתלם בתחום. ד”ר שרית אברהם, מנהלת מרפאת דנטלי פרסונלי שותפה במועדון למידה בינלאומי מתקדם וממשיכה להשתלם ללא הרף כדי לעמוד בחזית הקדמה הטכנולוגית בעולם הדנטלי. ניקוי שיניים בלייזר במרפאת דנטלי פרסונלי נעשה מתוך ניסיון רב בהתאמה מדויקת לצרכי המטופל.

מה כולל תהליך של ניקוי שיניים בלייזר?

רופא השיניים יבחר את סוג הלייזר ואת אורך הגל הרצוי בהתאם לצרכי המטופל. במקרה בו יהיה צורך של חיטוי ונידוף חיידקים בלבד, ישתמש הרופא בטיפ לייזר בלתי מאוקטב. האנרגיה של הלייזר תיקלט בפיגמנט החיידק ותנטרל אותו. ניתן לבצע את הפעולה לפני ניקוי אבנית/הקצעת שורשים ללא צורך בהרדמה מקומית. לאחר ביצוע הנידוף החיידקי ניתן לבצע אקטוב של הטיפ במטרה להסיר רקמות דלקתיות בעומק השן/כיסי החניכיים ובכך לייצר חיטוי עמוק ויסודי של השיניים והחניכיים באזור הרצוי. ברבים מהמקרים מקובל לשלב החדרה של חומר בשם אמדוגיין כדי לעודד את חידוש הרקמות (בליגמנט הפריודנטלי) ואת החלמת עצם השן.

ניקוי שיניים בלייזר

חזרה לחלק מסוים במאמר
Picture of דוקטור שרית אברהם
דוקטור שרית אברהם

ד"ר שרית אברהם בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים בהדסה, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים. ד"ר אברהם מייצגת את הדור החדש של רופאי השיניים ומשלבת בין טיפול איכותי ומקצועי בד בבד עם גישה הרואה את המטופל כמכלול.
ד"ר אברהם מבצעת סקירה מעמיקה אודות מצבו הרפואי של המטופל על מנת לאתר את גורמי השורש שהביאו את המטופל למרפאתה, המצריכים לעיתים מעורבות של גורמי טיפול נוספים כדוגמת רופא אף אוזן גרון או אורטודנט.
ד"ר אברהם מתעדכנת כל העת בפרקטיקות הטיפול החדשניות ביותר במסגרת חברותה ב- SPEAR EDUCATION CAMPUS ומחזיקה את הציוד המתקדם ביותר כגון סורק אינטראוראלי ומדפסת תלת מימד המאפשרים לקצר את משך הטיפול ולתת מענה מדויק למטופל.

ד"ר שרית אברהם ברשתות: קבוצת הפייסבוק | יוטיוב | טלפון: 077-9974460

טיפולי שיניים עם אוזון

טיפולי שיניים עם אוזון- חדשנות מובילה לאפקטיביות ברפואת הפה, השיניים והחניכיים! https://www.youtube.com/watch?time_continue=31&v=NXXgJyxmv_Y&feature=emb_logo יתרונות טיפולי השיניים עם אוזון : חיטוי חזק

קרא עוד »
עששת
עששת

עששת היא מחלת שיניים זיהומית בה נהרסות הרקמות הקשות של השיניים המכונות זגוגית השן. הסיבה להרס נעוצה בפעילות של חיידקים

קרא עוד »
Google ג גוגל
4.5
מבוסס על 24 ביקורות
×
js_loader
שלח לנו את השאלה שלך ונחזור אליך בהקדם!

השירות ניתן ללא עלות וללא מטרות רווח (מענה יינתן תוך 1-7 ימים)

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​
דילוג לתוכן