השתלת שיניים ביום אחד – האם זה בשבילי?

תוכן עניינים

השתלת שיניים ביום אחד- האם זה בשבילי?

השתלת שיניים ביום אחד זהו טרנד יחסית חדש, של העשור האחרון וחשוב לבחון האם זה מתאים לך באופן אישי.

השיניים כבר לא נראות צעירות ויפות והרבה פעמים מרגישים נבוכים לחייך, שלא לדבר על הבעיה שגם כבר לא אפשרי לאכול את המזון בחופשיות כי כואב או שהשיניים לא יציבות כמו שהן היו.  אחרי שהשקענו, הגענו, שילמנו ומה לא עשינו כדי לטפל ולשמור על השיניים, החלום שיישארו אצלי כל השיניים עד גיל זקנה כבר נגוז ועכשיו צריך לעקור ולשים שתלים. לכן זה מאוד טבעי שיהיה משהו מאוד מפתה בהבטחה להגיע למרפאת שיניים ולקבל שיניים חדשות וחיוך יפה ביום אחד. סופסוף, אחרי כל השנים האלו, שבהן היו צריכים להגיע כ"כ הרבה פעמים להכנות, מדידות והדבקות במרפאת השיניים כדי לעשות טיפולים, מגיעה האפשרות ל'פתרון קסמים' שכזה, שבו מבטיחים  שיניים ביום אחד. 

אבל האם ההבטחה של השתלת שיניים ביום אחד היא אמיתית והאם זה מה שטוב עבורי?

עם כל הפרסומות שיש היום בתחום השתלות שיניים, ישנה תחושת בלבול מאוד גדולה כי רופאי שיניים אחדים ממליצים על כך מאוד ואילו אחרים גורסים כי שתלים ביום אחד זה ממש לא טוב ואפילו מסוכן לבריאות, אז מה עושים ומה הכי נכון ומתאים באופן אישי במקרה שלי? 

להרבה חברים שלי השתפרו החיים באמצעות השתלות שיניים, גם אני רוצה!

השתלות השיניים איפשרו להרבה אנשים לחזור לאיכות חיים טובה מאוד, דבר שלא התאפשר לפני כן, כאשר האופציה היחידה, לשיקום המצב של שיניים חסרות (שנעקרו) היה כמעט אך ורק תותבות נשלפות . הבעיה עם שיניים תותבות הייתה לא רק שהן  היו נראות פחות טוב והותירו אנשים עם החשש להיחשף בפני הקרובים שלהם עם שיניים חסרות ולהצטרך לשים את השיניים בתוך כוס מים בלילה, אלא שהן פעמים רבות לא כ"כ יציבות ופחות מאפשרות לאנשים לתפקד באופן חופשי עם השיניים. המעבר משיניים תותבות להשתלות שיניים סייע להרבה מאוד אנשים לחזור לתפקוד מלא, ללעוס את המזון ללא מגבלה וכן לחייך בחופשיות ללא חשש שיראו שאין שיניים.

על מנת שנוכל להבין האם השתלת ביום אחד הן טובות עבורי, כדאי להכיר קצת מקרוב את השתל הדנטלי.

במרפאות שיניים, המקפידות על הכללים הנכונים ותו התקן הנדרש להשתלות שיניים, על פי רוב, השתל יהיה עשוי מטיטניום. הטיטניום הוא מתכת אצילה, אשר נמצא כי היא יכולה להיקלט בגוף האדם ולהישאר בתוכו במשך שנים ללא סיבוכים (ברוב המקרים).

במקור, שתלי הטיטניום שימשו ברפואה לריפוי והחלמה משברים בעצמות. בשנות ה-  70 של המאה הקודמת, רופא בשם ד"ר ברנמרק החל לעשות ניסויים במטרה לבחון האם באופן דומה יהיה ניתן להשתמש בשתלי טיטניום במקום שיניים שנעקרו. הוא אכן ראה שזה אפשרי ומאז נעשו הרבה מאוד מחקרים בנושא והשתלות השיניים החלו לצבור תאוצה ולהוות תחליף ראוי במצבים בהם לא ניתן לשמר את השיניים.

בזמנו של ד"ר ברנמרק, לא נטו לבצע שתלים ביום אחד. זהו טרנד יחסית חדש, של השנים האחרונות. על מנת שנוכל לבחון האם הטרנד הזה נכון, חשוב שנענה על השאלה הבאה:

מה קורה לנו בגוף ברגע שמכניסים לתוכו שתל?

הגוף שלנו בנוי בצורה כזו, שהוא לא אוהב שינויים. כמו שקשה לרדת במשקל, לאזן את רמות הסוכר ולחץ הדם ואפילו כמו שקשה להסתגל מחדש לשינויי טמפרטורה, ככה גם יש צורך בזמן להסתגלות הגוף לשינוי במצב השיניים.

ואיך זה משפיע על השתלות שיניים ביום אחד?

הכוונה בשתלים ביום אחד היא שמגיעים למרפאת השיניים ובאותו היום עוקרים את השיניים ה'אבודות' ושמים במקומן שתל. ז"א, שכאשר אנו מדברים על 'שתלים ביום אחד' אנחנו בעצם מדברים כאן על  2 שינויים מאוד גדולים, המתרחשים בבת אחת בתוך הגוף שלנו: א'- הולך להיות כאן שינוי מבני משמעותי מאוד- השן, שהייתה שם במשך שנים הולכת להיעקר, ב'- נכנס לתוך הגוף חומר זר- שתל מטיטניום.

השאלה שצריכה להישאל כאן, אם כך, היא- האם הגוף יכול להתמודד עם שני השינויים הגדולים האלו, באופן שיאפשר לנו ליהנות מטיפול ביום אחד שיסתיים קליל ומהר מבלי שיווצרו סיבוכים כתוצאה מכך?

על כך בוצעו אלפי מחקרים ברחבי העולם ונכתבו מאות אלפי (אם לא יותר) מאמרים רפואיים. מה שאומר, שקיימת מחלוקת רבה בנושא. יש המצדדים בכך שניתן לבצע את התהליך ביום אחד ויש המתנגדים לכך בתוקף.

אנשים רבים מאוד מייחלים לכך שהרפואה תאפשר להם לקבל טיפולי 'אינסטנט', ממש כפי שכל העולם משתנה. זה קל להחליף פלאפון בלי בעיה, רכב בלי להניד עפעף, ואפילו למצוא בני זוג פוטנציאלים בלחיצת כפתור אחת. ייצור הפלאפונים, הרכבים ואף יצירת זוגיות יכולים להיות יחסית מאוד מהירים כי הרבה מאוד דברים השתנו היום והכל נהיה מאוד נגיש.

עולם הרפואה מאוד רוצה לעמוד בציפיות שלנו ולתת לנו 'טיפול רפואי מהיר כפי בקשתך'. אבל האם מה שאנחנו מבקשים הוא הגיוני ונכון? 

זו התשובה האמיתית שיש לחפש אותה. ואם לענות בכנות- התשובה היא שממש כמו שהפנים שלי שונות מאלו של השכן או החברה שלי, כך גם התאמת המהלך הטיפולי צריך להיעשות לכל אחד מאיתנו באופן אישי. 

רפואת השיניים השלמה מתייחסת לכל הצרכים שלך באופן אישי ומשלבת בין טיפול מרפאתי בסטנדרטים מאוד גבוהים ושימוש בטכנולוגיה גבוהה ומתקדמת לבין הבנה מעמיקה של הצרכים  האישיים שלך, על מנת אפשר לך להגיע למצב של איזון והרמוניה של הפה לאורך שנים רבות וטובות.

"למדתי מטובי רופאי השיניים בהדסה וברחבי העולם… ישנן שיטות מאוד מתקדמות ברמה הרפואית והטכנולוגית לטיפולי השיניים… בסופו של דבר הדבר החשוב והמהותי ביותר הוא למצוא את מסלול הטיפול הייחודי והמדויק ביותר עבורך באופן אישי" (ד"ר שרית אברהם)

יש לך לבטים לגבי השתלות שיניים? רוצה לדעת מה הכי נכון ומדויק עבורך באופן אישי?

לפגישת אבחון וייעוץ במרפאת השיניים שלנו, התקשרו עכשיו: 02-6503208 

מעוניינים לקבוע תור לייעוץ ללא תשלום?
דוקטור שרית אברהם

דוקטור שרית אברהם

ד"ר שרית אברהם בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים בהדסה, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים. ד"ר אברהם מייצגת את הדור החדש של רופאי השיניים ומשלבת בין טיפול איכותי ומקצועי בד בבד עם גישה הרואה את המטופל כמכלול.
ד"ר אברהם מבצעת סקירה מעמיקה אודות מצבו הרפואי של המטופל על מנת לאתר את גורמי השורש שהביאו את המטופל למרפאתה, המצריכים לעיתים מעורבות של גורמי טיפול נוספים כדוגמת רופא אף אוזן גרון או אורטודנט.
ד"ר אברהם מתעדכנת כל העת בפרקטיקות הטיפול החדשניות ביותר במסגרת חברותה ב- SPEAR EDUCATION CAMPUS ומחזיקה את הציוד המתקדם ביותר כגון סורק אינטראוראלי ומדפסת תלת מימד המאפשרים לקצר את משך הטיפול ולתת מענה מדויק למטופל.

שירות דנטלי דיגיטלי

שירות הניתן בחינם, ללא מטרות רווח (מענה יינתן תוך 1-7 ימים). "כי אנחנו מאמינים שלכל אחד מגיע לקבל תשובה!" יש לך שאלה לגבי הפה, השיניים

קרא עוד »

תזונה מותאמת אישית

מה קשר בין תזונת DAY 2 לרפואת שיניים שלמה? הידעתם? "מחקרים רבים כבר הראו כי גילוי מוקדם של מצבי מחלה, עוד לפני שהם מתפתחים לכדי

קרא עוד »

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

שלח לנו את השאלה האישית שלך ונחזור אליך בהקדם!

שירות הניתן ללא עלות וללא מטרות רווח (מענה יינתן תוך 1-7 ימים).

"אנחנו מאמינים שלכל אחד מגיע לקבל תשובה!"

דילוג לתוכן