מעוניינים לקבוע תור לד"ר שרית אברהם?

למד כיצד להילחם ביעילות בוירוס הקורונה

תוכן עניינים

הידעת? ניתן להימנע מהתפתחות מחלות קשות של וירוס הקורונה.
זה בידיים שלך!

מספר החולים (ולצערנו גם המתים), עקב החשיפה לוירוס הקורונה הולך וגובר מדי יום. כולם נמצאים בחרדה גדולה ובצדק! רגע אחד לפני שאתם קונים אינספור מוצרי מזון למזווה הביתי שלכם ונכנסים לבידוד שמא יתעטשו עליכם, בואו ותכירו מה אתם באמת יכולים לעשות כדי להגן על עצמכם בצורה יעילה וחכמה יותר!

בואו נבין קצת את הנתונים לגבי החולים בוירוס הקורונה- לפי הדיווחים בחדשות, כולנו מבינים שמרבית החולים היו אנשים מבוגרים (מעל 75) או אנשים עם רמת היגיינה נמוכה. לכן, הוציאו הנחיות להגביר את ההקפדה על שטיפת הידיים.

אך האם שטיפת הידיים היא מספיקה בפני עצמה?

בוודאי שלא.
במאמר זה נבין כמה דברים, שיסייעו לנו להיות חכמים יותר להבין כיצד נחסן את עצמנו באמת מפני וירוס הקורונה.
מה בעצם עושים ככשוטפים את הידיים?
מורידים את רמת החיידיקים.
מאיפה? מהידיים… (בלבד… שימו לב- נתייחס לכך בהמשך)
ו- למה עושים זאת?

משתי סיבות:

  1. לוירוסים יש נטייה להתיישב סמקום בו יש הרבה חיידקים. ככה הם חיים. נפחית את החיידיקם- נפחית את יכולת ההידבקות בוירוס. ברור!
  2. כשיש הרבה חיידקים- יש היחלשות של מערכת החיסון, דבר שגורם לנו להיות חשופים יותר להתפתחות מחלות כתוצאה מהידבקות בוירוס.

אז מה אנחנו מבינים מזה?

  1. חשוב להימנע מהצטברות חיידקים.
  2. חשוב לחזק את מערכת החיסון.

אז… בואו נבין- איפה מצטברים החיידקים- רק על הידיים?
ברור לכולנו שלא!
אם כך, ישנם מספר דברים שחשוב לנו לדעת והראשון שבהם הוא היכן מצטברים חיידקים, שעלולים להחליש את מערכת החיסון שלנו, בגוף. נכון?
ישנם 3 דרכים עיקריות להצטברות חיידקים (שאנחנו יכולים לשלוט עליהן) בגופנו:

  1. העור והידיים – כידוע, יש להקפיד לנקות אותם טוב. מדוע אלכוהול ג'ל אינו מספיק?
  2. מערכת העיכול- כאן, רבים נופלים ולא מודעים לחשיבות פעילות תקינה של מערכת העיכול למניעת מחלות, גם מחלות של וירוס הקורונה. תכף נדבר גם על כך.
  3. ליחות שמצטברות באף והגרון וכן חיידקי הפה.

אז איך מונעים הצטברות חיידקים והידבקות בוירוס הקורונה, באזורים אלו בגוף?

  1. ניקיון יעיל של הידיים- רבים מסתמכים על אלכוהול ג'ל לניקוי הידיים, אך חשוב להבין שהוא לא יעיל ללא ניקוי טוב במים וסבון ורק לאחר מכן ניתן להשתמש בו לקבלת אפקט חיטוי מירבי של הידיים. האלכוהול ג'ל, בנוסף, מייבש את עור הידיים. עור יבש- יותר סדקים דרכם חיידקים ווירוסים יכולים לחדור דרך העור שלנו. אז שימו לב- להשתמש גם בקרם לחות לידיים, כדי למנוע יובש וסדקים בעור.
  2. מערכת העיכול- מעל ל- 70% ממערכת החיסון שלנו נמצאת סביב מערכת העיכול. אז בוודאי שאם אנחנו רוצים מערכת חיסון חזקה, כזו שיכולה להילחם בוירוס הקורונה- אנחנו חייבים לנקוט בצעדים הבאים: א. להימנע מג'נק פוד (ברור!), ב. להימנע ממזון משומר– רבים בטעות קונים הרבה מזון משומר, כדי לוודא שהם לא יישארו בלי אוכל, אם ייסגרו את כל החנויות, אבל… מזון משומר מזיק למערכת העיכול- אז זה לא באמת עוזר!!!, ג. לאכול דברים שמסייעים ליציאות תקינות (לפחות 1-3 יציאות ביום), אחרת ישנה הצטברות של רעלים וחיידקים במערכת העיכול והיחלשות גדולה מאוד של 70% ממערכת החיסון שלנו- שימו לב!!! (מה מסייע ליציאות תקינות? סלק אדום, גזר, מים עם לימון בבוקר, תמרים, תה צמחים מאחד או יותר מהבאים- מרווה, נענע, שיבה, כף שמן זית על קיבה ריקה ועוד)
  3. ניקוי הליחות מהאף והגרון וחיידקי הפה– הליחות המצטברות באף והגרון, יכולות להכיל מרבד ענקי של חיידיקים. לכן, חשוב ביותר לנקות אותם ביעילות. ניקוי הליחות מהאף והגרון נעשה ביעילות באמצעות גרגור הגרון עם מי מלח וניקוי האף באמצעות כלי מיוחד, הנטי פוט (ראו קישור כאן, להסבר לגבי שימוש בנטי פוט)

בנוסף, ניקוי חיידיקי הפה- חשוב ביותר, מכיוון שחיידיקי הפה הם מאוד חזקים ואלימים ולכן הם יוצרים כ"כ הרבה מחלות של הפה, אבל כ"כ הרבה אנשים. בימים כאלו, בהם יש איום כ"כ גדול של וירוס אלים במיוחד, חיידיקי הפה יכולים להיות אף יותר קשים מתמיד. לכן, יש להקפיד על ניקוי יעיל ביותר של הפה.

רוב האנשים לא באמת יודעים איך לנקות ביעילות את הפה, השיניים והחניכיים (המכילים, כאמור, כמות גדולה של חיידקים ,המחלישים את מערכת החיסון). בתמונה למטה- ניתן לראות מצב בו בחור צעיר וחמוד הגיע למרפאתנו ודיווח על כך שהוא משתמש במברשת חשמלית, חוט דנטלי, קיסמים ועוד מברשות קטנות בין השיניים, כל זאת פעמיים ביום. השתמשנו בתמיסה לזיהוי פלאק, הצובעת את הפלאק בורוד וראינו כי גם הוא (כמו אנשים רבים) לא מצליח לראות את הפלאק ולכן לא מנקה של שינוי ביעילות. כמות כזו של פלאק בתוך הפה, מעבר לזירוז של נסיגת חניכיים, מכילה כמות עצומה של חיידקים, שיחה אחת עם מישהו שעומד לידכם ויש בפיו כזו כמות של פלאק, מספיקה כדי להדביק אתכם בכמות חיידקים כ"כ גדולה, שקשה בכלל לתפוס את זה בשכל הישר. בימים רגילים, זה לא נורא, אך בימים בהם יש וירוס קטלני כמו הקורונה- אנו עדים לכך, שזה חשוב מאוד לדעת כיצד להיות היגיינים יותר.

מה עושים? אני ממליצה לכל מטופליי להשתמש בתמיסה זו בביתם וכך הם יכולים לראות האם הם ניקו את שיניהם ביעילות. אם ראיתם שהשיניים נותרות לבנות- ניקיתם ביעילות. אם יש עדיין ורוד על השיניים- תמשיכו לנקות עד שכל הורוד יורד. זה הרבה יותר יעיל מאשר לנחש.

*** שימו לב – גם על גבי הפלפונים שלכם יש כמות עצומה של חיידקים, שמצטברים בזמן שאתם מדברים בפלפון, מפליטה של אוויר ורוק אם יש לכם חיידקים, שלא נוקו ביעילות בפה, אתם מסתכנים אפילו בעת השימוש בפלפון. אז הקפידו לנקות את הפלפון באמצעות מגבונים מחטאים לאחר כל שיחה…

מעוניינים לקבוע תור לייעוץ ללא תשלום?
דוקטור שרית אברהם

דוקטור שרית אברהם

ד"ר שרית אברהם בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים בהדסה, בעלת תואר Msc במדעים הביו רפואיים של רפואת השיניים. ד"ר אברהם מייצגת את הדור החדש של רופאי השיניים ומשלבת בין טיפול איכותי ומקצועי בד בבד עם גישה הרואה את המטופל כמכלול.
ד"ר אברהם מבצעת סקירה מעמיקה אודות מצבו הרפואי של המטופל על מנת לאתר את גורמי השורש שהביאו את המטופל למרפאתה, המצריכים לעיתים מעורבות של גורמי טיפול נוספים כדוגמת רופא אף אוזן גרון או אורטודנט.
ד"ר אברהם מתעדכנת כל העת בפרקטיקות הטיפול החדשניות ביותר במסגרת חברותה ב- SPEAR EDUCATION CAMPUS ומחזיקה את הציוד המתקדם ביותר כגון סורק אינטראוראלי ומדפסת תלת מימד המאפשרים לקצר את משך הטיפול ולתת מענה מדויק למטופל.

טיפול או ריפוי?

טיפול או ריפוי? גלו כיצד נעשים תהליכי ריפוי נכונים ואפקטיביים יותר לפה, השיניים והחניכיים לפני שנענה על השאלה – מה ההבדל בין תהליך ריפוי לטיפול

קרא עוד »

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

שלח לנו את השאלה האישית שלך ונחזור אליך בהקדם!

שירות הניתן ללא עלות וללא מטרות רווח (מענה יינתן תוך 1-7 ימים).

"אנחנו מאמינים שלכל אחד מגיע לקבל תשובה!"

דילוג לתוכן