שיקום הפה

תוכן עניינים

בדיקת התאמה לשיקום הפה – ללא תשלום

 

 

שיקום הפה דרך ריפוי

כאשר רקמות הפה- השן, העצם או החניכיים נפגעו עקב מחלה, לפני כל תהליך שיקומי, חשוב תחילה לייצר ריפוי של הרקמות, על מנת לוודא שהן יוכלו לקלוט את השיקום באופן הטוב ביותר.


מומלץ מאוד לא לפסוח על שלב זה, מאחר והוא חיוני לצורך הצלחת הטיפול. באותו אופן שבו השן נפגעה מהמחלה שהייתה בפה (בעיה בהפרשת הרוק, מחלת חניכיים, טיפול שורש שכשל, סדק בשן, שחיקת שיניים ועוד) כך יכולה להיווצר בעיה עם השיקום בעתיד. לכן, חשוב מאוד לבצע את הטיפול בשלבים הנכונים, כאשר בשלב הראשוני מבוצע טיפול לריפוי הפה והכנה של רקמות הפה לקליטה טובה של השיקום, במטרה להבטיח שהטיפול השיקומי יחזיק מעמד לאורך שנים רבות.


דוגמא לתהליך ריפוי: במצב שבו יש דימום מהחניכיים, מצב זה יכול לגרום לחוסר דיוק של תוצאות הטיפול השיקומי. דימום מהחניכיים יוצר מצב של כשל טכני בעת נטילת מדידות של השיניים, לצורך ייצור הכתרים. לכן, תחילה, חשוב מאוד לבצע תהליך טיפולי ולהוביל ריפוי של החניכיים, במטרה לוודא שתוצאות השיקום יהיו הטובות ומדויקות ביותר עבורך.

 

דוגמא נוספת לתהליך ריפוי: לעתים, כאשר ישנו מצב של שחיקת שיניים מוגברת, המצריך טיפול של שיקום פה מלא, חשוב מאוד לאבחן אם שחיקת השיניים יצרה מצב של בעיה בתפקוד או מבנה מפרק הלסת. לרוב, בעיית שחיקת השיניים גוררת אחריה (או נוצרת מכך) בעיה בתוך מפרק הלסת (אף על פי שלרוב לא מרגישים את זה וזה לא כואב). בשלב תהליך הריפוי יהיה חשוב לייצר תהליך של ייצוב מפרק הלסת, במטרה לוודא שתוצאות השיקום יהיו טובות ויחזיקו מעמד הרבה שנים.

הערכה מחדש לשיקום הפה

לאחר תהליך ריפוי ממוקד, אנו נבצע בדיקה להערכה מחדש. מטרת בדיקה זו היא לבחון אילו רקמות (שיניים, חניכיים, בלוטות רוק) הצליחו לעבור ריפוי ולהגיע למצב בריא וכיצד נכון להתקדם לעבר הטיפול המשקם, באופן הנכון והבטוח ביותר עבורך. אנו מאמינים כי טיפול מצוין נעשה ע"י שימוש בכלים הנכונים והמדויקים ביותר עבורך וכן שיש לעבור את כל שלבי הטיפול והריפוי באופן שיאפשר לך לקבל את תוצאות הטיפול הטובות ביותר. לכן, הצוות הטיפולי הדנטלי שלנו תמיד יהיה עם האצבע על הדופק, יבצע הערכה ויוודא שהכל נעשה באופן הטוב והנכון ביותר עבורך, באופן אישי.

ניהול תיק מתרפא – ריכוז המהלך הטיפולי

בתהליך לשיקום הפה, לרוב, יהיה צורך בטיפול ע"י מספר מומחים (שורש, חניכיים, כירורגיה, שיקום ועוד).

אנשים רבים מרגישים מעט מבולבלים כאשר הם צריכים לראות רופאים שונים ולבצע תהליכים טיפוליים שונים, כאשר אין להם ניסיון קודם בתהליך טיפולי דומה. במענה לכך, על מנת לאפשר לך ליהנות מתהליך טיפולי רציף ואחיד, שייתן לך מענה אישי כולל וטוב יותר- כל המהלך הטיפולי ירוכז ע"י רופא שיניים אחד, שינהל את ההתקשרות מול המומחים מא' ועד ת' ותקבל ליווי והסבר בכל שלב ושלב של הטיפול.

 1. תכנון ממוחשב של תהליך שיקום הפה. ישנם רופאים הדוגלים בגישה ה'חופשית' לביצוע שיקום הפה – בגישה זו, מבצעים את השיקום ללא תכנון מוקדם מראש. במרפאתנו, אנו מאמינים כי תכנון מקדים, יכול לפתור הרבה מאוד בעיות ולתת מענה טיפולי מדויק וטוב יותר עבורך. יתרונות התכנון הממוחשב בשיקום הפה:
  1. דיוק מירבי
  2. התאמה מירבית בין התכנון האסתטי והשיקומי
  3. מאפשר לבצע את הטיפול באופן מהיר יותר
  4. אחוזי הצלחה גבוהים יותר
  5. עמידות שיקום הפה למשך שנים רבות יותר

שיקום הפה – הגדרת התהליך

אנשים נוטים לטעות ולחשוב כי טיפול השיקום אמור לייצר מצב שבו יש כתרים או תותבות על גבי שתלים. הדבר הנכון יותר הוא שהכתרים (או כל טיפול שיקומי אחר, כגון: תותבות) אינם הפתרון השיקומי אלא כלי עזר להשגת מטרות הטיפול השיקומי.

מה המטרות בשיקום הפה?

לשחזר את מבנה וצורת השיניים האבודות- לכל שן יש את הצורה והמבנה

 1. לשחזר את מבנה הפה באופן, שיאפשר תפקוד נכון יותר של השיניים. ממש כמו שהמבנה של מגדל אייפל נעשה באופן, שיאפשר לו להחזיק מעמד כ"כ הרבה שנים (כיום הוא כבר בן 130 שנים והוא נשא עליו כבר מעל למיליוני אנשים), כך גם מבנה הפה שלנו צריך להיבנות באופן, שיאפשר לך ליהנות מיציבות לאורך שנים רבות.
 2. לשחזר את התפקוד התקין של כל שן ושן . הידעת? לכל שן יש תפקיד בפני עצמו. לדוגמא- לשיניים הטוחנות- תפקיד בטחינת המזון, לחותכות- תפקיד בחיתוך המזון ולניבים- יש תפקיד בהגנה על השיניים האחרות בזמן תפקוד.
 3. לספק מענה אסתטי ראוי, בעת שחזור השיניים האבודות
 4. לשקם ולהוביל את הפה למצב של איזון והרמוניה למשך שנים רבות.
 5. לוודא שהכתרים יהיו בנויים באופן שיאפשר להם לשרוד במצבים של תפקוד רגיל וכן במצבים בהם יש לך הרגלי שחיקת שיניים.

אילו טיפולי שיקום ניתן למצוא במרפאתנו?

שיקום הפה על גבי שתלים

שיקום על גבי שתלים מצריך הרבה מוימנות וידע של הרופא המשקם. השיקום על גבי שתלים הינו שונה משיקום על גבי שיניים ומצריך הרבה מאוד הבנה וידע מתקדמים בתחום. במרפאתנו, ניתן למצוא צוות מיומן בדרגה מאוד גבוהה בתחום השיקום על גבי שתלים.

שיקום של שיניים שחוקות

הטיפול בשחיקת השיניים הוא טיפול רפואי חשוב מאוד. שחיקת השיניים עלולה לגרום ל: 1.  נטייה לשבר של השיניים, 2.רגישות מוגברת של השיניים, 3. בעיה בפתיחת/סגירת הפה, 4. דלקת של מפרק הלסת, 5. כאבים או רעשים בלתי מוסברים באוזניים, 6. כאבי ראש ומיגרנות, 7. בעיות בשיווי המשקל וביציבה.

כל אלו עלולים להוביל לירידה משמעותית באיכות החיים, לעלייה בתחושה של כאב באזורים נוספים בגוף וכן לירידה ביכולת הזיכרון והריכוז, עייפות כרונית.

במהלך האבחנה של שחיקת השיניים- תחילה, מבוצעת הערכה של דרגת חומרת השחיקה והגורם לשחיקה. חשוב להבדיל בין 2 גורמים עיקריים לשחיקת שיניים- שחיקה מכאנית (כאשר יש הרגל לשחוק שיניים מול שיניים) , לעומת שחיקת שיניים ע"י חומצה (כתוצאה מצריכת מזונות או משקאות חומציים או בעיות במערכת העיכול) .

בשני המקרים, הטיפול יצריך שיקום של השיניים שנפגעו. הצורך באבחנה בשני המצבים הוא בגלל שאופן ביצוע הטיפול יהיה שונה בין שני המקרים. על פי רוב, שיקום השיניים יבוצע במטרה להחזיר למטופל יכולת טובה יותר ללעוס את המזון וכן לדבר באופן ברור יותר, להפחית באופן משמעותי רגישויות בשיניים וכאבי ראש ובסופו של דבר גם כדי להשיב לו חיוך יפה ונעים למראה.

הטיפול בשחיקת שיניים יכול להיות שונה מאוד בין אדם אחד לשני, מכיוון שישנם דברים רבים אותם יש לבחון על מנת לקבל החלטה מושכלת לגבי אופן הטיפול. במרפאתנו, יש צוות מיומן מאוד בטיפול במקרים של שחיקת שיניים, עם אחוזי הצלחה מאוד גבוהים ועמידות השיקום לאורך שנים.

 

דוגמא לתכנון ממוחשב של עיצוב החיוך, לפני הטיפול, בסרטון כאן:

בהתאם לביצוע התכנון, בשלב השיקום הזמני, אנו מבצעים שחזורי מעבר אסתטיים, שיאפשרו לך לראות ולהרגיש כיצד התכנון נראה בפועל. בשלב זה ניתן לבקש שינויים ודיוקים נוספים, בהתאם לראות עיניך. אנו מחוייבים ב- 100% להגשמת חיוך החלומות שלך!

 

 

במרפאתנו, הטיפולים מבוצעים בשיתוף עם המומחים המנוסים והטובים ביותר בתחום. הצוות שלנו מיומן מאוד באיתור ואבחון הגורמים למצבי שיקום הפה ובניית תכנית טיפול מקיפה שתאפשר לך להיות בטוח שנעשים כל השיקולים והשלבים בטיפול באופן הטוב ביותר מא' ועד ת'!

דוקטור שרית אברהם

דוקטור שרית אברהם

ד"ר שרית אברהם בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים בהדסה, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים. ד"ר אברהם מייצגת את הדור החדש של רופאי השיניים ומשלבת בין טיפול איכותי ומקצועי בד בבד עם גישה הרואה את המטופל כמכלול.
ד"ר אברהם מבצעת סקירה מעמיקה אודות מצבו הרפואי של המטופל על מנת לאתר את גורמי השורש שהביאו את המטופל למרפאתה, המצריכים לעיתים מעורבות של גורמי טיפול נוספים כדוגמת רופא אף אוזן גרון או אורטודנט.
ד"ר אברהם מתעדכנת כל העת בפרקטיקות הטיפול החדשניות ביותר במסגרת חברותה ב- SPEAR EDUCATION CAMPUS ומחזיקה את הציוד המתקדם ביותר כגון סורק אינטראוראלי ומדפסת תלת מימד המאפשרים לקצר את משך הטיפול ולתת מענה מדויק למטופל.

שיקום אסתטי של החיוך

כאשר יש צורך לשחזר שיניים שנעקרו באזור הקדמי של הפה, נבצע את כל התהליכים הנצרכים על מנת להעניק לך שחזור אסתטי מושלם בעיניך. מקרים נפוצים

קרא עוד »

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

שלח לנו את השאלה האישית שלך ונחזור אליך בהקדם!

שירות הניתן ללא עלות וללא מטרות רווח (מענה יינתן תוך 1-7 ימים).

"אנחנו מאמינים שלכל אחד מגיע לקבל תשובה!"